Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Trasa Katowice - Baśka Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.07.2023 09:11

kubik4000 napisał(a):Witam na dniach jadę do baśka voda która trasa będzie najszybsza żeby nie tłuc się po wioskach ?
Jest około 150 km różnicy ale czy warto jechać przez balaton ?

https://www.google.com/maps/dir/Porcela ... ?entry=ttu


czy

https://www.google.com/maps/dir/Katowic ... ?entry=ttu


W tej chwili wariant drugi jest sporo szybszy.
Zresztą ten (albo z małą modyfikacją przez Gyor i M85) wybiera większość jadących przez SK i HU.
Najlepiej sprawdzić chwilę wcześniej traffic.
W tym roku nawi poprowadziła mnie z Szombathely do Letenye przez Nagykanizsa. Też trasa ok.
Trasa przez wiochy w dzień jest ok bo to dopiero pod koniec węgierskiego odcinka.
Ja 2x jechałem przez Budapeszt na powrocie. Miałem tam nocleg ze zwiedzaniem. Dla mnie droga ta jest ok. Choć w tym roku jest w kilku miejscach remont na M7.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.07.2023 09:15

nenek napisał(a): najszybsza trasa bezsprzecznie jest CZ-A-SLO . Najwazniejsze jest uniknac przejazdu przez Wieden w godz szczytu.Trasa przez CZ-Slowacja -HU jest lepsza do jazdy w dzien czy w soboty . .

Dokładnie. Każda trasa ma swoje plusy i minusy.
Ostatnio edytowano 07.07.2023 09:28 przez empire13, łącznie edytowano 1 raz
kubik4000
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubik4000 » 07.07.2023 09:19

Ja będę wyjeżdżał o 24 z piątku na sobotę by uniknąć tych korków
nenek
Croentuzjasta
Posty: 417
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 07.07.2023 09:20

Przepraszam empire 13 miało byc Słowacja ja swoj post edytowałem.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 417
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 07.07.2023 09:25

kubik4000 napisał(a):Ja będę wyjeżdżał o 24 z piątku na sobotę by uniknąć tych korków


O tej godz proponowalbym ci juz byc na bramkach w Lucko :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.07.2023 09:25

kubik4000 napisał(a):Ja będę wyjeżdżał o 24 z piątku na sobotę by uniknąć tych korków

Jak chcesz uniknąć korków (zakładam że chodzi ci o korki w Cro, bo innych w tym wariancie nie doświadczyłem) to możesz nawet wcześniej wyjechać. Ale to zależy co dla ciebie będzie wygodniejsze.
Ja 2 lata temu (trasa przez SK i HU) wyjechałem z okolic Katowic ok 17:00. No ale wtedy w Trogirze byliśmy o 5:45 ;)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.07.2023 09:26

nenek napisał(a):Przepraszam empire 13 miało byc Słowacja ja swoj post edytowałem.

Nawet babola nie zauważyłem, bo wiedziałem o co ci chodzi ;)
No to też poprawiam aby nie wprowadzać w błąd :)
kubik4000
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubik4000 » 07.07.2023 09:53

empire13 napisał(a):
nenek napisał(a):Przepraszam empire 13 miało byc Słowacja ja swoj post edytowałem.

Nawet babola nie zauważyłem, bo wiedziałem o co ci chodzi ;)
No to też poprawiam aby nie wprowadzać w błąd :)



No tak ale partament w Baśka Voda dopiero od 13:00
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 07.07.2023 10:03

jechałem 2 razy ost. trasę Czechy Austria w obie strony, jedyne spowolnienia to 10 min Wiedeń i 10 min Lucko - sobota w stronę domu.
i tak jest za każdym razem. Spowolnienia to były na granicy w Macelj, no i są jak ktoś jeździ w nocy z piątku na sobotę i w sobotę rano. W sobotę po południu korków już nie ma
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.07.2023 12:30

kubik4000 napisał(a):
empire13 napisał(a):
nenek napisał(a):Przepraszam empire 13 miało byc Słowacja ja swoj post edytowałem.

Nawet babola nie zauważyłem, bo wiedziałem o co ci chodzi ;)
No to też poprawiam aby nie wprowadzać w błąd :)



No tak ale partament w Baśka Voda dopiero od 13:00

Ja miałem podobnie. Dlatego zdecydowałem się na wczesnoporanne zwiedzanie Trogiru. Kiedyś tak zwiedziłem Split. Super sprawa. No ale po takiej trasie mało kto ma na to ochotę ;)
lukjach
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukjach » 10.07.2023 08:27

Słuchajcie będę jechał przez Węgry, w Lenti kierować się na Letenye czy Dolgavas i Mursko?
yanek37
zbanowany
Posty: 701
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 10.07.2023 08:31

lukjach napisał(a):Słuchajcie będę jechał przez Węgry, w Lenti kierować się na Letenye czy Dolgavas i Mursko?

"... jak se stryjenka życzy..." i tak granic "nie ma"..
Tylko nie wiedź przypadkiem na kawałek płatnej autostrady słoweńskiej... :mrgreen:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.07.2023 08:41

lukjach napisał(a):Słuchajcie będę jechał przez Węgry, w Lenti kierować się na Letenye czy Dolgavas i Mursko?


Obojętnie, obie granice bez korków.
Ja na przykład zawsze jeżdżę na Letenye.

I jeśli jedziesz tamtędy pierwszy raz, to Tobie też doradzam Letenye - z powodu, o którym, napisał kolega:

yanek37 napisał(a):Tylko nie wiedź przypadkiem na kawałek płatnej autostrady słoweńskiej... :mrgreen:


W Letenye takiego ryzyka brak.
bruce willis
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) bruce willis » 26.07.2023 17:32

podpinam się ... planuję wyjazd w poniedziałek, trasa tylko drogi bezpłatne ... Słowacja - Żylina, Nitra i Komarno, Węgry - Szekesfehervar, Mohacz, CR - Osijek, Żupanija i dalej BiH - Tuzla, Sarajevo, Mostar i znów CR - Ploce .... ktoś wie jak ta trasa? może ktoś jechał? korki? TIRy na drogach :) ?
z góry dzięki za podpowiedzi
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.07.2023 17:53

bruce willis napisał(a):podpinam się ... planuję wyjazd w poniedziałek, trasa tylko drogi bezpłatne ... Słowacja - Żylina, Nitra i Komarno, Węgry - Szekesfehervar, Mohacz, CR - Osijek, Żupanija i dalej BiH - Tuzla, Sarajevo, Mostar i znów CR - Ploce .... ktoś wie jak ta trasa? może ktoś jechał? korki? TIRy na drogach :) ?
z góry dzięki za podpowiedzi


Na pewno trasa baaardzo męcząca.

Po pierwsze: krajówki na Słowacji są dosyć kręte, prowadzą przez góry i tereny zabudowane, jeździ nimi dużo ciężarówek - po dojechaniu do Komarna będziesz miał dosyć.

Na Węgrzech płasko, też sporo zabudowanych - ale akurat ten kraj drogami bezpłatnymi ma jakiś sens (chyba że nocą -wtedy raczej odradzam).

Chorwacja - trasa bezpłatnymi przez Beli Manastir, Osijek - jak najbardziej!

W BiH - trasa z Orasje przez Tuzlę do Sarajeva - przejechana przeze mnie raz (i chyba ostatni) - zdecydowanie odradzam! Nie ma nawet jednego dłuższego kawałka prostej ani płaskiej drogi. To są non-stop podjazdy, zjazdy i zakręty, dużo pól minowych po obu stronach. Dużo ciężarówek, które nie bardzo można wyprzedzić. Zdecydowanie doradzam trasę przez Doboj i Zenicę i dalej autostradą (która kosztuje parę groszy).

Od Sarajeva w dół już nie ma za bardzo wyjścia, bo oprócz krótkiego odcinka autostrady, do Metković już trzeba krajówką (ale całkiem fajna, na długich odcinkach w naprzemiennym profilu 2+1 - czyli jest gdzie wyprzedzać).

Generalnie powiem tak: jeśli przejedziesz na raz, bez noclegów, tą trasę tak jak sobie zaplanowałeś, czyli wszystkie kraje bezpłatnymi, to w Sarajewie nie będziesz wiedział jak się nazywasz i nie będziesz chciał więcej wsiąść do samochodu....
Zrobisz jak zechcesz, ale na takiej długiej trasie oszczędności na autostradach moim zdaniem nie mają sensu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 469
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone