Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

temat o trasie: Gdańsk - Halkidiki

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 07.05.2009 12:14

samoloty są dla mięczaków :wink:
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 07.05.2009 12:18

Krystof napisał(a):samoloty są dla mięczaków :wink:



Popieram nie ma to jak autko, nie jestem od nikogo zależny.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 07.05.2009 17:58

I ile się po drodze zobaczy :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.05.2009 09:06

ale promocje kuszą, oj kuszą ... w poniedziałek rayanair otworzył loty z Gdańska do Alicante ... z opłatami 2 stówy na łeb w obie strony ... boli, boli porównanie czasowo-cenowe ...
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.05.2009 09:12

a ja jeszcze z pytaniem o mały szczególik - czy muszę (na Serbię i Macedonię) nakleić na auto PL-kę? K.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2009 09:31

Krystof napisał(a):... czy muszę (na Serbię i Macedonię) nakleić na auto PL-kę? K.

jak masz "czarne" tablice to tak ;-)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.05.2009 09:42

wiesz, lepiej spytać, jak to jest jechać przez dzikie kraje ;@)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 09.05.2009 20:05

Krystof napisał(a):PLANOWANA TRASA
1. Gdańsk - Bratysława - Mosonmagyarovar (890 kilometrów, 12 godzin, pierwszy nocleg)


Gdybyś, przed Bratysławą miał już bardzo dość jazdy to możesz spróbować poszukać noclegu na kempingu Zlate Piesky. Jest tam, oprócz placu pod celty, hotelik i domki psiebudki. Standard taki sobie ale można popływać w jeziorku nad którym leży kamp. Inną zaletą jest łatwy dojazd/wyjazd z/na autostradę. W połowie sierpnia, w tygodniu, nocleg w domku był bez problemu. W zasięgu spacerku h-market tesco.
kuchcik77
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchcik77 » 10.05.2009 10:16

A propos trasy. Czy ktoś z was jechał w stronę Bratsyławy szosą Z raciborza pzrez Chałupki-Ostrave-Frydek-Mistek,BIla-Makov-Bytca i autostrada w stronę Bratsylawy.
Alternatywa dla drogi przez Zwardon/Cieszyn i oszczędnośc paru zlotych bo nie tzreba placić za austostradę na trasie Olomuniec-Brno

co do noclegów na trasie,Kamping Palic zaraz za granica Serbska oferuje camping i bungalowy za 17euro (rodzina 2+1), wczesniejna odcinku Bratyslawa-Gyor znajduje się pare campów /basenów termalnych, tez jest to opcja (mozna sie "wykąpać")

zagadka dla mnioe są noclegi (camp, bungalow, w ostatecznosci hotelik) na odcinku Nis-Skopje. Poza tym czy ktos spał w drodze do Grecji przy E75 w Macedonii? (kanion Matka, ruiny Stobi,) zastanawiam się gdzie się pzrespać po raz drugi w drodze na Chalkidiki. czasu mam mnóstwo, nie będę jeździł w upale.Pierwszy noleg najpewniej Palić (daję sobie 12 h od Raciborza duzo zalezy od przejscia HU/SRB)
Kolejny nocny odcinek to cała Serbia, Na Chalkidiki ie dotre za jednym strzalem
Ktos jedzie wokolic 23czerwca?
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 10.05.2009 18:08

kuchcik77 napisał(a):
zagadka dla mnie są noclegi (camp, bungalow, w ostatecznosci hotelik) na odcinku Nis-Skopje.


Gdzieś czytałem relację z wyprawy autem na Bałkany gdzie była mowa, że w Niskiej Banji jest sporo kwater prywatnych.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 11.05.2009 10:52

Złote Pieski i psie budki ... dobre, córka się ucieszy :wink:
a tak serio, to fajny namiar - prawdopodobnie nie zatrzymam się tam, bo za blisko, ale moze za to w drodze powrotnej?

Woda po trasie, to bardzo dobry temat. Prawie tak, jak zimny browar :wink:

Za granicą serbską - znów za blisko, bo to drugi dzień jazdy.

Za to opcja "baseny termalne" to super sprawa. Może uda mi się do nich dokulać. Choć wstępnie planuję postój pomiędzy B. słowackim a B. węgierską. :roll:
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 11.05.2009 15:19

"Krystof" tu masz link do jeszcze innego Campu. Cena jeszcze mniejsza niż pisałem w temacie "Grecja".
Odejmij sobie od tamtej ceny 30%.
Jest to koszt 2+2.

http://www.eurocampings.pl/pl/europie/g ... ch-111322/
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 11.05.2009 15:30

Dzięki - mam go już w głowie :@) Zmeliorowałem tą stronę dość dobrze. Cgciałem się nawet zarejestrować, żeby namiary do GPS-a ściągnąć, ale mnie wywalało z frmularza :@( Nie, to nie.

Jak bym nie liczył, to na 4 osoby wychodzi mi najczęściej ok. 30 euronów za dobę - ale sprawdzałem w sumie tylko te "luksusowe" campy w internecie. Życie może wyglądać inaczej :@)
Muchos gracias, Krystof
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 11.05.2009 20:54

Krystof napisał(a):Złote Pieski i psie budki ...
Woda po trasie, to bardzo dobry temat. Prawie tak, jak zimny browar :wink:


Knajpka i budki z browarem także są na miejscu :) .
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 12.05.2009 08:38

Knajpka i budki z browarem także są na miejscu .


w sumie ... to dokąd mi się spieszy :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
temat o trasie: Gdańsk - Halkidiki - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone