Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 15.01.2024 15:39

nenek napisał(a):Adamie wydaje mi sie ze lepsza droga jest ...

Nenek, oczywiście, że możesz mieć rację. Jak tu wziąć ten Śląsk, czy z prawej, czy z lewej.??. Trasa którą podałeś może być szybsza, bo wpadamy w czeską ekspresówkę i płynnie w słowacką autostradę. Ale i trochę dłuższa. Zwardonia w tym roku się trzymałem, bo zrobiłem tam dwa razy dotankowania w wyśmienitej cenie. Kiedyś to było takie sobie, lokalne przejście i słaba, lokalna trasa ale teraz jest ok. I po polskiej i po słowackiej stronie, do autostrady.

Co do przeskoku na Węgrzech z jednej szybkiej, na drugą szybką ??.. . Zauważmy, że w każdej opcji, jest to dystans ok 85 km, do jakieś nie cale 120 km. Jak na warunki polskie, to jest jakiś detal, jak np. z Płocka do Warszawy.
A ludzie tu się biją latami, która lepsza.

Ostatnio jechalem 74. Ogólnie potwierdzam. Nie najlepsza, dużo wiosek i zawijasów. Potem jechałem 81 od Gyor na Szekesveherver. Lepsza, prosta, jakieś 85 km. I potem juz tylko autostrada. Mozna powiedzieć, że momentami widokowa z ładnymi widokami Balatonu. (w kier Budapesztu, widoków brak). Ale nie wykluczone, że kolejnym razem pojadę znów M86 i na Lenti, Tyle razy, a jeszcze mnie w tym Lenti nie było ;)
.....
I jeszcze jedno. Ktos pisał, że na drogach lokalnych, na Węgrzech, trzeba uważać na leśną zwierzynę. Jeszcze bym dodał, że trzeba uważać na zaparkowane przy drodze samochody. W niektórych wioskach bywa, że mają słabe warunki parkowania. Rów wzdłuż drogi i tylko betonowe mostki do bram obejść. Stąd bywa że mimo, że przelotówka, parkują na noc wzdłuż drogi wystającym na drogę pół samochodu. Albo pół metra kufra auta wystaje na drogę. Jak szarawo, albo noc, a samochód szary, albo czarny, to … ??.. Zwiększyć czujność !!
nenek
Croentuzjasta
Posty: 417
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 15.01.2024 23:56

, oczywiście, że możesz mieć rację. Jak tu wziąć ten Śląsk, czy z prawej, czy z lewej.??.

Ostatno to jezdzilem na Mszane. Wczesniej 2 razy Bielsko Biała przez Zwardon i nie bardzo wjezdzasz w gory slaba predkosc i teraz jezdze z lodzia nie chce drzec hybrydy :lol:

Co do przeskoku na Węgrzech z jednej szybkiej, na drugą szybką ??

Nie jezdze na Gyor skrecam wczesniej na 86 jest ok dalej zaczynaja sie autostrady az sam sie zlapalem bo tak pusto bylo ze musialem sprawdzic czy dobrze jade :lol: Czy Lenti? Teraz na pewno tak bo nie ma przestoju na granicy w Letenye wczesniej warto było przez Mursko ale teraz nie ma sensu tam jezdzic.
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 16.01.2024 17:47

Czyli latasz na Bohumin (CZ). Rozumiem, że płatna, dalej, jak była, od Ostrawy w dół ??...Na 86 tez jeździłęm ubiegłymi laty. Teraz wymyśliłem sobie ten Gyor na spanie tranzytowe. Rodzinnie dobra meta. Ale jak jechaliśmy na roboczo we dwóch chłopów, to było za blisko, za krótko, za szybko.... Żałowaliśmy tego zabukowania. , Trzeba było drzeć ile fabryka, a zwłaszcza kondycja dała, bez zatrzymanki, do granicy H/HR.
.....
A nie jechałeś czasem w końcu czerwca 2023 ??.. Mignął mi jeden nasz z łodzią na słowackiej autostradzie. Jeden, jedyny, na całej trasie SK/H
nenek
Croentuzjasta
Posty: 417
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 16.01.2024 20:28

Nie. Jade z Warszawy na Mszane skrecam na Zory przez Skoczow tak pojechałem w zeszłym roku obwodnica Cieszyna- Bratysława 86 w strone Lenti i pozniej Letenye nowe przejscie.Jechalem 2023 24 czerwca około 16 moglem byc na Slowacji.Jezeli widziales czarnego Lexusa z lodzia na WZ to na pewno ja :lol:
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 16.01.2024 22:18

Jechałem 20.06.2023 r... Prawie o włos ;) ;)
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 17.01.2024 12:39

Chyba mam już w Autovignet status Regular Customer ;) ...

Bo dostałem maila z ofertą na 2024 i zaproszeniem do jazdy :)

Ceny w górę :grzybki: .. Bazowa 30 dniowa ...Było 9800 HUF... Jest 10360 HUF
...
Nowość... Od 1.03.2024 winieta 1 dniowa (24 godziny)

Tu entuzjazm opada :grzybki: .... Cena bazowa 5150 HUF ....Żaden biznes ... Podziękować Bratanki :grzybki: :grzybki:

/////
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 17.01.2024 14:03

Zaczynam się zastanawiać czy nie wrócić na darmową 86 ;)
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 17.01.2024 15:31

mchrob napisał(a):Zaczynam się zastanawiać czy nie wrócić na darmową 86 ;)

Cześć
Masz, poniżej pełną ofertę na 2024 rok

https://pl.autovignet.hu/
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.01.2024 10:13

mchrob napisał(a):Zaczynam się zastanawiać czy nie wrócić na darmową 86 ;)

Ja ostatnie dwa wyjazdy ominąłem płatną M86 jadąc przez Czechy, Austrię a potem na Kőszeg i w Szombathely wpadam na bezpłatną już 86. Tobie z Bielska tą trasą raczej nie po drodze :coool:
Cena węgierskiej winiety już niewiele się różni od Słoweńskiej i może wrócę do trasy przez Słowenię, tylko że wtedy musiałby zrezygnować z noclegu na Węgrzech. ;)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 829
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 19.01.2024 10:37

Właśnie policzyłem, ceny CZ+A są zbliżone do SK+HU.
Ale nie uwzględniłem autostrady w Słowenii, czyli cały czas zostaje różnica kosztów tej autostrady.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.01.2024 11:19

yarko2000 napisał(a):Właśnie policzyłem, ceny CZ+A są zbliżone do SK+HU.
Ale nie uwzględniłem autostrady w Słowenii, czyli cały czas zostaje różnica kosztów tej autostrady.

Fakt, liczyłem najwygodniejszą dla mnie trasę Cz (przez Brno) - Sk - Hu. Jadąc tylko przez Słowację i Węgry to wychodzi taniej niż Czechy , Austria i Słowenia z winietami.
Czechy około 79zł (440Kč miesięczna), Austria około 75zł (2x 8,60€ jednodniowa) = 154zł doliczając do tego Słowenię około 140zł (32€ miesięczna) =294zł
Słowacja około 74zł (17€ miesięczna), Węgry około 123zł (10360Huf miesięczna) = 197zł doliczając do tego Czechy około 79zł (440Kč miesięczna) = 276zł
Zapewne pojadę przez Węgry, bo zawsze tam nocuję ale jeszcze nie wiem jaką trasę wybiorę.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 829
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 19.01.2024 11:59

W tym roku będę jechał przez Brzesko, może jest ktoś, kto staruje z tych okolic i podpowie trasę?
Na pewno jadę przez Węgry i są 3 opcje z przejściami: od zachodu Zwardoń, wcześniej Chyżne i obie trasy łączą sie w Żylinie, albo przez Piwniczną Zdój i dalej Koszyce, Budapeszt. Nie znam tej ostatniej trasy i trochę obawiam się że będę jechał bocznymi drogami. Ktoś, coś podpowie ? :)
coolin
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 19.01.2024 23:42

yarko2000 napisał(a):W tym roku będę jechał przez Brzesko, może jest ktoś, kto staruje z tych okolic i podpowie trasę?
Na pewno jadę przez Węgry i są 3 opcje z przejściami: od zachodu Zwardoń, wcześniej Chyżne i obie trasy łączą sie w Żylinie, albo przez Piwniczną Zdój i dalej Koszyce, Budapeszt. Nie znam tej ostatniej trasy i trochę obawiam się że będę jechał bocznymi drogami. Ktoś, coś podpowie ? :)

Jechałem z Myślenic kilka razy dwoma pierwszymi przejściami i jakoś bardziej pasuje mi Chyżne, na "dzień dobry" męczy mnie droga z domu do Zwardonia.
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 04.03.2024 07:25

W tym roku w drodze powrotnej z Trpanj planowaliśmy zatrzymać się w Bukfardo. Na stronie term podane są godziny otwarcie i od poniedziałku do czwartku zamykane są o 18:00. To bardzo wczesnie. Nie wiecie przypadkiem, czy w sezonie letnim te godziny się zmieniają? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 866
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 04.03.2024 08:05

Byłem dawno, bo w poniedziałek, 20 czerwca 2017 roku. Nie pamiętam godzin, ale na pewno było otwarte długo, bo mam zdjęcie z synem jak zachodziło słońce.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 474
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone