Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15001
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.03.2024 16:43

marekkowalak napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):No puerwszy post sprzed 14 lat to jak nie ma byc oftop. Ja jesli pojadę to pojadę przez czechy i austrie bo te trase znam do wiednia.



Ja rozumiem, że czasami można zrobić literówkę czy zgubić przecinek, ale ludzie, bez przesady!!! Szanujmy ten nasz język!

roolez napisał(a):Popieram! Też mnie wnerwia taka niechlujność językowa! Szanujmy nasz język!
p.s. zaraz zaczną nas wyzywać od prof. Miodków itp. ☺


Cieszę się, że nie tylko mnie to irytuje. Wczoraj o tym pisałam.

A profesor Miodek - przemiły człowiek :) Kilka razy miałam przyjemność się z nim spotkać i porozmawiać :)
yanek37
zbanowany
Posty: 701
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 09.03.2024 19:25

Pytanie...
Gdzie się podział mój wczorajszy wpis ?
Kto go usunął i jakim prawem ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108003
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2024 19:39

yanek37 napisał(a):Pytanie...
Gdzie się podział mój wczorajszy wpis ?
Kto go usunął i jakim prawem ?

Chyba jest TUTAJ
Wraz z kilkoma innymi.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 09.03.2024 21:13

A jakie sa argumenty za tym zeby jechać przez slowacje i węgry a nie czechy i Austrie? Widoki? Czas? Pieniadze? Krajobraz staje sie ladniejszy chyba i tak dopiero na chorwacji.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 09.03.2024 21:25

Janusz Bajcer napisał(a):
yanek37 napisał(a):Pytanie...
Gdzie się podział mój wczorajszy wpis ?
Kto go usunął i jakim prawem ?

Chyba jest TUTAJ
Wraz z kilkoma innymi.


:spoko:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.03.2024 16:08

Marlowe1994 napisał(a):A jakie sa argumenty za tym zeby jechać przez slowacje i węgry a nie czechy i Austrie? Widoki? Czas? Pieniadze? Krajobraz staje sie ladniejszy chyba i tak dopiero na chorwacji.


1. Lepsza jakość dróg węgierskich i słowackich, szczególnie w porównaniu z czeskimi (mniej remontów).
2. Wygoda - przez Węgry jest bardziej płasko i mniej zakrętów niż przez austriackie Alpy.
3. Usiane fotoradarami austriackie drogi.
4. Nie ma potrzeby kombinowania z objazdem autostrady w Słowenii.
4. Przyzwyczajenie - do niedawna przez Węgry było szybciej, bo nie stało się w korkach na granicach; po wejściu Chorwacji do Schengen ten argument już jest nieaktualny, ale nawyki zostały.

Czasowo i kwotowo jest porównywalnie.
Natomiast jeśli chodzi o krajobraz, to ciekawszy jest przez Austrię (Alpy).
W Chorwacji ciekawiej robi się dopiero za Bosiljevem, a tak naprawdę ciekawie to za Svetim Rokiem.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 10.03.2024 16:19

Dzięki. Remonty to czasowe przeszkody, moga pojawić sie wszedzie. Płasko dla mnie nudno, to mnie nie przekonuje. W austrii nie doswisdczylem tego usiania ale ja po autostradach.
W słowenii nic bym nie objezdzał bo dla mnie to nieoplacalne.
Ale kazdy jedzie jak lubi. Poki co cz i a i slo.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 10.03.2024 17:09

Kiedyś jeździłem Czechy Austria Słowenia od kilku lat wybieram opcję Słowacja Węgry i ta jakoś u mnie wygrywa.Po pierwsze w Czechacham wrażenie wieczne remonty a w Austri o wiele większe natężenie ruchu.Dla mnie opcją Węgierska jest spokojniejsza tańsza i wydaje mi się szybsza jeśli chodzi o jazdę w dzień. Oczywiście każdy ma Swoje zdanie i wybiera trasę jaka lubi.Ja przerabiałem już praktycznie wszystkie trasy i opcją Węgierska wygrywa.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.03.2024 18:22

Marlowe1994 napisał(a): Remonty to czasowe przeszkody, moga pojawić sie wszedzie.


Wszędzie mogą się pojawić. W Czechach są pewne jak śmierć i podatki, i to w ilościach masowych.

W austrii nie doswisdczylem tego usiania ale ja po autostradach.


Właśnie na A2 od Wiednia do Grazu jest ich dużo, nie mówiąc o samej obwodnicy Wiednia, gdzie jest jeden na drugim.

P.S.austrii, słowenii, słowację, węgry - zawsze tak piszesz? Czy po prostu nie wiesz, że nazwy krajów piszemy wielką literą?

Artykuł 8 Regulaminu forum w punkcie 3:
" Należy przestrzegać zasad ortografii i gramatyki oraz wyrażać się jasno i zrozumiale używając polskich znaków."
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 10.03.2024 18:33

Kwestia skąd i dokąd sie jedzie. Z Warszawy nie widzę sensu jechania insczej niz na ostrawe. I bardziej uciążliwe sa szkody górnicze na trasie niż remonty w Czechach a jechałem w lutym. Radary to żaden problem bo jezdze przepisowo.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.03.2024 18:44

Marlowe1994 napisał(a):Kwestia skąd i dokąd sie jedzie.

Oczywiście, że tak.

Z Warszawy nie widzę sensu jechania insczej niz na ostrawe.


Ja z kolei nie widzę sensu jechania na Ostrawę (nie ostrawę) - każdy ma inne upodobania. Mnie bardziej pasuje przez Żylinę. A też jeżdżę z Mazowsza.

I bardziej uciążliwe sa szkody górnicze na trasie niż remonty w Czechach a jechałem w lutym.


Na Słowacji i na Węgrzech nie ma żadnych szkód górniczych.

Radary to żaden problem bo jezdze przepisowo.


W Austrii wystarczy chwila nieuwagi i może przyjść mandat na kilkaset euro.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 10.03.2024 19:18

W Czechach i austrii też nie ma szkód a remonty w Czechach nie są dla mnie uciążliwe. Wole pobujać sie na szkodach górniczych na Sląsku na autostradzie niż jechać na kielce i dalej na południe. Ale co kto woli jak bylo pisane.
Ta chwila nieuwagi na czym ma polegac? Na niezauważaniu znaków? Auto w tym pomaga i nawigacja nawet guglowska.
Nie wiem w czym te mityczne remonty w czechach tak przeszkadzają? Jechałem i mi w niczym.
Tak na marginesie to pol zartem to aktualnie przy okazji zlotowka nie dofinansuje Slowacji i Węgier.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8043
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.03.2024 21:29

Marlowe1994 napisał(a):Kwestia skąd i dokąd sie jedzie. Z Warszawy nie widzę sensu jechania insczej niz na ostrawe. I bardziej uciążliwe sa szkody górnicze na trasie niż remonty w Czechach a jechałem w lutym. Radary to żaden problem bo jezdze przepisowo.

Dokąd się jedzie nie ma większej różnicy bo jedna i druga trasa łączą się w okolicach Zagrzebia.
Ja do Ostrawy mam jakieś 40km i często jeżdżę przez Węgry. Jak na razie najlepsza trasa to Ostrawa - Brno - Bratysława - M86 na Węgrzech.
W ubiegłym roku zrobiłem sobie w Wiedniu zdjęcie navi z ikonami fotoradarów w Wiedniu, trochę tego jest :sm:
20230930_083252.jpg
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 10.03.2024 21:47

No zakładając ze sie tak pojedzie ale sa chyba tacy co jada gdzies tam daleko na poludnie to wtedy droga moze nie isc do Zagrzrbia tylko pionowo na dol przez Bosnie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.03.2024 22:13

Marlowe1994 napisał(a):W Czechach i austrii też nie ma szkód a remonty w Czechach nie są dla mnie uciążliwe. Wole pobujać sie na szkodach górniczych na Sląsku na autostradzie niż jechać na kielce i dalej na południe.


Dlaczego na Kielce? Ja jeżdżę normlanie Bursztynową na Łódź, Pyrzowice, Gliwice i dopiero w Żorach zjeżdżam na Cieszyn i na Żylinę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 476
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone