Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16173
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.07.2024 11:02

Na samej granicy jest punkt. Duży napis
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 17.07.2024 11:24

Inde napisał(a):
Kate75 napisał(a):Czy kupie gdzieś po
drodze viniety na Węgry na trasie z Bratysławy na Gyor


Co prawda winiety są elektroniczne i kupisz je w 3 kliknięcia online ale są nadal dostępne do kupienia na przejściu granicznym i stacjach benzynowych.

Wiem ,że są elektronicznie ale wszedzie doliczana jest " prowizja" a jak miozna kupić za forinty na granicy to czemu nie ,zrobię sobie przystanek przynajmniej :-)
Ostatnio edytowano 17.07.2024 12:12 przez Kate75, łącznie edytowano 1 raz
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 17.07.2024 11:30

Kate75 napisał(a):
Inde napisał(a):
Kate75 napisał(a):Czy kupie gdzieś po
drodze viniety na Węgry na trasie z Bratysławy na Gyor


Co prawda winiety są elektroniczne i kupisz je w 3 kliknięcia online ale są nadal dostępne do kupienia na przejściu granicznym i stacjach benzynowych.

Wiem ,że są elektronicznie ale wszedzie doluczana jest " prowizja" a jak mi nz kupić za forinty na granicy to czemu nie ,zrobię sobie przystanek przynajmniej :-)


Jednodniowa winieta z oficjalnej strony kosztuje 57,81 zł, 10dniowa 71,84. Daj znać po powrocie ile w budce/stacji sobie życzą.
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 17.07.2024 12:32

Inde napisał(a):
Kate75 napisał(a):
Inde napisał(a):
Kate75 napisał(a):Czy kupie gdzieś po
drodze viniety na Węgry na trasie z Bratysławy na Gyor


Co prawda winiety są elektroniczne i kupisz je w 3 kliknięcia online ale są nadal dostępne do kupienia na przejściu granicznym i stacjach benzynowych.

Wiem ,że są elektronicznie ale wszedzie doluczana jest " prowizja" a jak mi nz kupić za forinty na granicy to czemu nie ,zrobię sobie przystanek przynajmniej :-)


Jednodniowa winieta z oficjalnej strony kosztuje 57,81 zł, 10dniowa 71,84. Daj znać po powrocie ile w budce/stacji sobie życzą.

Potrzebuję miesięczną bo na 10 dniowej nie objadę
Chodzi mi o przejscie w Rajka na M15 - google maps pokazuje ,że jest możliwość ale zdjęcia mogą być stare i nie aktualne.
Ostatnio edytowano 17.07.2024 13:16 przez Kate75, łącznie edytowano 1 raz
pawers
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 17.07.2024 13:09

Oficjalna strona do zakupu winiety wegierskiej
https://ematrica.nemzetiutdij.hu
aciol
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aciol » 17.07.2024 13:11

Na oficjalnej stronie węgierskiej kupisz bez prowizji, 10360HUF miesięczna osobowe do 3,5T
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 17.07.2024 13:21

pawers napisał(a):Oficjalna strona do zakupu winiety wegierskiej
https://ematrica.nemzetiutdij.hu

I tu nie ma prowizji,jak się zarejestrujesz to masz wgląd na poprzednie viniety,
z tego co pamiętam to trzeba mieć z poprzedniego lub z 2 lat, tak było wcześniej jak mies. była po 4800 f a czy teraz tak jest jeszcze.
W sumie najdrożej było i napewno jest po stronie słowackiej,zupełnie nie wiem czemu tam ludzie stają.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 796
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 17.07.2024 13:36

aciol napisał(a):Na oficjalnej stronie węgierskiej kupisz bez prowizji, 10360HUF miesięczna osobowe do 3,5T


Zawsze tam kupuję, miesięczna wyszła mnie tydzień temu 113,87zł.
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 17.07.2024 13:55

aciol napisał(a):Na oficjalnej stronie węgierskiej kupisz bez prowizji, 10360HUF miesięczna osobowe do 3,5T

Niestety nie mam konta w forintach więc ta forma odpada.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 377
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 17.07.2024 14:01

Kate75 napisał(a):
aciol napisał(a):Na oficjalnej stronie węgierskiej kupisz bez prowizji, 10360HUF miesięczna osobowe do 3,5T

Niestety nie mam konta w forintach więc ta forma odpada.

Nie potrzebujesz. Wystarczy zwykła karta debetowa do konta w złotówkach.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1268
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.07.2024 16:18

Kate75 napisał(a):
aciol napisał(a):Na oficjalnej stronie węgierskiej kupisz bez prowizji, 10360HUF miesięczna osobowe do 3,5T

Niestety nie mam konta w forintach więc ta forma odpada.

Nie potrzebujesz, wystarczy karta debetowa, nie doliczają prowizji ani opłat manipulacyjnych.
Tu masz link do strony naszego forum gdzie wszystkie urzędowe linki są do zakupu winiet, po co sobie komplikować drogę na wakacje. Kupujesz w dniu wyjazdu lub dzień przed, lub możesz wybrać od kiedy ma obowiązywać.

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.07.2024 12:31

Kate75 napisał(a):
Inde napisał(a):
Kate75 napisał(a):Czy kupie gdzieś po
drodze viniety na Węgry na trasie z Bratysławy na Gyor


Co prawda winiety są elektroniczne i kupisz je w 3 kliknięcia online ale są nadal dostępne do kupienia na przejściu granicznym i stacjach benzynowych.

Wiem ,że są elektronicznie ale wszedzie doliczana jest " prowizja" a jak miozna kupić za forinty na granicy to czemu nie ,zrobię sobie przystanek przynajmniej :-)


Nigdy nie jest doliczana prowizja, jeśli się kupuje u autoryzowanych sprzedawców - jak 99% osób na forum. I wcale nie trzeba mieć forintów, wystarczą złotówki lub euro na karcie (czy inna dowolna waluta). Linki były podawane dziesiątki razy.

A na granicy w Rajce jest punkt sprzedaży winiet - jakieś 200 m za tymi zielonymi bramownicami pierwszy zjazd na parking dla TIR-ów i tam w takim niby dworku spokojnie kupisz. Nawet na Google Maps jest to wyraźnie oznakowane.
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 18.07.2024 17:30

marekkowalak napisał(a):
Kate75 napisał(a):
Inde napisał(a):
Kate75 napisał(a):Czy kupie gdzieś po
drodze viniety na Węgry na trasie z Bratysławy na Gyor


Co prawda winiety są elektroniczne i kupisz je w 3 kliknięcia online ale są nadal dostępne do kupienia na przejściu granicznym i stacjach benzynowych.

Wiem ,że są elektronicznie ale wszedzie doliczana jest " prowizja" a jak miozna kupić za forinty na granicy to czemu nie ,zrobię sobie przystanek przynajmniej :-)


Nigdy nie jest doliczana prowizja, jeśli się kupuje u autoryzowanych sprzedawców - jak 99% osób na forum. I wcale nie trzeba mieć forintów, wystarczą złotówki lub euro na karcie (czy inna dowolna waluta). Linki były podawane dziesiątki razy.

A na granicy w Rajce jest punkt sprzedaży winiet - jakieś 200 m za tymi zielonymi bramownicami pierwszy zjazd na parking dla TIR-ów i tam w takim niby dworku spokojnie kupisz. Nawet na Google Maps jest to wyraźnie oznakowane.
Dzięki za info wlasnie widziałem na google maps,ale wolałem się upewnić.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 19.07.2024 22:40

Jechał ktoś ostatnio przez Sahy? GoogleMaps nie puszcza przez Donovaly. Coś się dzieje za Stare Hory, jakieś roboty. Kieruje na objazd przez Martin. Faktycznie nie da się przejechać?
Z Krakowa zawsze jeździłem przez Chyżne i Sahy a teraz kieruje na Martin i Ostrzyhom lub Martin i Zvolen
coolin
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 19.07.2024 22:56

Ja z Myślenic dwa razy jechałem przez Sahy i raz przez Zwardoń ale najlepiej mi się jedzie przez Chyżne-Dolny Kubin-Żylina-Bratysława a potem 86 przez Lenti. W tamtym roku z Zivogosce Blato wracałem w nocy 11.5 godziny do domu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 488
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone