Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

tez wczoraj wrocilem z Trogiru - wyspa Ciovo

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawekp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.05.2004
tez wczoraj wrocilem z Trogiru - wyspa Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawekp » 04.08.2004 18:43

Witajcie
Wczoraj właśnie wróciłem z Wyspy Ciovo koło Trogiru
A oto kolka informacji praktycznych myslę, że sie Wam przydadzą:
Od okolic Szybenika do Zagrzebia z przerwa na budowe mala kapela czynna jest juz cała autostrada. Jedzie sie bardzo wygodnie i szczegó;nie rano mały ruch.
Ja wyjechałem ze Slatine ( na Ciovo) o 4.15 rano a granice Cro ze Słowenia przekroczyłem o 8,20. Przy czym do autostrady z wyspy miałem jakieś 80-90 km
Do Polski a dokładnie do Warszawy dojechałem na 23.00

Ceny: woda jan niegazowana 1,5 litra 3,99 (w Konzum)
mleko ok 4-6 kun
soki- pomaranczowy od 6,99- 14 kun
arbuzy na targu ok 3 kuny/kg
brzoskwinie od 10-14 kun
pieczywo od 3-8 kun
napoje w knajpkach (niegazowane- soki ok 10 kun)
piwo na plaży ok 10-14 kun (0,5 litra)
pizza - całkiem smaczna ok 30 kun

Na granicy w ogole juz nawet nie sprawdzaja paszportów tak więc na przejaż zwalnia sie tak jak na skrzyżowaniu ( no chyba, że ktoś wjeżdża do Cro w weekend). Dziwne ale nawet pogranicznicy w Aiustrii są mili.

Jak coś Was interesuje to pytajcie
Pozdrawiam
Paweł
walrus77
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) walrus77 » 04.08.2004 19:40

Moglbys cos napisac o okolicy Ciovo. Jaki to jest region, w sensie duzo/malo oblezony. Jak jest tam z apartamentami- czy za 10euro/os. znajdziemy jakis dwuosobowy pokoj. Jakie sa atrakcje na miejscu. Sklepy, bary itp. Czy okolica jest zywa noca czy raczej spokojna?

Wybieram sie w tamte okolice koncem sierpnia. A moze ktos byl tam na poczatku wrzesnia?
Z góry dzieki.
Michał 'mike'
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał 'mike' » 04.08.2004 19:56

hej , również czekam na wiecej info
będę 14-28.08 na ciovo - okrug gornji
pawekp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawekp » 04.08.2004 20:40

Byłem dokładnie w Slatinie na wyspie Ciovo. Tzn przejeżdżając przez most w Trogirze skręca się w lewo i jedzie jakies 8 km.
Wzdłuz wybrzeza ciągną się plaże i jest kilka plaż a na każdej główniejszej barek z czymś do jedzenia picia, lody itp. barki są w miejscu zacienionym tak więc fajnie jest siedzieć, gdy jest upał. Na plaży której ja bywałem był tez billard, jakies gierki automaty, plac zabaw dla dzieci.
Natomiast w Okrugu dolnym jest nawet fajna plaża tyle, że wąska Mozna tam coś przkąsić.
Ze slatine z portu rybackiego kilka razy dziennie kursuje mały statek do splitu. podróż trwa ok 30- 40 min i kosztuje 16 kun w jedna stronę. dzieci do lat 6 nie płacą nic.
Raczej cała rozrywka jest w Trogirze dokąd zjeżdzają się tłumy turystó. Tak więc wieczorem trudno przejechać i zaparekować auto.
Przez szczyt wyspy prowadzi malownicza droga z której widać drugi brzeg i bezkres morza. Wyspa jest urokliwa i sa fajne zaciszne miejsca ( o ile ktoś takie lubi)
Pozdrowienia
Paweł
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 04.08.2004 20:44

Michał 'mike' napisał(a):hej , również czekam na wiecej info
będę 14-28.08 na ciovo - okrug gornji
nie wiem gdzie na Ciovo i co mozna ci napisac .od strony Trogiru wyspa jest powiedzmy malo atrakcyjna.Okrug dolnyj ma kawalek cichej wmiare plaskiej plazy.Poza glowna plaza lub deptakiem wyspa sprawia wrazenie spokojnej .kilka barow czy kawiarenek tez jest i mysle ze jezeli ktos bedzie szukal rozrywek to je znajdzie bez problemu gdyz przez cala wyspe sa trzy moze cztery drogi i nie sposob sie zgubic lub cos przegapic.co do wolnych apartamentow nie umiem sie wypowiedziec bo co jakis czas ktos u nas pytal o wolne miejsca.sklepy sa jeden nawet przy glownej plazy.jezeli beda jeszcze jakies pytanka to bede jutro okolo 19.00 pzdr. :papa:
pawekp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawekp » 04.08.2004 20:45

Propo okrugu gornego
Byłem tam parę godzin. Dużo apartamentów. Fajne są zejścia do morza.
Propo cen ja płaciłem za apart dla 4 osób 45 euro. Znajomi za taki sam płacili 40 (ale ich było 2 plus 1 dziecko do lat 5)
Rozmawialiśmy z innymi ludzmi płacili dużo więcej. Moj apartament był bardzo fajny mogę dać namiar jeśli ktoś chce.
Sypialnia z łózkiem małz, plus rozkładany fotel. Pokój gościnny z aneksem kuchennym, tarasem. W tym pokoju rozkładana kanapa.
Wszystko czyste, a właściciele to chorwaci z Hercegowiny bardzo mili.
Michał 'mike'
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał 'mike' » 04.08.2004 21:01

akurat mam apartament zarezerwowany 45euro/doba 4 osoby
dlatego pytam , bo słyszałem ze jest cieżko wjechać na ciovo
i nie wiem jak się ustawić z przyjazdem tam tzn. o której godz.
jest w miarę luzno z parkowaniem i przejazdem przez most
A może będę tam gdzie Ty byłeś ? bo te ceny sa takie same
pawekp
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawekp » 04.08.2004 21:18

Przez Trogir można przejechac najłatwiej rano 7-8 i tak miedzy 13 a 15, 16. Najgorzej jest wieczorem od 18 w górę. Generalnie najtrudniej jest wyjechać z wyspy niz na nia wjechać. I chyba gorzej jest wyjechać od strony okrugu niz slatine. Oczywiście nie sa to zabójcze korki spokojnie jakoś to idzie. Trzeba poza tym uważac na skutery. Jest ich pełnoo i wszędzie się wcisną.

Ja byłem w Slatine (ul Gracica czy jakos tak) :papa:
Witek22
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek22 » 04.08.2004 22:27

Michał 'mike' napisał(a):akurat mam apartament zarezerwowany 45euro/doba 4 osoby
dlatego pytam , bo słyszałem ze jest cieżko wjechać na ciovo
i nie wiem jak się ustawić z przyjazdem tam tzn. o której godz.
jest w miarę luzno z parkowaniem i przejazdem przez most
A może będę tam gdzie Ty byłeś ? bo te ceny sa takie same
Byłem na Ciovo w zeszłym roku. Może Cię zainteresuje jedna informacja. Kiedy jeździliśmy do Trogiru wcale nie przejeżdżaliśmy mostów, tylko przed mariną skęcaliśmy na duży, wręcz bardzo duży parking. Ten parking jest niewidoczny,ale przy drodze są kierunkowskazy. Z tamtąd do starego miasta w Trogirze jest 300m i można to przejść o wiele szybciej niż przejechać. A ponadto co z tego że przejedziesz mosty? Gdzieś trzeba zaparkować. Najlepiej skręcić na Sibenik i w lewo przez stacją paliw też jest parking. Ten jest płatny, a do centrum tylko 300m. No to po co się tam pchać? Pozdrowienia. Witek
Michał 'mike'
Croentuzjasta
Posty: 328
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał 'mike' » 04.08.2004 22:36

a mnie sie wydawało że z Okrug Gornji jest tak blisko do Trogiru
jak na druga stronę wisły w Wa-wie a tu trzeba jechać ?
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 05.08.2004 22:56

Michał 'mike' napisał(a):a mnie sie wydawało że z Okrug Gornji jest tak blisko do Trogiru
jak na druga stronę wisły w Wa-wie a tu trzeba jechać ?
No chyba ze uwielbiasz spacerki nie wiem gdze bedziesz na Gornij ale jak bedziesz mial pecha to i z piec kilosow do centrum Trogiru .Polecam parking przed mostem po prawej stronie.Czas szukania miejsca okolo 10 minut chyba ze bedziesz mial farta i zaparkujesz od strzalu(co mi udalo sie 2!!!razy na dwa tyg.)Jest pare objazdow ale mysle ze sam je znajdziesz.badz czujny i obserwuj miejscowych jak uciekaja przed korkami.pzdr :papa:
Witek22
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.07.2003
Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek22 » 06.08.2004 22:02

krzysio21 napisał(a):
Michał 'mike' napisał(a):a mnie sie wydawało że z Okrug Gornji jest tak blisko do Trogiru
jak na druga stronę wisły w Wa-wie a tu trzeba jechać ?
No chyba ze uwielbiasz spacerki nie wiem gdze bedziesz na Gornij ale jak bedziesz mial pecha to i z piec kilosow do centrum Trogiru .Polecam parking przed mostem po prawej stronie.Czas szukania miejsca okolo 10 minut chyba ze bedziesz mial farta i zaparkujesz od strzalu(co mi udalo sie 2!!!razy na dwa tyg.)Jest pare objazdow ale mysle ze sam je znajdziesz.badz czujny i obserwuj miejscowych jak uciekaja przed korkami.pzdr :papa:
Dlatego proponuję zostawiać samochód na Ciovo za Mariną ( tam zawsze miałem miejsce) i nie pchać się na parking od strony Sibenika. A co do spacerów to nie dość że może być bardzo daleko, to jeszcze brak chodników, droga dwukierunkowa, półtora pasa ruch w sumie i szalejace skutery. Dziękuję bardzo. Pozdrawiam Witek
braffka
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 07.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) braffka » 15.08.2004 10:20

walrus77 napisał(a):Moglbys cos napisac o okolicy Ciovo. Jaki to jest region, w sensie duzo/malo oblezony. Jak jest tam z apartamentami- czy za 10euro/os. znajdziemy jakis dwuosobowy pokoj. Jakie sa atrakcje na miejscu. Sklepy, bary itp. Czy okolica jest zywa noca czy raczej spokojna?

Wybieram sie w tamte okolice koncem sierpnia. A moze ktos byl tam na poczatku wrzesnia?
Z góry dzieki.


Minęło już trochę czasu więc pewnie znalazłeś kwaterę :?: My skorzystaliśmy z jednej z nich zamieszczonej na www.trogironline.com. Rodzina i apartament nazywa się Smoljic. Cena 2-os studio dość dużego z dużym tarasem z widoczkiem na Trogir i zatoki 10E od osoby. Przypuszczalnie można by jeszcze cos utargować, skoro to wrzesień ;)
Pozdr
Do zobaczenia
walrus77
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) walrus77 » 15.08.2004 15:02

Zamierzamy na miejscu szukac lokalu. Drzeki za namiary

Pozdrowiam
mysia
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysia » 23.08.2004 20:03

Kiedy byłam w Trogirze (na krótko) pod sam koniec lipca, nie było chyba problemu z kwaterami. Widzieliśmy kilku Chorwatów (z tabliczką "Appartments") oczekujących na turystów.
Myślę, że pod koniec sierpnia (i nie tylko) można spokojnie jechać "w ciemno", choć sama też się obawiałam.
Pzdr
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
tez wczoraj wrocilem z Trogiru - wyspa Ciovo
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone