Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 26.06.2023 17:38

Mi wychodzi że jadąc tą 84 jest dalej o 30 km i dłuzej o 20 minut niż przez Dolga Vas i Mursko Sredisce .A jak wam wychodzi ta trasa ,bo chodzi mi o tankowanie .Zawsze tankuję w Dolga Vas lub Ina Mursko Sredisce .Czy starczy mi paliwa i jak czasowo czy tak jak pokazuje GM czy inaczej ,będę jechał w niedzielę 3 września ,zawsze jeżdziłem przez Mursko
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.06.2023 20:18

mietas69 napisał(a):Mi wychodzi że jadąc tą 84 jest dalej o 30 km i dłuzej o 20 minut niż przez Dolga Vas i Mursko Sredisce .A jak wam wychodzi ta trasa ,bo chodzi mi o tankowanie .Zawsze tankuję w Dolga Vas lub Ina Mursko Sredisce .Czy starczy mi paliwa i jak czasowo czy tak jak pokazuje GM czy inaczej ,będę jechał w niedzielę 3 września ,zawsze jeżdziłem przez Mursko


Droga 84 jest alternatywą tylko jeśli chcesz podjechać nad Balaton. W przeciwnym wypadku nie ma zbytnio sensu, bo - jak sam napisałeś -jest sporo dalej.

Natomiast dobrą alternatywą dla Mursko (dla mnie nawet lepszą) jest trasa przez Lenti - Tornyiszentmiklos - Letenye. Jeśli chodzi o tankowanie, to na starym przejściu w Letenye jest INA (całodobowa), a w Lenti MOL (do 21ej)
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 27.06.2023 07:18

mietas69 napisał(a):Mi wychodzi że jadąc tą 84 jest dalej o 30 km i dłuzej o 20 minut niż przez Dolga Vas i Mursko Sredisce .A jak wam wychodzi ta trasa ,bo chodzi mi o tankowanie .Zawsze tankuję w Dolga Vas lub Ina Mursko Sredisce .Czy starczy mi paliwa i jak czasowo czy tak jak pokazuje GM czy inaczej ,będę jechał w niedzielę 3 września ,zawsze jeżdziłem przez Mursko


Ja jadę przy okazji nad Balaton, w innym przypadku nie ma zbytnio sensu zawracać sobie głowy tą trasą.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.06.2023 07:48

Lawliet napisał(a):
mietas69 napisał(a):Mi wychodzi że jadąc tą 84 jest dalej o 30 km i dłuzej o 20 minut niż przez Dolga Vas i Mursko Sredisce .A jak wam wychodzi ta trasa ,bo chodzi mi o tankowanie .Zawsze tankuję w Dolga Vas lub Ina Mursko Sredisce .Czy starczy mi paliwa i jak czasowo czy tak jak pokazuje GM czy inaczej ,będę jechał w niedzielę 3 września ,zawsze jeżdziłem przez Mursko


Ja jadę przy okazji nad Balaton, w innym przypadku nie ma zbytnio sensu zawracać sobie głowy tą trasą.


Jak o drogach H, okazyjnym Balatonie i zamkach mowa, to ja kiedyś pojechałem 82ką, czyli nieco dalej autostradą do Gyor i tam odbicie.
Fajna droga z ciekawymi serpentynami w jednym miejscu, jak na warunki węgierskie to rzadkość. Jest i zamek... Cseszneki Var plus przejazd nabrzeżem Balatonu z wizytą w Tihany.
To była miła zmiana do tradycyjnej 86tki, ale na powrocie.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 27.06.2023 08:25

W czerwcu jechałem do Chorwacji tam przez Mursko Sredisce z powrotem przez Lenti bo miałem nocleg w Fonix Fogado i czas na przejechanie tych odcinków jest lepszy przez Dolga Vas ,około 10 do 15 minut i nie m TYCH DZIUR KTÓRE są w Lenti
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 27.06.2023 12:36

mietas69 napisał(a):W czerwcu jechałem do Chorwacji tam przez Mursko Sredisce z powrotem przez Lenti bo miałem nocleg w Fonix Fogado i czas na przejechanie tych odcinków jest lepszy przez Dolga Vas ,około 10 do 15 minut i nie m TYCH DZIUR KTÓRE są w Lenti

Na około 20 km drogi przez Lenti od zjazdu z 86 do wjazdu na M70 - tylko jakieś 4 km są w kiepskim stanie - okolice Kutfei i Lovaszi. Reszta jest nowa (od 86 do Lenti) lub w przyzwoitym stanie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.06.2023 13:02

markid napisał(a):Na około 20 km drogi przez Lenti od zjazdu z 86 do wjazdu na M70 - tylko jakieś 4 km są w kiepskim stanie - okolice Kutfei i Lovaszi. Reszta jest nowa (od 86 do Lenti) lub w przyzwoitym stanie.


Dokładnie tak! A i ten gorszy odcinek to nie są dziury, na które trzeba jakoś specjalnie uważać - ot zwykły popękany asfalt.
janos
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janos » 28.06.2023 11:00

Tak. W Bratysławie musisz zjechać na drogę nr 2, kierunek Rajka, potem drogą nr 150 do Mosonmagyaróvár i przecinasz autostradę wjeżdżając na drogę nr 86.


Hej, a czy jadąc D2 z Bratysławy na przejście od razu wpadamy na M15 z obowiązkiem winiety? Czy może pierwszy odcinek do zjazdu nr 14 na Rajkę jest bezpłatny? Czy ktoś to rozkminiał?
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 28.06.2023 11:37

Tu nie ma co rozkminiać. Aby nie musieć kupować winiety na Węgry trzeba zjechać jeszcze przed granicą.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 28.06.2023 12:46

janos napisał(a):
Tak. W Bratysławie musisz zjechać na drogę nr 2, kierunek Rajka, potem drogą nr 150 do Mosonmagyaróvár i przecinasz autostradę wjeżdżając na drogę nr 86.


Hej, a czy jadąc D2 z Bratysławy na przejście od razu wpadamy na M15 z obowiązkiem winiety? Czy może pierwszy odcinek do zjazdu nr 14 na Rajkę jest bezpłatny? Czy ktoś to rozkminiał?


Od samej granicy

Zrzut ekranu 2023-06-28 124234.png


https://nemzetiutdij.hu/en/e-vignette/e ... ruary-2022
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.06.2023 17:49

mietas69 napisał(a):W czerwcu jechałem do Chorwacji tam przez Mursko Sredisce z powrotem przez Lenti bo miałem nocleg w Fonix Fogado i czas na przejechanie tych odcinków jest lepszy przez Dolga Vas ,około 10 do 15 minut i nie m TYCH DZIUR KTÓRE są w Lenti

A co masz na myśli "TYCH DZIUR KTÓRE są w Lenti"?
Jechałeś starym przejściem w Gorican a następnie darmową drogą wzdłuż M70, czy jechałeś autostradowym przejściem i M70 na Lenti oraz w jakich godzinach.?
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 28.06.2023 22:48

Jechałem z Ina Gorican autostradą a potem przez Lenti i chodzi mi o ten odcinek za rondem w Lenti aż do Fonix Fogado.Dalej już jest fajna droga .Teraz będę jechał we wrześniu 3 i słyszałem że w Dolga Vas jest jakieś święto ,nie wiem czy to prawda bo chciałem tankować w Cakovcu na shelu .Jakby ktoś wiedział coś o tym święcie w Dolga Vas to niech da znać
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 28.06.2023 22:49

jechałem o 16
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.06.2023 23:06

mietas69 napisał(a):Jechałem z Ina Gorican autostradą a potem przez Lenti i chodzi mi o ten odcinek za rondem w Lenti aż do Fonix Fogado.


Przecież to nie po trasie!

Do Fenix Fogado trzeba odbić od głównej trasy Zalabaksa - Tornyiszentmiklos.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8043
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.06.2023 00:08

mietas69 napisał(a):Jechałem z Ina Gorican autostradą a potem przez Lenti i chodzi mi o ten odcinek za rondem w Lenti aż do Fonix Fogado.Dalej już jest fajna droga .Teraz będę jechał we wrześniu 3 i słyszałem że w Dolga Vas jest jakieś święto ,nie wiem czy to prawda bo chciałem tankować w Cakovcu na shelu .Jakby ktoś wiedział coś o tym święcie w Dolga Vas to niech da znać

W Dolga Vas trafiłem we wrześniu na jakieś święto (festyn), Dokładnej daty nie pamiętam, ale było to raczej na początku bo wracałem raczej w pierwszym tygodni wrzenia. Dało się przejechać, były wyznaczone objazdy.
Zawsze jeżdżę przez Dolga Vas, ale często kręcę się trochę po Lenti (dwa lat temu szukałem wulkanizacji bo przebiłem oponę) i jkoś nie zaważyłem złego stanu dróg.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 466
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone