Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.06.2024 13:08

piekara114 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Ewentualnie możesz jechać przez Cieszyn i kawałek Czech do Mostów - wtedy ten odcinek też jest bezpłatny.
Tylko jak chce z Krakowa jechać na Wadowice to nie opłaca jej się jechać na Cieszyn tylko od razu na Zwardoń.


Zależy, o której wyjeżdża i jaki będzie ruch po drodze. Ja osobiście i tak pojechałbym przez Cieszyn, bo nie lubię trasy przez Zwardoń i do czasu oddania całej S1 od Podwarpia jej nie polubię.

Ale to kwestia indywidualnych preferencji - raptem 15 km różnicy, a czasowo mniej więcej tak samo.

Można i Zakopianką przez Chyżne do Żyliny - wtedy oczywiście nie przez Wadowice
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 19.06.2024 14:22

marekkowalak napisał(a):
piekara114 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Ewentualnie możesz jechać przez Cieszyn i kawałek Czech do Mostów - wtedy ten odcinek też jest bezpłatny.
Tylko jak chce z Krakowa jechać na Wadowice to nie opłaca jej się jechać na Cieszyn tylko od razu na Zwardoń.


Zależy, o której wyjeżdża i jaki będzie ruch po drodze. Ja osobiście i tak pojechałbym przez Cieszyn, bo nie lubię trasy przez Zwardoń i do czasu oddania całej S1 od Podwarpia jej nie polubię.

Ale to kwestia indywidualnych preferencji - raptem 15 km różnicy, a czasowo mniej więcej tak samo.

Można i Zakopianką przez Chyżne do Żyliny - wtedy oczywiście nie przez Wadowice

Przez Chyzne cały czas jezdzilem- teraz chce zmienić trasę bo wszyscy mamy "dość" jazdy przez Słowację ta strona Słowacji.
camelbek1
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 14.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) camelbek1 » 19.06.2024 14:31

Witam, możesz jechać z Krakowa na Sułkowice, sucha Beskidzka, żywiec i dalej zwardon.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.06.2024 14:55

Kate75 napisał(a):Przez Chyzne cały czas jezdzilem- teraz chce zmienić trasę bo wszyscy mamy "dość" jazdy przez Słowację ta strona Słowacji.


Polecam w takim razie przez Cieszyn. Dla mnie odcinek S52 Bielsko-Biała - Cieszyn to najładniejsza widokowo droga w Polsce.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 21.06.2024 09:02

Witam Cromaniaków.
W tym roku wybieramy się do Chorwacji przez BIH, a konkretnie to chcemy zwiedzić Sarajewo. Pierwszy nocleg mam zabukowany w Suza a kolejny w Sarajewie. Moja trasa tak wygląda:
https://maps.app.goo.gl/y3xKizLP61SNBHVt5
Co sądzicie o takiej trasie? Jakieś sugestie? I pytanie do tych którzy odcinkiem chorwackim już jechali. Czy po przejechaniu granicy węgierskiej jest stacja benzynowa? Ceny węgierskiego paliwa nie są ciekawe więc planuję uzupełnienie zbiornika dopiero w Chorwacji.
pozdrawiam :papa:
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 21.06.2024 09:27

ANOOK napisał(a):Witam Cromaniaków.
W tym roku wybieramy się do Chorwacji przez BIH, a konkretnie to chcemy zwiedzić Sarajewo. Pierwszy nocleg mam zabukowany w Suza a kolejny w Sarajewie. Moja trasa tak wygląda:
https://maps.app.goo.gl/y3xKizLP61SNBHVt5
Co sądzicie o takiej trasie? Jakieś sugestie? I pytanie do tych którzy odcinkiem chorwackim już jechali. Czy po przejechaniu granicy węgierskiej jest stacja benzynowa? Ceny węgierskiego paliwa nie są ciekawe więc planuję uzupełnienie zbiornika dopiero w Chorwacji.
pozdrawiam :papa:

Osobiście to proponuję do Suza dojechać od strony Knežev Vinogradi. Jeśli byście chcieli zjeść to Kovač Čarda albo Josić. Świetny fiš paprikaš.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 21.06.2024 09:30

Stacje masz w Beli Manastir i w Kneževi.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.06.2024 09:52

Z tego co pamiętam INA jest dopiero Beli Manastir...

od Trnavy do Komarno jednym się podoba jazda, a spora część, w tym ja, już po doświadczeniach woli jechać autostradą przez Bratysławę.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 21.06.2024 09:55

Ja bym jechał przez Bratysławę i Gyor - droga mniej męcząca niż drogi lokalne.

Wpisz "benzinska pumpa" na Google Mapy w okolicach granicy węgiersko-chorwackiej, jest kilka stacji benzynowych.
Ja bym jechał przez Beli Monastir - tam są dwie obok siebie.
https://www.google.pl/maps/search/benzi ... ?entry=ttu
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.06.2024 10:25

Ja jestem team ciągnąć jak najwięcej autostradami, więc jechałabym na Bratysławę.
https://www.google.pl/maps/dir/Bydgoszc ... ?entry=ttu
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 21.06.2024 10:38

te kiero napisał(a):Z tego co pamiętam INA jest dopiero Beli Manastir...

od Trnavy do Komarno jednym się podoba jazda, a spora część, w tym ja, już po doświadczeniach woli jechać autostradą przez Bratysławę.

Dziękuję.
Bratysławę też biorę pod uwagę. Odcinek Trnawa - Komarno traktuję jako odskocznię od nudnej autostrady i turystyczno - widokowy.
Przez ten fragment Węgier nie jeździłem wcześniej. Wszystko zależy jak przejadę czasowo do Trnawy.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 21.06.2024 10:44

markid napisał(a):Ja bym jechał przez Bratysławę i Gyor - droga mniej męcząca niż drogi lokalne.

Wpisz "benzinska pumpa" na Google Mapy w okolicach granicy węgiersko-chorwackiej, jest kilka stacji benzynowych.
Ja bym jechał przez Beli Monastir - tam są dwie obok siebie.
https://www.google.pl/maps/search/benzi ... ?entry=ttu

Dzięki za podpowiedź.
Widzę że nie ma problemu z ,, benzinską pumpą" a nawet jest w czym wybierać. Beli Monastir to też opcja trasy. Wyjeżdżamy we wrześniu więc mam jeszcze trochę czasu żeby przestudiować drogę. :google:
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 21.06.2024 11:57

ANOOK napisał(a):
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ceny węgierskiego paliwa nie są ciekawe więc planuję uzupełnienie zbiornika dopiero w Chorwacji.
pozdrawiam :papa:


a może zatankuj auto na granicy w Polsce
to raczej do BiH dociągniesz bez problemu,
i tam zatankujesz,
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 416
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 21.06.2024 15:45

Ja tą trasę pokonuję wielokrotnie w ciągu roku w drodze do Albanii.
Zawsze wybieram skrót przez Komarno i nie narzekam.Nie napisałeś jaki zasięg ma Twoje auto.
Tankując w Oświęcimiu spokojnie dociągam do Doboj BiH ok.820km.
Aktualnie w Bośni jest najtańsze paliwo 2,46BAM ON.
Potwierdzam także to co napisał kol.Te Kiero pierwsza stacja w CRO jest w Bjeli Monastir
Dodam jeszcze,że kilka km za mostem granicznym na Dunaju w Komarno jest Orlen diesel 585 forint.Latwo policzyć
Szerokości
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 21.06.2024 16:02

Cropidło napisał(a):Aktualnie w Bośni jest najtańsze paliwo 2,46BAM ON.

Czy masz wiedzę jak ceny benzyny i LPG? Może jakiś link, będę wdzięczny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 484
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone