Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 16.04.2024 11:24

sal3 napisał(a):Jedyne czego można się obawiać na starej/bezpłatnej drodze to zwierzyna, bo ogólnie to droga bardzo fajna.


Zwierzyna oraz wiochy z ograniczeniami prędkości, przejścia dla pieszych, przejazdy kolejowe, ciężarówki, kombajny, traktory, rowerzyści, policja.

Fajna.
sal3
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 16.04.2024 13:52

marecky81 napisał(a):
Zwierzyna oraz wiochy z ograniczeniami prędkości, przejścia dla pieszych, przejazdy kolejowe, ciężarówki, kombajny, traktory, rowerzyści, policja.

Fajna.


Kurcze strach z domu wyjść ;-P
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 16.04.2024 13:57

sal3 napisał(a):
marecky81 napisał(a):
Zwierzyna oraz wiochy z ograniczeniami prędkości, przejścia dla pieszych, przejazdy kolejowe, ciężarówki, kombajny, traktory, rowerzyści, policja.

Fajna.


Kurcze strach z domu wyjść ;-P



Zgadza się, w Słowacji bym się bał. A wystarczy po prostu jeździć takimi drogami, które zapewniają większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.
sal3
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 31.01.2020
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 16.04.2024 14:34

marecky81 napisał(a):Zgadza się, w Słowacji bym się bał. A wystarczy po prostu jeździć takimi drogami, które zapewniają większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Zgadzam się. A pozostałymi to tylko chodzić.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1961
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.04.2024 21:15

marecky81 napisał(a):
sal3 napisał(a):
marecky81 napisał(a):
Zwierzyna oraz wiochy z ograniczeniami prędkości, przejścia dla pieszych, przejazdy kolejowe, ciężarówki, kombajny, traktory, rowerzyści, policja.

Fajna.


Kurcze strach z domu wyjść ;-P


Zgadza się, w Słowacji bym się bał. A wystarczy po prostu jeździć takimi drogami, które zapewniają większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

jest na to małe rozwiązanie...wjechać do Słowacji w godzinach porannych w niedzielę...całkowite pustki na drogach (przynajmniej od Barwinka)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.04.2024 06:39

Sol-Wagon napisał(a):
marecky81 napisał(a):
sal3 napisał(a):
marecky81 napisał(a):
Zwierzyna oraz wiochy z ograniczeniami prędkości, przejścia dla pieszych, przejazdy kolejowe, ciężarówki, kombajny, traktory, rowerzyści, policja.

Fajna.


Kurcze strach z domu wyjść ;-P


Zgadza się, w Słowacji bym się bał. A wystarczy po prostu jeździć takimi drogami, które zapewniają większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

jest na to małe rozwiązanie...wjechać do Słowacji w godzinach porannych w niedzielę...całkowite pustki na drogach (przynajmniej od Barwinka)


Po 16tej również pustki, i to na całym pasie dróg krajowych i gminnych przekraczając granicę Słowacji, setki razy sprawdzane w każdym rejonie SK - oprócz dużych miast, wyludnienie max.
Jednakże skoro "spock" nie radzi, to jedźmy przez SK tylko zasugerowanymi drogami, albo wcale.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12595
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.04.2024 10:05

Ło matulu! Ależ mi teraz ZPZ urosło :bojesie: Chyba jestem niesamowicie odważna skoro tyle razy zapuszczałam się w te słowackie dróżki przez ostatnie 30 lat :bojesie: Jeżdziłam, zatrzymywałam się, za dnia i nocą, w miastach, miasteczkach, wioskach. I ciągle mnie nie utłukli i mam się całkiem dobrze. Wygląda na to, że jestem ogromną szczęściarą :bojesie:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.04.2024 11:03

Wygląda na to, że ja tez miałem to ogromne szczęście przeżyć jazdę po słowackich dzikich odludziach, gdzie według mareckiego cywilizacja nie dotarła, psy szczekają wiadomo czym, a tubylcy czają się na turystów z maczugami i widłami.

Ale teraz, dzięki guru tego forum mareckiemu, będę wiedział, żeby ten niebezpieczny kraj omijać i jeździć do Chorwacji przez Ukrainę, Uzbekistan, Syrię i Turcję. Tam jest bezpieczniej.
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 06.03.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 23.04.2024 11:12

to ja też dorzucę swoją opinię.

jak dotąd zawsze jeździłem do Chorwacji odcinkiem przez Słowację: Chyżne - Budapeszt w nocy przez kilkanaście lat do
czasu kiedy jadąc nocą zobaczyłem nagle na zderzaku sarnę - na szczęście sarnie i nam nic się nie stało ale ....

od tamtego czasu moja odwaga skruszała i wyleczyłem się z jazdy nocą przez Słowację :D

ale żeby nie było jeżdżę nadal nocą tylko już CZ-A-SLO-CRO

ta że jeśli ktoś jeździ w ciągu dnia to może inna sprawa ale w nocy nie polecam ponieważ odwaga ma różne skutki :cfaniak:

pozdrawiam i życzę spokojnych i bezpiecznych przejazdów :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.04.2024 11:42

kit napisał(a):to ja też dorzucę swoją opinię.

jak dotąd zawsze jeździłem do Chorwacji odcinkiem przez Słowację: Chyżne - Budapeszt w nocy przez kilkanaście lat do
czasu kiedy jadąc nocą zobaczyłem nagle na zderzaku sarnę - na szczęście sarnie i nam nic się nie stało ale ....

od tamtego czasu moja odwaga skruszała i wyleczyłem się z jazdy nocą przez Słowację :D

ale żeby nie było jeżdżę nadal nocą tylko już CZ-A-SLO-CRO

ta że jeśli ktoś jeździ w ciągu dnia to może inna sprawa ale w nocy nie polecam ponieważ odwaga ma różne skutki :cfaniak:

pozdrawiam i życzę spokojnych i bezpiecznych przejazdów :papa:

Tylko z tego co kojarzę to w Czechach przy autostradzie też nie ma płotów oddzielających, więc sarna też może się i tam trafić.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 285
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 23.04.2024 15:22

Wszędzie może się zwierzę trafić. Raz przy powrocie już w Polsce (godzina 24-1) niemal wpadliśmy na sarnę w okolicach węzła A1-A4 (stała na prawym pasie). W radiu HR2 regularnie słyszę o dzikich zwierzętach na autostradzie w Chorwacji.
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 24.04.2024 09:44

przestańcie już bredzić o tych zwierzętach na autostradzie. to jest promil tego co jest na krajówkach
yarko2000
Cromaniak
Posty: 829
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 24.04.2024 15:43

Podsumowałbym, że ze zwierzętami - to chyba co komu pisane.
Kiedyś trzasnąłem sarnę w Warszawie, wyskoczyła nagle, bez żadnych szans na reakcję, godzina 16 - latem.
Za to S7 pomiędzy Nowym Dworem Gdańskim a Gdańskiem, jak dobrze pamiętam jest ogrodzona, a zdarzają się tam dosyć częste wypadki z łosiami.
Wiec te, mogą się zdarzyć w każdym kraju, wliczając drogi krajowe, S-ki i autostrady.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.04.2024 08:28

Siedzę w pracy, za oknem uprawa choinek i ogrodzenie, tak z 1,7-2 m wysokie i właśnie patrzę jak stado saren i małych sarenek bez trudu przeskakuje sobie to ogrodzenie.... raz z rozbiegu, raz z miejsca robiąc hyc... Tyle z tych barier...
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 30.04.2024 08:45

piekara114 napisał(a):Siedzę w pracy, za oknem uprawa choinek i ogrodzenie, tak z 1,7-2 m wysokie i właśnie patrzę jak stado saren i małych sarenek bez trudu przeskakuje sobie to ogrodzenie.... raz z rozbiegu, raz z miejsca robiąc hyc... Tyle z tych barier...


I jak powszechnie wiadomo wypadki z udziałem zwierząt są powszechne na autostradach/ekspresówkach, a statystyki w tym zakresie niczym się nie różnią od lokalnych dróg powiatowych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 9...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone