Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.07.2024 18:07

Kate75 napisał(a):
Szoku napisał(a):Witam wszystkich :)

ja też lecę z Mszany, ale wybrałem nietypową opcję czyli Jurgów - Poprad - Koszyce - Miszkolc - Budapeszt - Letenye (ale śpimy w Lenti, to niedaleko a nocleg w śmiesznej cenie). Potem lecimy już na Vodice, plan był chorwackimi autostradami.

No a główny cel to jazda autostradami nocą przez Słowację i Węgry, bo jedziemy z trójką dzieci więc dla nas to po prostu wydaje się pewniejsza opcja. Niby 100km dalej niż standardowe trasy ale jedzie nas 6 dorosłych + 3 dzieciaków więc koszty się rozkładają.

Leciał już ktoś tą trasą?

A podrzucisz jakieś namiary na spanie w Lenti? -mam wstępnie zarezerwowane w Sormas ale muszę się wrócić z 20km.
Mogę polecić Fonix Fogado https://fonixfogado.hu/# Spaliśmy tam kilka razy i jest naprawdę ok. Parę razy spaliśmy w Silvanus Panzio https://www.silvanus-panzio.hu/nyelv/hu ... s/oldal/1_ który też mogę polecić.
Piotr Bes
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.06.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Bes » 10.07.2024 22:05

Podzielcie się wiedzą
Słowacja i Węgry
Czy za Zwardoniem i Bratysławą kupię winiety np. Na stacji paliw, budce itp
Nie chce przez net podawać danych karty a tak zapłacę normalnie kartą w terminalu płatniczym
Pudelek
Cromaniak
Posty: 2000
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 10.07.2024 22:23

Z tego co pamiętam, to jest automat na granicy w Zwardoniu... Natomiast kiedyś był punkt sprzedaży biletów przy wjeżdzie na Węgry za Bratysławą, ale nie mam pojęcia, czy to jeszcze działa...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.07.2024 22:43

Na granicy w Zwardoniu jest automat, ale wygodniej kupić przez net.
Na granicy SK-HU jest pas do przejazdu oznaczony winiety i tam w budce można kupić.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 10.07.2024 23:12

Piotr Bes napisał(a):Podzielcie się wiedzą
Słowacja i Węgry
Czy za Zwardoniem i Bratysławą kupię winiety np. Na stacji paliw, budce itp
Nie chce przez net podawać danych karty a tak zapłacę normalnie kartą w terminalu płatniczym

A co w tym złego. Płatność kartą jest bezpieczniejsza szczegolnie na tych oficjalnych stronach.. Kiedyś po 6 miesiącach od powrotu z Dominikany okazało się że skorzystałem z usług medycznych w Miami. Reklamacja i 30 dni później miałem kasę na koncie.

Nawet jak płacisz za wycieczkę a firma ogłosi plajtę to płacący gotowka mogą dostać 0 a ty płacąc karta dostajesz cała kwotę bez problemu.w ubiegłym roku splajtowała firma fit box czy jakos tak, płacący karta mają już zwrot, pozostali placzacy przes platnosci24, przelewamu nadalnie maja nic
DominikI
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 11.07.2024 02:49

Można płacić wirtualnymi kartami i nie trzeba podawać wrażliwych danych ale myślę że z zakupem na stacji czy jakimś punkcie z winietami nie będzie problemu. Można to zrobić nawet przed granicami państwa. Tak jest przed Słowacja a przynajmniej było. Przed wjazdem do Węgier również mignely mi jakieś banery reklamowe. Inna sprawa że zapewne są doliczane jakieś koszty przy zakupie konwencjonalnym i wychodzi drożej niż online.
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 11.07.2024 06:47

wielbiciel napisał(a):@Kate75
Wejdź na book.. i wysypie ci propozycjami, jest tam sporo miejscówek ze względu na kompleks termalny.
Unikaj tylko jednego Pension Heidi.

A co z nim nie tak?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 11.07.2024 07:47

Kate75 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):@Kate75
Wejdź na book.. i wysypie ci propozycjami, jest tam sporo miejscówek ze względu na kompleks termalny.
Unikaj tylko jednego Pension Heidi.

A co z nim nie tak?

Już to opisywałem, ale to było w 2019r.
Zaawizowani byliśmy na 19-20, przyjechaliśmy o19:20 wejście zamknięte, telefonu (kom.) nie odbiera, parking pełny aut. Zadzwoniliśmy do agencji, ci też nie mogą się z nią skontaktować. O 20:40 podjechała właścicielka, lekko wcięta, i nas wygania (po niemiecku) bo jest późno, przyjechaliśmy po czasie, straszenie policją itp. Wyjechaliśmy z jej posesji, ponownie zadzwoniliśmy do agencji, przedstawiamy jaka jest sytuacja i złożyliśmy reklamację bo właściciel miał prawo ściągnąć opłatę z naszej karty.
Z racji że wszystko trochę trwało czasowo i zrobiła się ok.21:30 to postanowiliśmy kontynuować powrót bez noclegu. Spacerek na z pieskiem w okolicy stacji MOL, zatankowanie i do domu. Już wracając dostaliśmy jeszcze sms od właścicielki "tak się nie robi", pewnie jakąś karę otrzymała, a my w ramach przeprosin dostaliśmy z biura dodatkową zniżkę.
Agencja proponowała inne noclegi w ramach tej samej kwoty, ale już było późno a mnie i żonie tak "grało" że po 6 rano byliśmy w domu.
Baldini
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 11.07.2024 19:40

dids76 napisał(a):
Kate75 napisał(a):
Szoku napisał(a):Witam wszystkich :)

ja też lecę z Mszany, ale wybrałem nietypową opcję czyli Jurgów - Poprad - Koszyce - Miszkolc - Budapeszt - Letenye (ale śpimy w Lenti, to niedaleko a nocleg w śmiesznej cenie). Potem lecimy już na Vodice, plan był chorwackimi autostradami.

No a główny cel to jazda autostradami nocą przez Słowację i Węgry, bo jedziemy z trójką dzieci więc dla nas to po prostu wydaje się pewniejsza opcja. Niby 100km dalej niż standardowe trasy ale jedzie nas 6 dorosłych + 3 dzieciaków więc koszty się rozkładają.

Leciał już ktoś tą trasą?

A podrzucisz jakieś namiary na spanie w Lenti? -mam wstępnie zarezerwowane w Sormas ale muszę się wrócić z 20km.
Mogę polecić Fonix Fogado https://fonixfogado.hu/# Spaliśmy tam kilka razy i jest naprawdę ok. Parę razy spaliśmy w Silvanus Panzio https://www.silvanus-panzio.hu/nyelv/hu ... s/oldal/1_ który też mogę polecić.


Też mogę polecić Fonix Fogado. W miarę tanio, czysto i zadbane. Tylko jedzenie słabe. Byłem po południu na obiadokolację i jedzonko liche. Za to śniadanie dobre.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 488
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 11.07.2024 20:12

Piotr Bes napisał(a):Podzielcie się wiedzą
Słowacja i Węgry
Czy za Zwardoniem i Bratysławą kupię winiety np. Na stacji paliw, budce itp
Nie chce przez net podawać danych karty a tak zapłacę normalnie kartą w terminalu płatniczym

Za Zwardoniem tuż przed granicą jest stacja Moya. Tam możesz kupić winietę. Jadąc z Bratysławy w stronę Budapesztu masz słowackie przejście graniczne i tam możesz kupić tak samo winietę. Kawałek dalej jest węgierskie przejście i prawy pas odchodzi na terminal dla ciężarowych. Kawałek dalej masz zjazd w prawo na parking. W budce kupisz węgierską winietę bez marży. Gdyby była duża kolejka, to od strony parkingu dla ciężarowych wchodząc do budynku też można zakupić stosowny kwit.
zag
KONTO ZAWIESZONE
Posty: 190
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 11.07.2024 21:45

"Nie chce przez net podawać danych karty a tak zapłacę normalnie kartą w terminalu płatniczym"
Ten terminal jest podłączony do internetu i w większości przypadków bezprzewodowo. (dane karty hulają po sieci, fakt zaszyfrowane, ale jednak)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 2000
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 11.07.2024 23:16

Bratwojciech napisał(a):
Piotr Bes napisał(a):Podzielcie się wiedzą
Słowacja i Węgry
Czy za Zwardoniem i Bratysławą kupię winiety np. Na stacji paliw, budce itp
Nie chce przez net podawać danych karty a tak zapłacę normalnie kartą w terminalu płatniczym

Za Zwardoniem tuż przed granicą jest stacja Moya. Tam możesz kupić winietę.

i dopłacić ekstra za to, że nie kupi winiety już u Słowaków kilometr dalej ;) Swoją drogą to tam chyba jest stacja BP, a nie Moya...
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 488
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 12.07.2024 14:48

Pudelek napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
Piotr Bes napisał(a):Podzielcie się wiedzą
Słowacja i Węgry
Czy za Zwardoniem i Bratysławą kupię winiety np. Na stacji paliw, budce itp
Nie chce przez net podawać danych karty a tak zapłacę normalnie kartą w terminalu płatniczym

Za Zwardoniem tuż przed granicą jest stacja Moya. Tam możesz kupić winietę.

i dopłacić ekstra za to, że nie kupi winiety już u Słowaków kilometr dalej ;) Swoją drogą to tam chyba jest stacja BP, a nie Moya...

Chyba masz racje z tym BP. Pamiętam, że była na zielono :D. Sprawdzałem na mapach google i tam jest na zdjęciach Moya. Widocznie jakieś stare foty. Zresztą stacja jest dobrze oznaczona i chyba trudno ją przejechać. Autor pytał o stacje benzynowe, więc chyba zdaje sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak marża. Przecież nigdzie nie pisałem, że musi tam kupić. Jest to tylko jedna z opcji i niech kupujący zadecyduje gdzie zostawi kasę i ile.
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 17.07.2024 09:29

Czy kupie gdzieś po
drodze viniety na Węgry na trasie z Bratysławy na Gyor
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 17.07.2024 10:31

Kate75 napisał(a):Czy kupie gdzieś po
drodze viniety na Węgry na trasie z Bratysławy na Gyor


Co prawda winiety są elektroniczne i kupisz je w 3 kliknięcia online ale są nadal dostępne do kupienia na przejściu granicznym i stacjach benzynowych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 487
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone