Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 29.06.2023 07:36

mietas69 ma trochę racji. W mojej opini stan drogi do granicy przez Redics jest lepszy niż przez Lenti - mam na myśli ten odcinek od Lenti do autostrady na Letenye. Może nie ma jakiś wielkich dziur, ale przyjemniej mi się jechało przez Redics
janos
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janos » 29.06.2023 08:19

mchrob napisał(a):
janos napisał(a):
Tak. W Bratysławie musisz zjechać na drogę nr 2, kierunek Rajka, potem drogą nr 150 do Mosonmagyaróvár i przecinasz autostradę wjeżdżając na drogę nr 86.


Hej, a czy jadąc D2 z Bratysławy na przejście od razu wpadamy na M15 z obowiązkiem winiety? Czy może pierwszy odcinek do zjazdu nr 14 na Rajkę jest bezpłatny? Czy ktoś to rozkminiał?


Od samej granicy

Zrzut ekranu 2023-06-28 124234.png


https://nemzetiutdij.hu/en/e-vignette/e ... ruary-2022


Podziękował uprzejmie!
W czwartek szpula, kolejny już raz przez Węgry. Po kilku przejazdach autostradowych i przez Budapest i przez Veszprem, jak i 86-kowych i przez Letenye i Lenti-Dolga Vas, kolejny raz wybieram 86 przez Lenti i Słowenię do Cakovec i dalej nad Jadran. Gdyby ktoś z tej trasy miał ochotę dać cynę, czy na pojawiły się jakieś niespodzianki, np. remonty przy Szombathely, jakieś dziury w nawierzchni, problemy na przejściu Redics, albo remonty w Dolga Vas, czy Lendavie, to będę ogromnie wdzięczny.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2903
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.06.2023 09:04

janos napisał(a):
mchrob napisał(a):
janos napisał(a):
Tak. W Bratysławie musisz zjechać na drogę nr 2, kierunek Rajka, potem drogą nr 150 do Mosonmagyaróvár i przecinasz autostradę wjeżdżając na drogę nr 86.


Hej, a czy jadąc D2 z Bratysławy na przejście od razu wpadamy na M15 z obowiązkiem winiety? Czy może pierwszy odcinek do zjazdu nr 14 na Rajkę jest bezpłatny? Czy ktoś to rozkminiał?


Od samej granicy

Zrzut ekranu 2023-06-28 124234.png


https://nemzetiutdij.hu/en/e-vignette/e ... ruary-2022


Podziękował uprzejmie!
W czwartek szpula, kolejny już raz przez Węgry. Po kilku przejazdach autostradowych i przez Budapest i przez Veszprem, jak i 86-kowych i przez Letenye i Lenti-Dolga Vas, kolejny raz wybieram 86 przez Lenti i Słowenię do Cakovec i dalej nad Jadran. Gdyby ktoś z tej trasy miał ochotę dać cynę, czy na pojawiły się jakieś niespodzianki, np. remonty przy Szombathely, jakieś dziury w nawierzchni, problemy na przejściu Redics, albo remonty w Dolga Vas, czy Lendavie, to będę ogromnie wdzięczny.

Wyjechałem właśnie z Szombatley, trasa bez problemu, dziś na odcinku od Szombatley do Kormed sporo tirów ale głównie w kierunku na Słowację...za chwilę z Lenti ruszamy dalej ale nie na Słowenię
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 29.06.2023 09:05

Chyba się Tobie coś pomyliło ,jak można jechać przez Lenti i Słowenię do Cakovec ,chodziło Tobie chyba o jazdę przez Rediks Dolga Vas do Cakovec
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.06.2023 09:27

dids76 napisał(a):
mietas69 napisał(a):Jechałem z Ina Gorican autostradą a potem przez Lenti i chodzi mi o ten odcinek za rondem w Lenti aż do Fonix Fogado.Dalej już jest fajna droga .Teraz będę jechał we wrześniu 3 i słyszałem że w Dolga Vas jest jakieś święto ,nie wiem czy to prawda bo chciałem tankować w Cakovcu na shelu .Jakby ktoś wiedział coś o tym święcie w Dolga Vas to niech da znać

W Dolga Vas trafiłem we wrześniu na jakieś święto (festyn), Dokładnej daty nie pamiętam, ale było to raczej na początku bo wracałem raczej w pierwszym tygodni wrzenia. Dało się przejechać, były wyznaczone objazdy.
Zawsze jeżdżę przez Dolga Vas, ale często kręcę się trochę po Lenti (dwa lat temu szukałem wulkanizacji bo przebiłem oponę) i jkoś nie zaważyłem złego stanu dróg.

Pierwszy weekend września, z piątku na sobotę, jest zamknięty zjazd z ronda w kierunku Dolga Vas. Teraz przypada to z 1/2.09.
Otwierają ok. 12-13:00 w sobotę. Choć to nie problem bo na rondzie można zawrócić z powrotem do Redics i przez Lenti w kierunku Gorican podjechać, nawet bezpłatnie (droga równoległa do M70).
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 29.06.2023 09:34

Czyli jak będę jechał w niedzielę 3.09 to nie powinno już być problemu.Dzięki bardzo
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 29.06.2023 09:51

wielbiciel napisał(a):Pierwszy weekend września, z piątku na sobotę, jest zamknięty zjazd z ronda w kierunku Dolga Vas. Teraz przypada to z 1/2.09.
Otwierają ok. 12-13:00 w sobotę. Choć to nie problem bo na rondzie można zawrócić z powrotem do Redics i przez Lenti w kierunku Gorican podjechać, nawet bezpłatnie (droga równoległa do M70).


Oo 8O A wiesz może kiedy dokładnie zamykają? Możliwe, że właśnie w piątek bym tam przejeżdżał.
Dwa lata temu tam jechałem też w pierwszy weekend września i droga bez problemów z przejazdem
Ostatnio edytowano 29.06.2023 09:53 przez Lawliet, łącznie edytowano 2 razy
vin
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 29.06.2023 09:52

jeśli mowa o Bogracfest, to w tym roku jest tydzień wcześniej - 26.08.2023
https://www.lendava-lendva.si/kulinarika/bograc
rzym
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 18.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzym » 29.06.2023 10:22

Czyli jeśli będę na tym rondzie w poniedziałek około 3 nad ranem 28 sierpnia to nie powinno już być problemu z przejazdem?
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 464
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 02.07.2023 08:29

el_guapo napisał(a):Na obrzeżach Keszthely spałem chyba 3 razy po 2-4 noclegi - Admiral Panzio (akurat mogę polecić).

Ile płaciłeś? Teraz widzę, że dwójkę 18 m.kw. wołają 108-120€ za dobę BB :roll: jak na mój gust, oj za drogo jak na Węgry.
(na Kanarach mam za takie pieniądze wypaśny HB 4*)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.07.2023 09:26

rzym napisał(a):Czyli jeśli będę na tym rondzie w poniedziałek około 3 nad ranem 28 sierpnia to nie powinno już być problemu z przejazdem?

W poniedziałek rano mieszkańcy, no może nie wszyscy, do pracy się szykują :D
Kasiula.m
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiula.m » 03.07.2023 08:41

Witam,
mam pytanie, trasa Katowice-Promosten, zawsze jeździliśmy przez Zwardoń-Zilina-Bratysława i póżniej drogą 86, Letenye i autostrada w Chorwacji, ale w tym roku chcemy zahaczyć o Eger i zatrzymać się tam 2 dni w drodzę do Primosten i w związku z tym mam pytanie o optymalną trasę, biorę pod uwagę autostradę na Wegrzech, bo widzę, że z Eger to najlepiej przez Budapeszt jechać, a do Eger z Katowic jak najlepiej? dzięki:)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.07.2023 14:23

Kasiula.m napisał(a):Witam,
mam pytanie, trasa Katowice-Promosten, zawsze jeździliśmy przez Zwardoń-Zilina-Bratysława i póżniej drogą 86, Letenye i autostrada w Chorwacji, ale w tym roku chcemy zahaczyć o Eger i zatrzymać się tam 2 dni w drodzę do Primosten i w związku z tym mam pytanie o optymalną trasę, biorę pod uwagę autostradę na Wegrzech, bo widzę, że z Eger to najlepiej przez Budapeszt jechać, a do Eger z Katowic jak najlepiej? dzięki:)


Właściwie są 2 opcje.
Jeśli jazda nocą, to ja bym pojechał autostradami - na Miszkolc - Koszyce -Poprad i potem przez Nowy Targ i Kraków do Katowic.

Jeśli w ciągu dnia, to raczej wybrałbym wersję krótszą o 60 km: przez Lučenec - Zvolen - Žar - Żylinę - Cieszyn do Katowic. Jest co prawda sporo dróg krajowych na Słowacji, ale jest bliżej, no i omijasz wiecznie zapchaną w ciągu dnia zakopiankę.
Kasiula.m
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiula.m » 03.07.2023 14:33

dzięki za podpowiedź, pojedziemy opcją nr 2:)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 488
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 03.07.2023 15:22

marekkowalak napisał(a):
Kasiula.m napisał(a):Witam,
mam pytanie, trasa Katowice-Promosten, zawsze jeździliśmy przez Zwardoń-Zilina-Bratysława i póżniej drogą 86, Letenye i autostrada w Chorwacji, ale w tym roku chcemy zahaczyć o Eger i zatrzymać się tam 2 dni w drodzę do Primosten i w związku z tym mam pytanie o optymalną trasę, biorę pod uwagę autostradę na Wegrzech, bo widzę, że z Eger to najlepiej przez Budapeszt jechać, a do Eger z Katowic jak najlepiej? dzięki:)


Właściwie są 2 opcje.
Jeśli jazda nocą, to ja bym pojechał autostradami - na Miszkolc - Koszyce -Poprad i potem przez Nowy Targ i Kraków do Katowic.

Jeśli w ciągu dnia, to raczej wybrałbym wersję krótszą o 60 km: przez Lučenec - Zvolen - Žar - Żylinę - Cieszyn do Katowic. Jest co prawda sporo dróg krajowych na Słowacji, ale jest bliżej, no i omijasz wiecznie zapchaną w ciągu dnia zakopiankę.

Jest jeszcze trzecia opcja, czyli przez Piwniczną, Nowy Sącz i Brzesko. W każdej z tych wersji są spore możliwości utknięcia w korku. Jednak przez Żylinę jest to najmniej prawdopodobne. Zakopianka choć fajna i dużo się zmieniło, to niestety najbardziej z tych wariantów nieprzewidywalna droga. Przez Piwniczną może szału nie ma ale jakoś się jedzie. Pewnie Nowy Sącz trochę spowolni i tak samo Brzesko. Potem uciecha z jazdy autostradą i jak nie ma po drodze żadnych dzwonków, to cieszysz się promocją. Wpadasz na obwodnice Krakowa, machasz tym którzy włączają się od strony Zakopanego i za chwile wystąpi coś co ja nazywam magią Wisły :D Nic się nie dzieje a korek jest prawie zawsze. No i dochodzą jeszcze magiczne bramki. Więc odradzam pojawienie się w okolicach Krakowa po 14, bo czy wariant nr.2 czy nr.3 na bank spowoduje stanie w korku :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 467
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone