Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sal3
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 05.07.2023 12:02

marekkowalak napisał(a):
Tyle wypadków zdarza się po południu czy wieczorem, a jakoś wtedy nie ma dyskusji o wadach jazdy w ciągu dnia....


Qrcze mnie po obiedzie tak koło 16tej tak łamie spanie, że jak kiedyś tak jechałem to myślałem że usnę za kółkiem.
A tak w ogóle to ostatnio jechaliśmy nocą z Rzeszowa i ok. 2:00 jak już autostrada zaczęła nużyć i usypiać wjechaliśmy do Budapesztu i człowiek się od razu obudził ;-)
W tym roku też pojedziemy nocą ale planujemy 2 godz. drzemkę i jazdę na dwóch kierowców więc powinien być pełen luzik.
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 05.07.2023 12:48

Ja jadąc z Małopolski zazwyczaj tutaj docieram ok 1:00. Spanko do 5 rano i można żyć.
https://www.google.com/maps/place/McDon ... ?entry=ttu
sal3
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 05.07.2023 13:50

MarianiEwa napisał(a):Ja jadąc z Małopolski zazwyczaj tutaj docieram ok 1:00. Spanko do 5 rano i można żyć.
https://www.google.com/maps/place/McDon ... ?entry=ttu

To tutaj to byliśmy już koło 8:00 to już nie było mowy o spaniu jak do końca 2,5 godz. drogi. W moim przypadku to drzemka gdzieś w okolicy Budapesztu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.07.2023 14:02

sal3 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Tyle wypadków zdarza się po południu czy wieczorem, a jakoś wtedy nie ma dyskusji o wadach jazdy w ciągu dnia....


Qrcze mnie po obiedzie tak koło 16tej tak łamie spanie, że jak kiedyś tak jechałem to myślałem że usnę za kółkiem.



O, to to....

Mam dokładnie tak samo - najgorsza godzina do jazdy to jest popołudnie po obiedzie, właśnie tak ok. 16tej. Wtedy przeważnie nie ma siły - muszę zjechać i przekimać z pół godziny.
To samo jest rano kiedy słońce wstaje.

Za to w nocy za cholerę nie zasnę za kółkiem.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 05.07.2023 14:16

Ja mam pierwszy kryzys w nocy około 1, a kolejny przed wschodem słońca.
Za to w dzień nic mnie nie bierze :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.07.2023 14:22

markid napisał(a):Ja mam pierwszy kryzys w nocy około 1, a kolejny przed wschodem słońca.
Za to w dzień nic mnie nie bierze :papa:


No właśnie o to chodzi - każdy ma inny organizm i inaczej lubi jeździć.

Dlatego takie ougólnianie jak wcześniej jest zupełnie bez sensu :papa: :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 05.07.2023 15:06

markid napisał(a):Ja mam pierwszy kryzys w nocy około 1, a kolejny przed wschodem słońca.
Za to w dzień nic mnie nie bierze :papa:

Mnie zwykle w dzień też nic nie bierze. W normalnych warunkach kryzys mnie łapie dopiero w okolicy 4:00 nad ranem.
Ale czasem można mieć niespodziewanie kryzys. Ja tak miałem w tym roku. A wszystko przez mega sajgon w robocie przez 2 tygodnie przed wyjazdem. I tak przesunąłem z tego powodu wyjazd o jeden dzień. Gdybym wiedział, przesunąłbym co najmniej o 2 dni.

Najważniejsze, znać swoje możliwości. Nie kozaczyć, nie udowadniać innym i samemu sobie, że da się radę.
Odpoczywać, gdy organizm wysyła do nas sygnały ostrzegawcze.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.07.2023 15:11

empire13 napisał(a):
Najważniejsze, znać swoje możliwości. Nie kozaczyć, nie udowadniać innym i samemu sobie, że da się radę.
Odpoczywać, gdy organizm wysyła do nas sygnały ostrzegawcze.


Dokładnie :!: :!:

Tyle, że te słowa padały tutaj już kilkukrotnie, a i tak znajdzie się filozof, który ci będzie na siłę narzucał, że jazda tylko w ciągu dnia, a najlepiej to Chorwacji na 4 noclegi tranzytowe!
To są najczęściej "kierowcy", którzy pojadą z Łodzi do Warszawy i muszą nocować zanim wrócą.
kubik4000
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.06.2015
Trasa Katowice - Baśka Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubik4000 » 07.07.2023 07:14

Witam na dniach jadę do baśka voda która trasa będzie najszybsza żeby nie tłuc się po wioskach ?
Jest około 150 km różnicy ale czy warto jechać przez balaton ?
Wyjazd planuje o godzinie

https://www.google.com/maps/dir/Porcela ... ?entry=ttu


czy

https://www.google.com/maps/dir/Katowic ... ?entry=ttu
Ostatnio edytowano 07.07.2023 09:14 przez kubik4000, łącznie edytowano 1 raz
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3289
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Trasa Katowice - Baśka Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 07.07.2023 08:03

Nie pomogę - zawsze wybieram wariant CZ-A-SLO 8)

Przenoszę do odpowiedniego wątku :arrow:
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017
Re: Trasa Katowice - Baśka Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 07.07.2023 08:24

kubik4000 napisał(a):Witam na dniach jadę do baśka voda która trasa będzie najszybsza żeby nie tłuc się po wioskach ?
Jest około 150 km różnicy ale czy warto jechać przez balaton ?

https://www.google.com/maps/dir/Porcela ... ?entry=ttu


czy

https://www.google.com/maps/dir/Katowic ... ?entry=ttu


Ja od kilku lat jeżdżę druga wersją. Nie lubię autostrady w kierunku Budapesztu bo jest strasznie zatłoczona.
Czasowo wydaje mi się, że wyjdzie podobnie ale wolę nieraz zrobić jakąś przerwę od autostrady zrobić. Droga 86 nie jest zła, dużo słoneczników :)
W tym roku nocuje w Szombathely.
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 07.07.2023 08:27

wykasuj sobie w google punkty pośrednie i zobaczysz najlepszą i najkrótszą trasę wbrew propagandzie na tym forum jeżdżenia przez Węgry
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.07.2023 08:56

bledzik napisał(a):wykasuj sobie w google punkty pośrednie i zobaczysz najlepszą i najkrótszą trasę wbrew propagandzie na tym forum jeżdżenia przez Węgry

Opinie osób, które sprawdziły oba warianty, nazywasz propagandą?
Każda trasa ma swoje plusy i minusy.
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 07.07.2023 09:05

empire13 napisał(a):
bledzik napisał(a):wykasuj sobie w google punkty pośrednie i zobaczysz najlepszą i najkrótszą trasę wbrew propagandzie na tym forum jeżdżenia przez Węgry

Opinie osób, które sprawdziły oba warianty, nazywasz propagandą?
Każda trasa ma swoje plusy i minusy.


Dzieki tej propagandzie odkryłem przejście w Mursco i zaoszczędziłem mnóstwo czasu. Co prawda nie ma już granic ale warto posłuchać innych.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 417
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 07.07.2023 09:08

Na przykladzie wyjazdow tak jak moje 10 razy czyli lacznie 20 przelotow Chorwacja - Polska bez noclegow . Jezeli wyjade o godz 16 z domu spod okolic Warszawy zeby byc na miejscu przykladowo w Makarskiej o 9 rano dobrym szybkim autem najszybsza trasa bezsprzecznie jest CZ-A-SLO . Najwazniejsze jest uniknac przejazdu przez Wieden w godz szczytu.Trasa przez CZ-Slowacja -HU jest lepsza do jazdy w dzien czy w soboty . Wracalem wlasnie wczoraj za dnia w Bratyslawie około 16 godz w jednym miejscu na swiatlach moze z 10 minut opoznienia a tak elegancko jazda caly czas bez najmniejszego zatwardzenia co na trasie CZ-A-SLO graniczy z cudem.
Ostatnio edytowano 07.07.2023 09:18 przez nenek, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 468
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone