Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 28.10.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 08.10.2024 09:46

Wybieram się do Słowenii i z Podkarpacia GM uparcie podpowiada mi trasę przez Czechy i Austrię, mimo że trasa przez Słowację i Węgry wychodzi czasowo szybciej.

Czy ktoś jechał w ostatnim czasie przez Słowację i Węgry i może coś podpowiedzieć jak wygląda faktyczna sytuacja na drodze? Bo i na jednej i na drugiej trasie widzę dużo punktów z remontami, ale co innego widzieć na aplikacji a co innego jak to na żywo wygląda i jak wpływa na trasę.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 843
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 08.10.2024 16:43

Jechałem na wakacje z okolic Brzeska, trasą Nowy Sącz - Bardejów - Preszów - Koszyce - Budapeszt.
I przyznam że nie podobała mi się. Od Nowego Sącza, jest wąska, kreta droga, oczywiście jak dojedzie się do autostrady to dalej leci.
Wracałem już swoją trasą - Szombathely, Bratysława i Żylina.
I przyznam, że jak miałbym jeszcze raz startować z okolic Brzesko/Tarnów, to pojadę tak, aby jak najszybciej dojechać do Żyliny.
Nie wiem jak się jedzie przez Barwinek, może ktoś ma lepsze rozeznanie.

Co do Czech i Austrii - ja jestem na nie.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6657
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.10.2024 21:01

Odcinek węgierskiej autostrady od Budapesztu jest tragiczny mnóstwo zwolnień i robót :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16175
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.10.2024 08:57

Dla mnie jazda przez Węgry to męczarnia... W tym roku wieczorem i nocą spotkaliśmy przy drogach ogromną ilość sarn, jakiś lisów itp....
Dla mnie trasa do Słowenii to SK-A, im więcej autostradami tym lepiej, zwłaszcza, że dzień coraz krótszy...
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3677
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 11.10.2024 11:15

Bo jedziesz nocą, w ciągu dnia jest dużo przyjemniej i bezpiecznie i taka jest od lat moja trasa z KR przez SK, H do Cro.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16175
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.10.2024 11:34

Tylko wtedy jest więcej aut, ciężarówek, zdarza się jazda pod słońce, a to też powoduje dyskomfort (też w dzień jechałam, Węgier dalej nie lubię).
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3677
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 11.10.2024 11:51

Tak, to wszystko prawda. Zależy też od pory dnia, nam się to szczęście przytrafia, że spotykamy b.mało ciężarówek a ruch aut jest znikomy, trasa do przejścia Gorican/Letenye przez opisywaną tu wiele razy 86-kę.
victoo
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 22.08.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 11.10.2024 15:28

jechałem w ciągu dnia Konieczna - Miskolc - Zagrzeb - Otok Brać 15-25 września i na Węgrzech rzeczywiście sporo zwężek na autostradach (M3/M7) ale cały czas było szybko i płynnie, chwilami schodziło się do 80km/h.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.10.2024 09:51

damianisko5 napisał(a):Tak, to wszystko prawda. Zależy też od pory dnia, nam się to szczęście przytrafia, że spotykamy b.mało ciężarówek a ruch aut jest znikomy, trasa do przejścia Gorican/Letenye przez opisywaną tu wiele razy 86-kę.



Ale to jest wątek o trasie z południowego wschodu, czyli przez Koszyce i Budapeszt.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3677
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 12.10.2024 16:14

Sorry bardzo, tamtej trasy nie znam i nigdy nią nie jechałem, ale zwierzęta można spotkać w nocy również na innej trasie prowadzącej do Cro a mianowicie 86 tce, nieprawdaż? Aha, przez Budapeszt też wiele razy jechałem w nocy i wczesnym rankiem i zwierzyny nie widziałem. Taką kwestię poruszyła Piekara, więc to jej odpowiedziałem.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.10.2024 21:59

A, z tym się zgadzam w 100%.
Rzeczywiście wiele osób ostrzega to o rzekomych stadach zwierzyny na Route 86. Jechałem tamtędy kilkanaście razy i raz widziałem truchło czegoś przypominającego małego bobra na asfalcie i raz małego liska na poboczu. I to tyle tej zwierzyny...

Za to całkiem sporą sarenkę trafiłem 2 km od domu.

Tak więc te legendy o groźnej zwierzynie na węgierskich drogach można śmiało włożyć między bajki.
Tym bardziej że 86 jest już w znacznej mierze ogrodzona.

P.S. Mnie również do Chorwacji o wiele lepiej jeździ się przez Węgry niż przez Austrię
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone