Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 11.08.2023 19:09

A ja w tym roku zrobię mixa bo zawsze jeździłem Czechy, Austria za Wiedniem przez A2, Słowenia i powrót tą samą trasą a teraz będą Czechy, Austria ale żeby było inaczej to za Wiedniem na S6 i S35, Słowenia. Powrót przez Węgry i nocleg nad Balatonem bo jeszcze tam nie bylem.
599
Cromaniak
Posty: 623
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 11.08.2023 21:47

Brawo Ty,
choć mnie osobiście Balaton rozczarował,
no ale każdy ma swoje "preferencje",
generalnie , w Cro byłem ileś tam razy,
pierwszy raz jechałem przez Słowacje
Wegry ,
wracałem przez Slo Austrie,
i starczy,
tylko Słowacja i Madziary,
ale ,
jak kto woli,
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 11.08.2023 23:00

No to zobaczę jak to będzie, podobno przez S6 ładniejsze widoczki a wracając przez Węgry jak to mówią być w Rzymie i papieża nie zobaczyć więc Balaton muszę zaliczyć :D
zbychu1023
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychu1023 » 13.08.2023 19:56

Dla mnie każda droga jest super. Osobiście jeżdżę Słowacja, Węgry i Cro. Jakoś wizja dodatkowej pocztówki z Austrii mnie nie zachęca. A wszyscy znajomi po jakimś czasie takową dostają - ostatnio nawet bez zdjęcia. Sam z żoną ostatnie dwa razy wracaliśmy bocznymi drogami. Wyjazd z okolic makarskiej do Sarajewa - bajeczna droga z pięknymi widokami a następnie kierunek Budapeszt, Bratysława. Dla nas nie liczy się cel a droga więc rozumiem innych co tak robią. Drogi jak to drogi są lepsze i gorsze. Jeżeli ktoś narzeka to zapraszam wybrać się do Łodzi i wtedy napisać relację o jakości dróg :)
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 16.08.2023 12:50

Nauczcie się jeździć.
jeżdżę regularnie przez Austrię i po Austrii 15 lat, nigdy żadnego problemu.
Jeździ się jak miejscowi tj. 5-10 km/h powyżej limitu to max.
dzięki temu ruch jest bardzo płynny
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 16.08.2023 21:47

bledzik napisał(a):Nauczcie się jeździć.
jeżdżę regularnie przez Austrię i po Austrii 15 lat, nigdy żadnego problemu.
Jeździ się jak miejscowi tj. 5-10 km/h powyżej limitu to max.
dzięki temu ruch jest bardzo płynny

W tym roku przymierzam się do trasy przez Czechy, Austrię i Słowenie (autostradą).
Skłaniam się do tej trasy ze względu na kilka czynników:
- jadę 2 września (mniejszy ruch niż w lipcu czy sierpniu),
- wejście Chorwacji do strefy Schengen (brak przestoju na granicy),
- mam już dość tych lokalnych dróg na Węgrzech (niby tylko 100 km, ale dłuży się to jak 300km :lol: ).
Czytając opinie tu na forum i na grupach na FB zacząłem się zastanawiać czy to dobry pomysł.
Dziękuję Ci bledzik na Twoją opinię :proszedzieki:
599
Cromaniak
Posty: 623
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 16.08.2023 22:10

eXtreme napisał(a):,,,,,,,,,,,,
Czytając opinie tu na forum i na grupach na FB zacząłem się zastanawiać czy to dobry pomysł.
,,,,,,,,,,


co prawda nigdy "w tamta" stronę tak nie jechałem,
ale to dobry pomysł,
jeśli tobie pasuje to na pewno dobry,
nie wiem dlaczego ale niektórzy potrzebują
"jakiejś "akceptacji,
to dobry pomysł,
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 16.08.2023 22:54

599 napisał(a):...
nie wiem dlaczego ale niektórzy potrzebują
"jakiejś "akceptacji,
...

Nie potrzebuje akceptacji. Nigdzie nie pytałem czy to dobry pomysł, bo jest mój i jak nie spróbuje to się nie przekonam.
Sam przeszukuję relacje i dziwiłem się złymi opiniami innych i zacząłem wątpić :faja:
grudzuen70
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) grudzuen70 » 20.08.2023 16:44

Czy jechał ktoś ostatnio trasą do Chorwacji przez Węgry bez winiety na odcinku Bratysława-Szombathely-Lendava? Proszę o opinie na temat drogi i czy to dobry pomysł?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.08.2023 16:58

grudzuen70 napisał(a):Czy jechał ktoś ostatnio trasą do Chorwacji przez Węgry bez winiety na odcinku Bratysława-Szombathely-Lendava? Proszę o opinie na temat drogi i czy to dobry pomysł?

Tak sporo jechało i będzie jeździć coraz więcej osób co widać po wpisach nt temat.

Droga bardzo dobra w moim odczuciu. Kiedyś jeździłem bez winiety, cały czas krajówką od Jannosomorja za Rajką do Redics/Lendava. Teraz biorę winietę i jadę kawałkiem expresówki, by dotrzeć do Szombathely, do którego de facto się nie wjeżdża. Dalej w dużej mierze szeroka krajówka. Trzeba uważać na radary, o których nie raz pisałem, tzn jak jedziesz przepisowo wg prędkości Gps to nie ma się co martwić.
W nocy tera pisali, że zdarza się zwierzyna, ale ja takowej nie napotkałem.
grudzuen70
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) grudzuen70 » 20.08.2023 17:02

Dzięki za podpowiedż
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.08.2023 17:40

grudzuen70 napisał(a):Czy jechał ktoś ostatnio trasą do Chorwacji przez Węgry bez winiety na odcinku Bratysława-Szombathely-Lendava? Proszę o opinie na temat drogi i czy to dobry pomysł?


Mnóstwo osób tak jeździ - albo zupełnie bez winiety, albo częściowo autostradą a od Szombathely już krajówkami. Jest to bardzo dobry wybór - będzie pan zadowolony... :coool:
grudzuen70
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.08.2023
droga 86 na Węgrzech

Nieprzeczytany postnapisał(a) grudzuen70 » 01.09.2023 19:04

Proszę o jakieś najnowsze informacje z drogi 86? jakieś remonty, utrudnienia, fotoradary, policyjne łapanki?
Jutro jadę
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: droga 86 na Węgrzech

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.09.2023 21:51

grudzuen70 napisał(a):Proszę o jakieś najnowsze informacje z drogi 86? jakieś remonty, utrudnienia, fotoradary, policyjne łapanki?
Jutro jadę

Jedziesz bezpłatną 86 czy M86.
Jadąc M86 i dalej przez Lenti, Gorican to nic się nie dzieje, nuda, info od członka rodziny z przed 2 tygodni.
Też jutro jadę, po południu, biała kianka z nk.
grudzuen70
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) grudzuen70 » 01.09.2023 22:15

Jade rano, bezpłatną 86
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 471
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone