Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tydzień w Cro, ale gdzie???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adams01
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 23.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adams01 » 24.04.2007 02:27

Ja poleciłbym Baśkę Vodę, przyjemna miejscowość, ładny przystani plaża ma drobny żwirek choć nie jest zbyt wielka.Po przeciwnej stronie morza ładny widok na góry Bikovo.
Za Makarską również ładna jest Podgora, można znaleść ładny kawałek plaży po prawej stronie od przystani.W miarę cicho i spokojnie w porównaniu z zatłoczoną Makarską.Chyba że jeszcze dalej na półwysep Peljesac do miejcowości Orebic.Ładna mała miejcowości w ładną plażą, nawet trochę piasku.Bardzo fajna i miła obsługa w przyulicznych kafejkach.
turysta61
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) turysta61 » 24.04.2007 08:48

adam_cro napisał(a):
paolo napisał(a):Tucepi tak jak najbardziej, ale jest jeszcze PROMAJNA, nie bylem ale planuje , przepiękne plaże.


Promajna - rewelacyjna! mam namiar na super apartament, gorąco polecam :D


Przoszę o namiar na ten apartament. Będę wdzięczny jadę po raz pierwszy. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 15.05.2007 14:31

Mam pytanie do wszystkich bywalców Cro, którzy odwiedzili Peliesac .
Czy oprócz Orebica jest tutaj jakas inna polecana miejscowosć.
Chciałbym się w tym roku udac właśnie na Peliesac, ale nic konkretnego nie moge podłapac.
Uprzejmie proszę o pomoc :lol: :lol: :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 15.05.2007 14:53

Bernadr C napisał(a):Mam pytanie do wszystkich bywalców Cro, którzy odwiedzili Peliesac .
Czy oprócz Orebica jest tutaj jakas inna polecana miejscowosć.
Chciałbym się w tym roku udac właśnie na Peliesac, ale nic konkretnego nie moge podłapac.
Uprzejmie proszę o pomoc :lol: :lol: :lol:

Lowiszte - to na samym końcu półwyspu - czyli tam gdzie diabeł mówi dobranoc a turystów jest naprawdę b. niewielu. Ciiiisza spoooookój, plaża i krystaliczna woda :D

Pozdrav :papa:

P.S. Byłem tam tylko na chwilę więc namiarów na kwatery nie mam ale wydaje mi się, że warto się tym kawałkiem ziemi zainteresować ;)
doni
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 13.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) doni » 15.05.2007 18:02

Grzegorz Ćwik napisał(a):No wiesz dobre jedzonko przemawia do mnie.
Co do stromizny w morzu masz rację, pływałem z maską w Breli i w pewnej chwili dno zanikło, stworzyła się niesamowita głębia, tego tak pływając bez zaglądanie nie można stwierdzić.
Ale to było w określonym miejscu, gdzie spodziewałem się spadku, w sumie nie takiego.
Potem wybieraliśmy plaże i odcinki morza bez takiego spadku. A jeśli chodzi o Brele, to jest duży wybór.

Dziękuję i czekam na dalsze informacje. A Hvar widzę jest bardzo ciekawy.

Pozdrawiam. :wink:



Wybieram się w czerwcu do Breli; czy moge uzyskać informację w jakich dzielnicach Breli sa plaże z łagodnym wejściem do morza. Gdzie najlepiej wybrać apartament, żeby było blisko do tych plaż. Dziekuję, za pomoc
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 16.05.2007 10:56

Odpowiedź o plażach w Breli.
Praktycznie nie ma stromego zejścia do morza, wszystkie plaże sa drobnokamyczkowe, ciągną się przez kilka km. A głównie chodzi o spadek czyli głęboką wodę. Jest to na pewnym odcinku głębokiego ukosu, ale dotyczy miejsca które zaczyna się około 20m 0d brzegu. A tak nigdzie nie ma bezpośredniej głębi.
Apartamenty przy plaży lub blisko są w północnej części Breli, czyli tej bliżej Splitu niż Makarskiej. Centralna część to 4 hotele, a tu apartamanty są wyżej, i część południowa, czyli ta przechodząca do Baśki, tu apartamenty na różnej wysokości, ale plaże gorsze, stosunkowo krótkie, tej części nie polecam.
Będąc na miejscu kazdy wybiera plażę wg własnego wyboru lub codziennie inną. My nie będąc obarczeni małymi dziećmi chodziliśmy nawet kawałek, bo mieszkaliśmy w części centralnej, bardziej w kierunku sławnej brelowskiej skałki, ale się opłacało.

Pozdrawiam. Grzegorz. :wink: :lol:
doni
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 13.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) doni » 16.05.2007 17:07

Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź; zaglądając na mapę Breli wydaje mi się, iz najlepiej rozpocząć poszukiwania apartamentu w dzielnicy Podrace, Scit, ew. Stomarica - wtedy bedzie stosunkowo blisko i do fajnej plaży i blisko by dojść wieczorem do centrum, czy też do Baski. Ile zajmowało Wam przejście z dziećmi odcinka z centrum do plaży ze skałką?

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 18.05.2007 09:34

Myslę, że wybór miejsca poszukiwań apartamentów dobry. W tej części Breli apartamentów jest sporo, i jeśli to nie jest w szczycie sezonu, to z wyborem nie powinno być kłopotu. Inaczej jest w pełnym sezonie, na szczęśliwy los zawsze można liczyć, ale te ciekawsze miejsca są zwykle zajęte.

Przejście do centrum, polecam nadmorską promenadę, jest bardzo przyjemne, a czas przejścia jest różny, bo położenie apartamentu może być nawet bardzo odległe, patrz mapka Breli. A przejście z dziećmi, trudno mi powiedzieć, moje są już w zasadzie pelnoletnie, za rączkę nie chodzą i maja swoje pomysły na życie.

Pozdrawiam, nie jest wykluczone, że ja też ponownie będę w Breli, jakoś nic lepszego dotychczas nie znalazłem, a mam taką niepisaną rezerwację u mojego gospodarza, ale muszę się wktótce zdecydować.

W dalszym ciągu szukam czegoś fajnego na forum, jakiegoś dobrego apartamentu, jednak zdecydowanie na Riwierze.

Pozdrawiam i proszę o propozycje forumowiczów, jeśli jeszcze takie istnieją na zasadzie asa w rękawie. Grzegorz. :wink: :lol:
doni
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 13.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) doni » 18.05.2007 17:55

Dzieki za informacje. My do Chorwacji jedziemy dopiero trzeci raz, więc są na formu bardziej doświadczeni, którzy polecą ciekawe miejsca. Bylismy w Zatonie w 2002 roku (wtedy był to pobyt na miejscu bez zwiedzania - małe dziecko) oraz w 2005 w Igrane (wyjazd zorganizowany z biura podróży, bez własnego samochodu). W 2005 roku byliśmy na wycieczkach zorganizowanych w Dubrowniku, Medżugorie i po drodze wodospady Kravice.
W tym roku chcemy trochę pozwiedzać i dlatego w planach mamy ok. 5 dni Brela, następnie tydzień okolice Trogiru, apartament zarezerwowany w Slatine dzięki pomocy Madzi .Tu chcemy zobaczyć Trogir , Split, wodospady Krka. I ostatni tydzień pobyt zorganizowany z wyżywieniem w miejscowości Bol na wyspie Brac. Tam pobyt z wyzywienie w formie All- 5 posiłków w tym, podwieczorek, lody alkohole :) (dwoje dzieci do lat bodajże 14 jest gratis, my za naszą trójkę płaciliśmy ok. 3 200 - może to jest i drogo, po powrocie i sprawdzeniu chorwackich cen ocenię czy było warto). W drodze powrotnej zwiedzanie Plitwic.
Takie są nasze plany, do wyjazdu został miesiąc więc już się cieszę i myślę, że będzie fajnie.
My w zasadzie nie staramy sie jeździć w inne miejsca, żeby zobaczyć coś nowego, chyba, że Brela nas tak zauroczy, że bedziemy chcieli tam wrócić. Na razie jednak w wielu miejcach jeszcze nie byliśmy, więc chcemy je zobaczyć.

Pozdrawiam ciepło, : życzę bezpiecznych i bardzo udanych wakacji :)
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 23.05.2007 09:04

Co do mnie decyzja już została podjęta, ponownie w tym roku BRELA
I ponownie w tym samym miejscu, apartamenty Ribicic. Wypijemy z gospodarzem domu trochę jego fajnego chorwackiego winka, już jesteśmy zaproszeni. Wyjazd w cztery osoby, w sumie rodzinny. Z całą pewnością jeden dzień na Hvarze. Przepłyniemy od strony Drevnika, a zakończymy w Starim Gradzie, i tutaj promem do Splitu. Ciekawe, czy pod wieczór nie ma kłopotu z dostaniem sie na prom?
W sumie już sie cieszę na wyjazd, niestety to jeszcze dużo czasu.

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol: :lol:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 25.05.2007 19:18

adam_cro napisał(a):
paolo napisał(a):Tucepi tak jak najbardziej, ale jest jeszcze PROMAJNA, nie bylem ale planuje , przepiękne plaże.


Promajna - rewelacyjna! mam namiar na super apartament, gorąco polecam :D


Też chcę, proszę, też jestem z Katowic!
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 29.05.2007 10:35

POLECAM WYSPE MUTER, PLAŻA PIASKOWA A 50M DALEJ SKAŁY, KAMIENIE I SZAŁ NURKOWANIA, DLA DZIECI PLACE ZABAW, PIZZERIA I MECHANICY SAMOCHODOWI. (OBY NIE BYLI PRZYDATNI)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2007 10:38

MURTER fajna wyspa, ale czemu "tak głośno" to oznajmiasz :wink: :?: :papa:
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 29.05.2007 12:49

Janusz Bajcer napisał(a):MURTER fajna wyspa, ale czemu "tak głośno" to oznajmiasz :wink: :?: :papa:


Caps Lock się chyba POPSUŁ :lol: :lol: :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 29.05.2007 13:16

Hunter napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):MURTER fajna wyspa, ale czemu "tak głośno" to oznajmiasz :wink: :?: :papa:


Caps Lock się chyba POPSUŁ :lol: :lol: :lol:

Na to wygląda :lol:
http://cro.pl/forum/search.php?search_author=2salamandra22
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Tydzień w Cro, ale gdzie??? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone