Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 868
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 29.06.2024 08:36

Wstyd, bo pomyliłem MNE z NMK. Przepraszam za zamieszanie.
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 425
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 29.06.2024 09:38

Wszystko pod kontrolą.
12 07 jedziemy do Borje także przez BiH.
Jak ceny ulegną .zmianie to dam znać
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Świętokrzyskie - Małopolska - Słowacja - Węgry -> Dalmac

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 30.06.2024 09:03

pawelli napisał(a):Witajcie,
Wiem że jest wątek o trasie przez Węgry - przez Budapeszt - lub słynną 86-tką.
Zwykle jeździliśmy przed Budapeszt - standardowo czyli:
Kielce - Kraków - Chyżne - Baska Bystryca - Zwoleń - Vac - Budapeszt -> i dalej na Cro
A że kilka razy zdarzyło nam się lekko postać w Budapeszcie lub też widzieliśmy duże korki w przeciwnym kierunku - powstał pomysł ominięcia Budapesztu

W zeszłym roku lekko zmodyfikowaliśmy trasę - i zamiast w Zwoleniu zjeżdżać na Vać - Budapeszt - dalej pomknęliśmy ekspresówką na Nitrę i z Nitry pojechaliśmy na Komarno i dalej do M7.
Bardzo miło i spokojnie minęła nam droga :) Dobra droga, mały ruch i ominęliśmy 1 z 2 górek Słowacji no i Budapeszt.
Praktycznie nie czuliśmy zmęczenia.
szczegóły trasy: https://goo.gl/maps/nnyG59sEA1A2

Nitra.jpg


Teraz przyszło mi do głowy jeszcze coś takiego aby ominąć jeszcze Tatry wysokie - czyli pojechać z Dolnego Kubina na miejscowość Martin i potem do ekspresówki do Nitry.
szczegóły trasy https://goo.gl/maps/zXu6WBYfRFE2

Martin.jpg


Plan ominięcia Tatr wysokich

omijac_tatry.jpg


Próbował ktoś taką trasą jechać ? Bo strasznie mnie kusi mnie to ostatnie rozwiązanie.

Ps. i proszę o nie komentowanie " tylko przez Czechy i Austrię" itp.
Jechałem 2 razy tamtędy i nie chcę więcej tamtędy jechać ;) wolę Węgry, a poza tym śpimy w Nagykanizsa ;)


Cześć właśnie zamierzam jechać tą trasą proszę o informację czy coś się zmieniło czy nadal jest w porządku jeśli chodzi o korki utrudnienia i tak dalej.

Z Mszana Dolna do Ul. Tina Ujevića 27, 21327, Podgora, Chorwacja przez DK28 i DK7.
12 h 31 min (1 177 km)
https://maps.app.goo.gl/cGtu9ToFaF8GUHwk8?g_st=ac

Nie jechałem przez Chyżne (chociaż mam najbliżej do Chyżnego i 3 razy w Cro )tym razem chyba wybiorę się z tej lokalizacji bo mam najbliżej i nie muszę nigdzie zjeżdżać.
Proszę o opinie także tych którzy tą trasą jeżdżą. Prosze o ewentualne uwagi wyjeżdżam za 12 dni do Podgory.
Szoku
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szoku » 03.07.2024 22:46

Witam wszystkich :)

ja też lecę z Mszany, ale wybrałem nietypową opcję czyli Jurgów - Poprad - Koszyce - Miszkolc - Budapeszt - Letenye (ale śpimy w Lenti, to niedaleko a nocleg w śmiesznej cenie). Potem lecimy już na Vodice, plan był chorwackimi autostradami.

No a główny cel to jazda autostradami nocą przez Słowację i Węgry, bo jedziemy z trójką dzieci więc dla nas to po prostu wydaje się pewniejsza opcja. Niby 100km dalej niż standardowe trasy ale jedzie nas 6 dorosłych + 3 dzieciaków więc koszty się rozkładają.

Leciał już ktoś tą trasą?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.07.2024 01:28

Szoku napisał(a):Witam wszystkich :)

ja też lecę z Mszany, ale wybrałem nietypową opcję czyli Jurgów - Poprad - Koszyce - Miszkolc - Budapeszt - Letenye (ale śpimy w Lenti, to niedaleko a nocleg w śmiesznej cenie). Potem lecimy już na Vodice, plan był chorwackimi autostradami.

No a główny cel to jazda autostradami nocą przez Słowację i Węgry, bo jedziemy z trójką dzieci więc dla nas to po prostu wydaje się pewniejsza opcja. Niby 100km dalej niż standardowe trasy ale jedzie nas 6 dorosłych + 3 dzieciaków więc koszty się rozkładają.

Leciał już ktoś tą trasą?


Nie za jednym razem, ale jechałem wszystkimi odcinkami twojej trasy.

Trasą z Jurgowa przez Poprad, Koszyce, Miszkolc jechałem 3 lata temu do Rumunii - bardzo przyjemna trasa, poza odcinkiem od granicy do Popradu oczywiście.

Z Miszkolca do Budapesztu jechałem 2 lata temu - normalna węgierska autostrada.

Podobnie jak M7 z Budapesztu do granicy. W sezonie jest tam duż yruch, ale idzie bardzo płynnie.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 04.07.2024 06:31

Wlasnie patrze na google maps i na Slowacji ciagnie z Dolny Kubin na Parnica i dalej na D1,R3,a zawsze bylo na Ruzomberk i dalej na Banska Bystrzyca-Zwolen.Robi sie takie troszke kolko do Sahy.Dawno nie jechalem do Chorwacji i widze pewne zmiany w trasie...
Zbig1234
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbig1234 » 04.07.2024 07:49

Zmiany w wyznaczaniu trasy wynikają zapewne z tego, że odcinek drogi nr 59 między Donovaly a Bańską Bystrzycą jest w obecnie drogą jednokierunkową z południa na północ, ze względu na prowadzone prace drogowe w miejscowości Polkanova. Jadąc w kierunku południowym, objazdy zajmują tyle czasu że lepiej jechać na Bratysławę albo na Nitrę.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 04.07.2024 08:42

Cenna uwaga,dzieki...
jurekg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekg » 06.07.2024 04:23

Witam!!!
W rok 2023 jechałem do Grecji przez Węgry itd. na Węgrzech paliwo dla obcokrajowców było droższe niż dla Węgrów. A jak jest w tym roku i jakie ceny benzyny 95 dla nas?
Pozdrawiam JurekG
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3677
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 06.07.2024 09:51

Wczoraj wróciłem z Cro, jechałem przez Węgry, ale tam nie tankowałem. Mignęła mi cena w czasie jazdy - coś ponad 650 FT. chyba za PB. Miejsca u nich postojowe i lokalizacja stacji paliw to jakiś koszmar. Na trasie Letenye - Rajka (86/M86) napotkałem jedną stację !!! MOL. Żeby zatankować trzeba zjechać z autostrady!! i takie znaki widziałem.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.07.2024 11:38

damianisko5 napisał(a):Wczoraj wróciłem z Cro, jechałem przez Węgry, ale tam nie tankowałem. Mignęła mi cena w czasie jazdy - coś ponad 650 FT. chyba za PB. Miejsca u nich postojowe i lokalizacja stacji paliw to jakiś koszmar. Na trasie Letenye - Rajka (86/M86) napotkałem jedną stację !!! MOL. Żeby zatankować trzeba zjechać z autostrady!! i takie znaki widziałem.


Jest wielki MOP w Mosonmagyarovar, zaraz za zjazdem z M15 na M1, jest MOL w Szombathely przy rondzie obok Tesco. Między nimi jest tylko 110-120 km, więc nie jest źle.

M86 to jest względnie nowa droga, więc przetargi na MOP-y pewnie potrwają, podobnie jak u nas. Ale spokojnie, powstaną na pewno.

Jest jeszcze MOL w Lenti, no i jest INA na starym przejściu w Letenye.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3677
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 06.07.2024 13:01

INA na starym przejściu jest wpisana w moją navi. Tankowałem tam i w Novi Marof przed granicą, ale to stacje w Cro, na H już od dawna nie tankuję, dlatego nie szukam tych miejsc a jurekg pyta o aktualne ceny w H.
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 01.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 09.07.2024 12:53

Jechałem 07.07. orientacyjne ceny PB w:
Al: ~180 Lek (+/-4)
MNE: ~1,54 € (+/-0,03)
BiH: ~2,6BAM (+/-0,03)
Cro: ~1,50 € (+/-0,02)
SK: ~1,65 € (+/-0,03)
(mignęło w drodze H ~660, CZ ~40)
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 10.07.2024 07:33

Szoku napisał(a):Witam wszystkich :)

ja też lecę z Mszany, ale wybrałem nietypową opcję czyli Jurgów - Poprad - Koszyce - Miszkolc - Budapeszt - Letenye (ale śpimy w Lenti, to niedaleko a nocleg w śmiesznej cenie). Potem lecimy już na Vodice, plan był chorwackimi autostradami.

No a główny cel to jazda autostradami nocą przez Słowację i Węgry, bo jedziemy z trójką dzieci więc dla nas to po prostu wydaje się pewniejsza opcja. Niby 100km dalej niż standardowe trasy ale jedzie nas 6 dorosłych + 3 dzieciaków więc koszty się rozkładają.

Leciał już ktoś tą trasą?

A podrzucisz jakieś namiary na spanie w Lenti? -mam wstępnie zarezerwowane w Sormas ale muszę się wrócić z 20km.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1268
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.07.2024 08:41

@Kate75
Wejdź na book.. i wysypie ci propozycjami, jest tam sporo miejscówek ze względu na kompleks termalny.
Unikaj tylko jednego Pension Heidi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 486
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone