Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tydzień w Cro, ale gdzie???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 12.04.2007 17:49

Widzę, że większość Hvar zachwala. Muszę poprzyglądać sie w Internecie tym krajobrazom.

No i oczywiście jeszcze Peliesac. Ktoś mówił, że na Peliesaczu plaże bywają brudne z powodu zanieczyszczeń ze statków które przepływają bardzo blisko.
Czy to prawda?
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 12.04.2007 18:06

maciek1956 napisał(a):
paolo napisał(a):Gdzieś w necie znalazlem pare fotek z Promajny.

Obrazek

I to ma być miejsce typowo chorwackie :?: Człowiek przy człowieku, jak w Karwii.
Zdecydowanie wolę inne wybrzeże.
Ostatnio stawiam na Hvar, mam już nawet nawiązany kontakt z Chorwatami, mają ew apartamenty dla mnie. Skały, kamienie i urocze małe zatoczki.


Nie przesadzajmy Macieju. To zdjęcie głównej plaży w Promajnie. I tak jak na plażę główną jest tu niewiele ludzi. Widziałam znacznie bardziej zatłoczone miejsca, za którymi również nie przepadam. W sezonie każda główna plaża danej miejscowości wyglada mniej więcej podobnie, no we wrześniu może jest mniej gęsto ale nie należy spodziewać się pustki. Aby więc uniknąć tłumów należy wykonać kilka kroków w prawo bądź w lewo od plaży głównej i dojść do mniejszych zacisznych, pustych plażyczek. A tych w okolicach Promajny jest mnóstwo. I nie tylko w okolicach Promajny.
Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 12.04.2007 18:33

maciek1956 napisał(a):
paolo napisał(a):Gdzieś w necie znalazlem pare fotek z Promajny.

Obrazek

I to ma być miejsce typowo chorwackie :?: Człowiek przy człowieku, jak w Karwii.


Hahaha - to jest całkiem pusta plaża :)
Zobacz, jak jest na plaży w Gradacu z końcem lipca:

Obrazek
Obrazek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 12.04.2007 19:45

Popieram Hvar za tunelem. Wg mnie esencja wyspiarskiej Dalmacji. Co do plaż - w Sv.Nedelji jest malutka plaża przy marinie, mało romantyczna, i niesamowite miejsce na końcu drogi - kawalek betonowego mola , za to pływa się pod kilkunastometrowymi skałami. Warto zobaczyć ,ale rzeczywiście na plażowanie lepsze (raczej) Ivan Dolac lub Zavala.
Widok na Sv.Nedelję ze scieżki do groty Augustianów.
"Acapulco" to w/w skały - skaczą z nich śmiałkowie - na szczęcie na nogi !
Obrazek
Ostatnio edytowano 12.04.2007 20:25 przez plavac, łącznie edytowano 1 raz
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 12.04.2007 20:17

Osobiście preferuję takie plaże. Pierwsza w Bojanic Bad, druga w Ivan Dolac.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 13.04.2007 15:39 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 13.04.2007 10:47

Plumek ma rację Obrazek to jest w miarę pustawa plaża, widzialem już w Baska Voda i Tucepi, więc mam porównanie. A planuję w tym roku Promajne, to przekonam się na własne oczy.
Pozdrav.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.04.2007 10:57

majeczka napisał(a):Osobiście preferuję takie plaże. Pierwsza w Bojanic Bad, druga w Ivan Dolac.
Obrazek
Obrazek



Otóż to, do Cro jadę w poszukiwaniu właśnie takich plaż, piasek i drobne kamyki mnie nie intersują.
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 14.04.2007 09:25

Grzegorz Ćwik napisał(a):
No i oczywiście jeszcze Peliesac. Ktoś mówił, że na Peliesaczu plaże bywają brudne z powodu zanieczyszczeń ze statków które przepływają bardzo blisko.
Czy to prawda?


Proszę o poradę odnośnie półwyspu Peliesac. W tym roku chciałbym tam pojechać. Ktore miejsce uważacie za dobre, a moze jakiś nawet apartament sprawdzony. Bardzo proszę o pomoc bywalców tych okolic. :?:

A o tych plamach to chyba nieprawda :?:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 15.04.2007 02:16

Promajna wyglada zachecajaco ale na wrzesien:)
w tym roku chce wreszcie ostro pozwiedzac poludnie cro:)
oczywiscie zaliczyc riwiere(choc na pare dni tucepi), dubrovnik, plw.peljesac i nawet moze uda sie dotrzec do czarnogory:)
no zobaczymy jak to bedzie;)...
darekk_2005
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekk_2005 » 15.04.2007 11:44

Hej Ines tez przymierzam sie do Czarnogóry...chociaż zobaczyć chociaż postawić nogę...byle jak najdalej na południe;) Eh już sie nie mogę doczekać września...odliczam dni powoli;)
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 15.04.2007 16:41

Bernadr C napisał(a):A o tych plamach to chyba nieprawda :?:

Orebic, sierpień 2006 - zdarzały się plamy na kamykach , zawsze patrzyliśmy, gdzie położyć karimaty. Ale nie było to wszechobecne.
Orebic jest spokojnym miasteczkiem, bez szleństw, za to dobra baza do zwiedzania, ew. zdobycia Sv.Ilja,( polecam !) ,plaża piaszczysta dla dzieci , obok skałki, przy marinie kamyczki. Miejsce "na końcu świata" to Duba Peljesacka - nie trafiłem tam, ale widok ze szczytu na tą osadę pozwala mi na taką ocenę :) .
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 15.04.2007 20:28

adam_cro napisał(a):
paolo napisał(a):Tucepi tak jak najbardziej, ale jest jeszcze PROMAJNA, nie bylem ale planuje , przepiękne plaże.


Promajna - rewelacyjna! mam namiar na super apartament, gorąco polecam :D


Witam, poproszę Cię o ten namiar, zastanawiam się na wyjazdem do tej miejscowości, adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 19.04.2007 17:09

plavac napisał(a):
Bernadr C napisał(a):A o tych plamach to chyba nieprawda :?:

Orebic, sierpień 2006 - zdarzały się plamy na kamykach , zawsze patrzyliśmy, gdzie położyć karimaty. Ale nie było to wszechobecne.
Orebic jest spokojnym miasteczkiem, bez szleństw, za to dobra baza do zwiedzania, ew. zdobycia Sv.Ilja,( polecam !) ,plaża piaszczysta dla dzieci , obok skałki, przy marinie kamyczki. Miejsce "na końcu świata" to Duba Peljesacka - nie trafiłem tam, ale widok ze szczytu na tą osadę pozwala mi na taką ocenę :) .



Pytanie, czy polecicie jakieś ładne miasteczko na Peliesaczu z ładnymi plażami, ale bez plam???

Pozdrawiam Grzegorz. :wink:
szreder
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) szreder » 19.04.2007 18:59

do - ADAM CRO
Jako ,że chcemy się wybrać do CRO pierwszy raz mam prośbę o Twój namiar ( może jakieś zdjęcia ).
mój mail - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


dzięki z góry.
Segovia
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Segovia » 23.04.2007 14:38

adam_cro napisał(a):
paolo napisał(a):Tucepi tak jak najbardziej, ale jest jeszcze PROMAJNA, nie bylem ale planuje , przepiękne plaże.


Promajna - rewelacyjna! mam namiar na super apartament, gorąco polecam :D

Witam,
szukam app dla mnie i reszty rodzinki :-) Jeżeli możesz prześlij proszę namiar na ten apartament) Mój mail to adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Pozdr.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Tydzień w Cro, ale gdzie??? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone