Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Transilvania frumoasa

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
HiszpanskaInkwizycja
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 14.08.2011
Transilvania frumoasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) HiszpanskaInkwizycja » 20.06.2013 15:55

Hej,
ja niestety bez talentu do pisania, jednak pozwolę sobie zalinkować fotocast z naszej ostatniej rodzinnej wycieczki do Rumunii. Słowo klucz w tym wypadku to twarze, oczywiście ludzi napotkanych na naszej drodze.

Obrazek

To był nasz 2. raz w życiu w tym pięknym kraju i na pewno jeszcze tam wrócimy. Dla nas to nr 1 jeśli chodzi o wycieczki.
Miejsca odwiedzone, po kolei: Oradea, Huedin, Salina Turda, Cheile Turzii, Rimetea, Hunedoara, Sighisoara, Brateiu, Biertan, Maramuresz - Ieud, Sapanta.

Fotocast: http://lederfotoblog.blogspot.com/2013/06/faces-of-transilvania.html
Koniecznie z dźwiękiem - wykorzystałem dźwięki otoczenia dostępne w czasie wycieczki :-D

Ponadto zbiór zdjęć wg tagu "Transilvania": http://lederfotoblog.blogspot.com/search/label/Transilvania

Obrazek

Zapraszam!

A na wakacje w tym roku będzie RS, MN, BiH i HR :-D
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 20.06.2013 15:57

Pierwsze zdjęcie wow 8O ...chętnie pooglądam.
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 21.06.2013 13:30

Cudne! No i to tło dźwiękowe...Byłam w maju i już mi się tęskni! Pozdrawiam!
HiszpanskaInkwizycja
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 14.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) HiszpanskaInkwizycja » 21.06.2013 21:42

Jakby mi kto powiedział, że mam urlop to mogę jechać tam w każdej chwili. Ech...
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 21.06.2013 23:13

No podawaj ten narkotyk! :oczko_usmiech:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59327
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.06.2013 13:48

HiszpanskaInkwizycja napisał(a):Fotocast: http://lederfotoblog.blogspot.com/2013/06/faces-of-transilvania.html
Koniecznie z dźwiękiem - wykorzystałem dźwięki otoczenia dostępne w czasie wycieczki :-D

Tytuł nie całkiem zgodny z zawartością, ale ładne - zwłaszcza Maramuresz.

Pozdrawiam,
Wojtek
HiszpanskaInkwizycja
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 14.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) HiszpanskaInkwizycja » 22.06.2013 23:03

Franz napisał(a):Tytuł nie całkiem zgodny z zawartością, ale ładne - zwłaszcza Maramuresz.


Oczywiście w dosłownym sensie nie; nie można samych twarzy wyrwać z kontekstu.

Powrót do Rumunia - România

cron
Transilvania frumoasa
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone