Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

temat o trasie: Gdańsk - Halkidiki

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 19.05.2009 16:33

Krystof napisał(a):hexapus - tak tak, Gdańszczanin :@) - jadę na początku lipca, na około 2 tygodnie, pzdr, K.

Witaj,prześledziłem twój wątek i jestem ciekaw jakie rozwiazanie z przejsciem granicznym wybierzesz? :o Ja jadę na początku sierpnia i jestem zainteresowany informacjami o drodze do Grecji szczególnie przez Serbię i Macedonię.Jest na forum bardzo wiele wątków ale większość dotyczy ubiegłego roku.Jak wrócisz i bedziesz miał jeszcze siły to opisz jak się jechało z ciekawością poczytam.
Pozdro gregoma

]
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.05.2009 08:54

Witaj,prześledziłem twój wątek

Witaj, Gregoma ... ty szpiegu :wink:

- wybieram (raczej) wariant skradania się przez Szeged - chcę bardzo czujnie podjechać w stronę granicy - jak sięzorientuję, że cosjest niehalo i będzie taka możliwość, to zawrócę (chyba mało to prawdopodobne, ale tak to sobie wyobrażam); decyzja taka, bo jadę w środę lub czwartek - na granicy powinienem być koło 11-12 (bo noculę w okolicach Bratysławy, z której wyjadę 8-9), liczę, że w środku tygodnia nie będzie tam tłoku

- wszystko będę dokumentował, jeśli nie zdjęciowo (bo aparat mam kiepski :@( - ratunku - co kupić za ok. 850 pln?), to mentalnie i na pewno napiszę na forum

- nie jestem zwolennikiem pisania relacji (choć potencjał mam ogromny :wink: ), bo mam wrażenie, że zanudzę :roll: , w dodatku nie mam jak wkleić zdjęć ... kurna - już się rozpisałem, chociaż do wyjazdu jeszcze huk czasu! wracając do tematu - sprzedam ci newsy po powroie :wink:

pozdrov, K.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2009 09:04

Krystof napisał(a):.... (bo aparat mam kiepski :@( - ratunku - co kupić za ok. 850 pln?), .....

No nie przesadzaj za ok. 850 PLN to wybór masz, więc jak Cię zakup foto interesuje to poza mnogością wyboru problemów ZERO ;-)
Jakby co to wrzuć problem np. tu: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=6201 i coś poradzimy ;-)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.05.2009 10:27

nie nie - nie będę rozpoczynał wątku :wink: sam muszę pogrzebać tu i tam, pozdrov, K.
esem
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) esem » 22.05.2009 09:13

A jaki sugerujecie wariant drogi do Grecji startując z Wrocławia?
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 22.05.2009 13:00

bukmacher3 napisał(a):
Krystof napisał(a):samoloty są dla mięczaków :wink:



Popieram nie ma to jak autko, nie jestem od nikogo zależny.


A stanie w wielogodzinnych korkach to niby dla kogo jest- dla twardzieli? To ja już wolę być mięczakiem i po 2.5 godziny w samolocie wsiąść do autka na lotnisku. Wygoda i niezależność w jednym.

Też wiele razy myślałem żeby pojechać na Peloponez samochodem, mam tam nawet darmowe mieszkanie, ale jazda przez te wszystkie korki graniczne skutecznie mnie zniechęca....
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 24.05.2009 10:48

dudek_t napisał(a):
bukmacher3 napisał(a):
Krystof napisał(a):samoloty są dla mięczaków :wink:



Popieram nie ma to jak autko, nie jestem od nikogo zależny.


A stanie w wielogodzinnych korkach to niby dla kogo jest- dla twardzieli? To ja już wolę być mięczakiem i po 2.5 godziny w samolocie wsiąść do autka na lotnisku. Wygoda i niezależność w jednym.

Też wiele razy myślałem żeby pojechać na Peloponez samochodem, mam tam nawet darmowe mieszkanie, ale jazda przez te wszystkie korki graniczne skutecznie mnie zniechęca....


Popieram Twoją wypowiedź, ale każdy wg polskiego porzekadła sam decyduje o sobie. Mi pasuje taka jazda, a stanie w korkach (chyba chodzi Ci o granice) to dla mnie przyjemność. Przypominam sobie swoją pracę po 12 godz. wdychając opary z aut i jakoś żyję. Ponadto mogę porozmawiać z "kolegami" i uwiecznić to jakąś fotką.
Jechałem na Peloponez, konkretnie do Kalamaty i bardzo mile wspominam podróż w czasach, gdzie na każdej granicy była kontrola i sumując wszystkie oczekiwania wyszło ok. 1,5 godz. (oczywiście w jedną stronę) tak więc obecnie gdzie tylko jest kontrola na HU-SER, SER-MAC i MAC-GR to jest wg mnie "relaks".
Jak napisałem na początku to Ty decydujesz o wariancie dojazdu i szanuję twój wybór, ale Ty również musisz uszanować innych wybór podróży.
Pozdrav
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 25.05.2009 09:22

A jaki sugerujecie wariant drogi do Grecji startując z Wrocławia?
autobaną do Katowic, a dalej, jak wszyscy :wink:
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 25.05.2009 21:29

Krystof napisał(a):
A jaki sugerujecie wariant drogi do Grecji startując z Wrocławia?
autobaną do Katowic, a dalej, jak wszyscy :wink:

Witajcie, myśle ,że dla Wrocławia bardziej korzystniejszy jest wariant ,który przećwiczyłem w drodze do Austrii i Chorwacji :idea: : austostradą nie jedziesz do Katowic tylko zjeżdżasz Brzeg,Nysa i jedziesz do Nysy dalej na Prudnik przejście w Trzebini następnie do Krnowa i na Ołomuniec.W Ołomuńcu jest już autostrada przez Brno do Bratysławy.Aktualnie w katowicach jest przebudowa węzła w kierunku Bielska a droga na Skoczów nie jest też idealna.To co zyskasz na autostradzie do Katowic to stracisz na dojeździe do granicy.Możesz rozważyć wariant jaki opisałem jako alternatywę.
pozdro
kumatnyterminator
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kumatnyterminator » 31.05.2009 19:56

:D Kristof też wyruszam do Grecji na Chalkidiki a później na wyspę Thasssos. Jako że mieszkam w Gdańsku czy moglibyśmy się spotkać na mieście. Jadę w sierpniu. Wiem że jedziesz w innym terminie. Moglibyśmy obgadać trasę. Proponuje spotkanie za 2tyg w sobotę.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 10.06.2009 09:53

Patrzę na mapę Europy i zastanawiam się jeszcze nad trasą do Grecji...
A gdyby nie opuszczać UE :?: Tzn. jechać przez Rumunię i Bułgarię :!: Czy ktoś praktykował :?: Wiem, wiem drogi gorsze..., ale może... :?: Co sądzicie :?:

pozdr
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 10.06.2009 10:14

Moglibyśmy obgadać trasę. Proponuje spotkanie za 2tyg w sobotę.


alo, niestety, większość łikendów mam zajętych :@( trudno mi się ustawić - myślę, ze dla dobra ogółu szczegły trasy możemy upublicznić tutaj :@)

Tzn. jechać przez Rumunię i Bułgarię


o wiele dalej i dłużej - dla mnie to nie jest alternatywa - głównie ze względu na czas (planowane 3 dni w jedną stronę to, ze względu na dzieci, maksimum), K.
kumatnyterminator
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kumatnyterminator » 10.06.2009 10:45

:D ok
djibril
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) djibril » 14.06.2009 03:36

Wydaje mi się, że nikt dotychczas nie wspomniał o jeszcze jednym ciekawym wariancie minięcia newralgicznego odcinku na węgiersko-serbskim pograniczu: od Budapesztu nową autostradą "naddunajską" do Dunaujvaros potem jej kontynuacją w ciągu E73, wjazd do Chorwacji za Mochaczem i wskoczenie na nowiutką A5 pod Osijekiem i potem "autocesta Braterstvo i jedinstvo" i dojazd do Belgradu od zachodu. Co myślicie o tym wariancie? Minusem jest spory odcinek bez autostrady (ponad 150 km) ale omija się nieszczęsną granicę SRB-HU gdzie i tak trzeba zjechać w bok z głównej drogi lub pchać się w gigantyczny często korek (mam na myśli Horgosz). Odległościowo wychodzi niemal identycznie, więc jeśli ten nie-autostradowy odcinek byłby prostą, dobrze utrzymaną drogą z małą ilością zabudowy, to kto wie? No i w dodatku cromaniactwo powinno zobowiązywać :) chociaż i tak wschodnia slawonia to głównie etnicznie serbskie tereny, ale co tam :lol: :lol: :lol:

Dodam jeszcze, że jak tylko będzie oddana autostrada Budapeszt-Osijek cała, to moja noga koło segedynu nigdy więcej nie postanie! :twisted:

No i jeszcze jest wariant pośredni, najpierw kierunek Osijek, po 80 km przekroczenie dunaju w solt i przez kiskoros dojazd do przejścia w tompie. I przyznam się, że ten wariant kusi mnie w tej chwili najbardziej. Próbował ktoś może którąś z tych tras?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2009 10:40

djibril napisał(a):Wydaje mi się, że nikt dotychczas nie wspomniał o jeszcze jednym ciekawym wariancie ...

Ciekawy to on na bank będzie jak od Budapesztu do Osijeku będzie 100 % autostrady.
Póki co (moim zdaniem) to nadrabianie drogi i strata czasu. Szybciej dojedziesz kierujęc się choćby na granice w Tompa/Kelebija.
Roszke straszą tylko w weekendy w tym roku wytestuję jak to wygląda w tygodniu - wjazd do Serbii w poniedziałek wyjazd w środe lub czwartek mam nadzieję, że nie będzie takiej szopki jak np. w soboty 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
temat o trasie: Gdańsk - Halkidiki - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone