Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tydzień w Cro, ale gdzie???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
Tydzień w Cro, ale gdzie???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 10.04.2007 17:51

Kochani bywalcy i znawcy CRO!!!

Zwracam sie do was z wielką prośbą o poradę. Dlaczego o poradę? Bardzo prosto to wytłumaczę.

Akurat w tym roku nie będę miał zbyt dużo wolnego czasu w wakacje, ale z moich obliczeń na początku września stworzy się pewna luka, którą mogę wykorzystać i wyskoczyć gdzieś, niestety tylko na około 10 dni czyli tydzień pobytu na miejscu.
Pomysł o wyjeździe do Włoch jest bez sensu, zbyt mało czasu. Ale własnie tydzień w Cro jest w moim zasięgu.

I tu moje pytanie, gdzie w CRO, oczywiście nad morzem, apartamenty, miejsce z charakterem, w miarę spokojne i jedyny warunek (mojej żony) ładna plaża, nie betonowa, nie skalista, ale taka żwirkowa, kamyczkowa jaką mieliśmy ostatnio w cudownej BRELI, gdzie spędziliśmy całkiem przyjemnie czas.
Poza tym kawałkiem wybrzeża oraz wyspą Krk przyznaję sie bez bicia nie znam Chorwacji, dlatego też zwracam się do was o polecenie konkretnego miejsca.

Liczę na wasze opinie. Pozdrawiam Grzegorz. :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.04.2007 18:06

Polecam zatunelowy Hvar. :D
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 10.04.2007 19:07

Po Breli to już tylko Tucepi
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 10.04.2007 19:40

W takim razie od razu pytanie

1. Co to jest zatunelowy Hvar, ile trwa tak sumarycznie przeprawa na wyspę plus czas na prom, czy są kolejki, i ogólnie jak to wygląda.

2. Tucepi, jakie są za. Przyznam się, że jadąc do Dubrownika przejechałem przez tą miejscowość ale nie przyglądałem się jak należy. Tak więc zapytam o realia i o plusy.

Przepraszam za swoją ignorancję, ale KTO PYTA, mówią że NIE BŁĄDZI.

Pozdrawiam. :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.04.2007 20:00

Grzegorz Ćwik napisał(a):W takim razie od razu pytanie

1. Co to jest zatunelowy Hvar, ile trwa tak sumarycznie przeprawa na wyspę plus czas na prom, czy są kolejki, i ogólnie jak to wygląda.

Pozdrawiam. :wink:

Sama przeprawa promem z Drvenika do Sucuraju trwa ok.20 minut, czas oczekiwania w kolejce nas np wyniósl ok.45 minut. Praktycznie ładują ok. 24 samochodów, i w drogę, wszystko więc zależy w jak długiej kolejce będziesz oczekiwał. Koszty promu dla samochodu osobowego i 4 osób to wydatek ok.80 pln.
W drodze powrotnej bylo nieomal identycznie. Promy kursują w zależności od zapotrzebowania.Na nic nie zdaje się tu ich rozkład jazdy, ponieważ praktycznie nie jest on respektowany. Można plynąc też ze Splitu, trasa dluższa, jednak nie widzi się wówczas panoramy calego wybrzeża Riwiery Makarskiej.
Co do zatunelowania na Hvarze, wszystkim chodzi o tunel Pitve, niezwykle czarujący i urokliwy.Trzeba go pokonać wybierając się na południową częśc wyspy. Bardzo często byl on opisywany na forum. :papa:
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 10.04.2007 20:04

Grzegorz Ćwik napisał(a):2. Tucepi, jakie są za. Przyznam się, że jadąc do Dubrownika przejechałem przez tą miejscowość ale nie przyglądałem się jak należy. Tak więc zapytam o realia i o plusy.


Bo Tučepi jest ładne i fajne :-) Jest to sympatyczna miejscowość, do której bardzo często wyskakiwaliśmy na pizzę lub spacery z niezwykle sennego Igrane. Plaża miejska też niczego sobie. Choć sam tam nigdy nie wybrałem pobytu, to polecam, i myślę, że koleżanka Ines się ze mną zgodzi :lol:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.04.2007 20:32

Piękny też jest zatunelowy Peljesac. :D
Tam gdzie ostatnio występował Makłowicz. :D
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 10.04.2007 20:36

Powiem krótko, jak bym miał wybierać między Brelą a Tucepi wybrał bym Tucepi. A to na urok, bliskość Makarskiej, plażę i dno, brak takich stromizm jak w Breli, hmmm pewniejsza pogoda we wrześniu ( z własnych doświadczeń) fajne knajpki.
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 10.04.2007 20:42

A i jeszcze te lignie na żaru robione na łajbie w marinie :lol: :lol: :lol:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.04.2007 20:57

A ja przeciwnie - zdecydowanie wybrałbym Brelę. :D
Stromizny z piniami opadającymi do morza dodają tylko jeszcze większego uroku wybrzeżu. :D :D :D . Poza tym większy spokój niż w Tucepi . :D
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 10.04.2007 21:01

No wiesz dobre jedzonko przemawia do mnie.
Co do stromizny w morzu masz rację, pływałem z maską w Breli i w pewnej chwili dno zanikło, stworzyła się niesamowita głębia, tego tak pływając bez zaglądanie nie można stwierdzić.
Ale to było w określonym miejscu, gdzie spodziewałem się spadku, w sumie nie takiego.
Potem wybieraliśmy plaże i odcinki morza bez takiego spadku. A jeśli chodzi o Brele, to jest duży wybór.

Dziękuję i czekam na dalsze informacje. A Hvar widzę jest bardzo ciekawy.

Pozdrawiam. :wink:
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 10.04.2007 21:13

krzychu_72 napisał(a):
Grzegorz Ćwik napisał(a):2. Tucepi, jakie są za. Przyznam się, że jadąc do Dubrownika przejechałem przez tą miejscowość ale nie przyglądałem się jak należy. Tak więc zapytam o realia i o plusy.


Bo Tučepi jest ładne i fajne :-) Jest to sympatyczna miejscowość, do której bardzo często wyskakiwaliśmy na pizzę lub spacery z niezwykle sennego Igrane. Plaża miejska też niczego sobie. Choć sam tam nigdy nie wybrałem pobytu, to polecam, i myślę, że koleżanka Ines się ze mną zgodzi :lol:


Ja tez sie zgodzę :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.04.2007 21:21

pewnie ze Tucepi:)))
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 10.04.2007 22:14

Tucepi tak jak najbardziej, ale jest jeszcze PROMAJNA, nie bylem ale planuje , przepiękne plaże.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 10.04.2007 22:21

paolo napisał(a):Tucepi tak jak najbardziej, ale jest jeszcze PROMAJNA, nie bylem ale planuje , przepiękne plaże.


Promajna - rewelacyjna! mam namiar na super apartament, gorąco polecam :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Tydzień w Cro, ale gdzie???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone