Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szwajcaria - majówka 2024 - Michał

Szwajcaria nie ma tradycyjnej stolicy, funkcję tą pełni Berno z racji znajdującej się w tym mieście siedzibie rządu. Na terenie Szwajcarii znajdują się 24 górskie szczyty o wysokości ponad 4 tysiące metrów. Państwo to jest uznawane za najbardziej górzyste na świecie. Są na świecie dwa kraje posiadające kwadratową flagę, jednym z nich jest Szwajcaria, a drugim Watykan. W wyniku referendum 70% Szwajcarów opowiedziało się przeciwko wiązaniu Szwajcarii z Unią Europejską.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13126
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.06.2024 10:07

majkik75 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
majkik75 napisał(a):Ale mam nadzieję, a wszystko na to wskazuje, że za 2 tygodnie zobaczymy parę jak sądzę pięknych włoskich miasteczek :faja:
A w jakim rejonie? :mg:

Bo ja tu oczywiście po cichutko podglądam te szwajcarskie i inne cudeńka ;)


Nie będę na razie zdradzał, ale w - droczę się :lezekwicze: - cywilizowanym rejonie Włoch. Niedaleko Szwajcarii :verryhappy:

pozdrawiam, Michał
Eeeee, to nie moje rejony :oczko_usmiech:
Ale relacje i tak poczytam :lol:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12900
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.06.2024 18:26

majkik75 napisał(a): Parking jak na ten kraj – taniuuuuuutki

Faktycznie taniutki, w tym roku w Dreźnie wyszło nam drożej (a i tak wybraliśmy najtańszy parking w pobliżu starego miasta) …

Parking tani, ale potem :roll: obłędna cena za wjazd kolejką.
Jako że ceny :? nie na kieszeń emerytki, z przyjemnością za darmochę :D pooglądałam u Ciebie. Pięknie tam, zwłaszcza w górach 8) .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2650
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 20.06.2024 21:29

Widoczki z hotelikowego okna (z basenu) z krówkami i bez są jak z obrazka. Cudne! Ostatnie miasteczko (niemieckie) też mi się bardzo podobało. Nawet ta himalajska zima (też nie byłam ;) ) jest świetna, ale nie w maju :mg: . Bardzo przyjemne dla oka miejsca pokazujesz :tak: .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.06.2024 06:47

dangol napisał(a):
majkik75 napisał(a): Parking jak na ten kraj – taniuuuuuutki

Faktycznie taniutki, w tym roku w Dreźnie wyszło nam drożej (a i tak wybraliśmy najtańszy parking w pobliżu starego miasta) …

Parking tani, ale potem :roll: obłędna cena za wjazd kolejką.

W tym roku trochę więcej poszwędałem się i pojeździłem po A, D oraz I. Na licznych parkingach miałem trochę kontaktu z niemiecko języcznymi turystami. Zdziwiło mnie ich narzekanie, że muszą zapłacić np. 6eur za parking przy naprawdę fajnej atrakcji, gdzie u nas górol brałby min z 15eur. Nawet 12Eur przy Neuschweinstein mnie nie bolało, w tym samym okresie na Palenicy musiałbym zapłacić tyle samo. A w zarobkach wiadomo jak różnica...


majkik75 napisał(a):
marze_na napisał(a):Jak mogę być szczera, to ta niemiecka miejscowość bardziej mi się podoba niż każde z miast w Szwajcarii, które pokazałeś.
Może na Berno zareagowałabym bardziej entuzjastycznie ;)
Tu jest w końcu jakiś klimat. Mega :hearts: .


Ależ bez problemu, przyjmuję krytykę :proszedzieki:
W moim osobistym odczuciu jednak nie do końca. To miasteczko niemieckie, jest wymuskane, malutkie, taka perełka. Większe miasta na pewno mają inny odbiór, niż dopieszczone w każdym calu turystyczne lokalizacje.
Ale będę bronił szwajcarskich miast. Ładniejsze niż włoskie :mg: :piwo: :devil:

pozdrawiam, Michał


Mi też tak jak Marzenie bardziej podobało się to niemieckie, ale jednak jak napisałeś nie ta "kameralność". W D i CH jest wiele super miasteczek, ale najczęściej tych mniejszych. Niestety nie starczyło urlopu, by się jeszcze po drodze gdzieś zatrzymać.

W zakresie CH to moje must see tych mniejszych to Stein am Rhein i ogólnie rejon Szafuzy, bo o innych alpejskich się nie wypowiadam ;) 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12595
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.06.2024 10:58

Bardzo sympatycznie wygladające miasteczko, na Twoich zdęciach ma klimat :hearts:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2476
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.06.2024 12:07

dangol napisał(a):Jako że ceny :? nie na kieszeń emerytki, z przyjemnością za darmochę :D pooglądałam u Ciebie. Pięknie tam, zwłaszcza w górach 8) .


Zapraszam, już też (oby wszystko wyszło) na za jakiś czas kolejną relację. Też będą góry i woda i malownicze drogi i miasteczka i w ogóle :serduszka:

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2476
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.06.2024 12:09

wiola2012 napisał(a):Widoczki z hotelikowego okna (z basenu) z krówkami i bez są jak z obrazka. Cudne! Ostatnie miasteczko (niemieckie) też mi się bardzo podobało. Nawet ta himalajska zima (też nie byłam ;) ) jest świetna, ale nie w maju :mg: . Bardzo przyjemne dla oka miejsca pokazujesz :tak: .


Dziękuję :proszedzieki: Tam w tych okolicach to w ogóle jest "zagłębie" takich miasteczek :verryhappy: Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się uda po nich pojeździć.

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2476
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.06.2024 12:16

te kiero napisał(a):W tym roku trochę więcej poszwędałem się i pojeździłem po A, D oraz I. Na licznych parkingach miałem trochę kontaktu z niemiecko języcznymi turystami. Zdziwiło mnie ich narzekanie, że muszą zapłacić np. 6eur za parking przy naprawdę fajnej atrakcji, gdzie u nas górol brałby min z 15eur. Nawet 12Eur przy Neuschweinstein mnie nie bolało, w tym samym okresie na Palenicy musiałbym zapłacić tyle samo. A w zarobkach wiadomo jak różnica...


Wszystko drożeje, oni też już dochodzą do swojej granicy... Zarobki ... Zależy jaka praca, ale w mojej branży w DE i PL można zarobić w sumie te same pieniądze. OK w CH jest więcej ale tam też koszty rosną ;)

te kiero napisał(a):Mi też tak jak Marzenie bardziej podobało się to niemieckie, ale jednak jak napisałeś nie ta "kameralność". W D i CH jest wiele super miasteczek, ale najczęściej tych mniejszych. Niestety nie starczyło urlopu, by się jeszcze po drodze gdzieś zatrzymać.

W zakresie CH to moje must see tych mniejszych to Stein am Rhein i ogólnie rejon Szafuzy, bo o innych alpejskich się nie wypowiadam ;) 8O


Tak, ładne miasteczko :serduszka: Powtarzam: ja kupuję całe CH bez żadnego "ale" i mieszkać tam to jest moje niespełnione marzenie ...

PS. Ale z tym Neuschweinstein to weź nie spojleruj :peace:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2476
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.06.2024 12:45

A my już kończymy już Szwajcarską przygodę ... Czas wracać do domu co też po śniadaniu pod Rohtenburg ob der Tauber czynimy. Mamy do domu pod Łodzią niepełnie 900km.

Wyjechaliśmy o 9:20 byliśmy 19:15 w domu. Po drodze zatrzymaliśmy się tylko na chwilę by zrobić jakieś zakupy w Lidlu i obok był sklep z piwami :oops:

QIrjznHh.jpg


HM5Bo682.jpg


9zGOEtzr.jpg


A ponieważ chciałem się z wami podzielić pewną życiową prawdą, że piwa niemieckie są dobre bo są niemieckie i tanie (nie dziękujcie za ten tip :lezekwicze: ) to musiałem upchnąć jeszcze w bagażniku ... :piwo: :spoko:
IMG_20240503_203150725_HDR.jpg


Nie będę się rozpisywał o Swiss bo jest to dla mnie kraj "pierwszy", piękny, poukładany. Z widokami jakie udało się ledwo "liznąć" ale i to zrobiło na nas ogromne wrażenie :hearts: :verryhappy:

Niby o pieniądzach się nie rozmawia, ale wszyscy na to czekają ;)

Noclegi 5050zł
Bilety wstępu 4900zł
Winieta CH 187zł
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne 250zł
Paliwo 1880 zł
Zakupy w CHF 1300zł
Zakupy w EUR 480zł

Razem 14047 zł. Za to wszystko co miałem przyjemność wam pokazać. I dziękuję za obecność i za komentarze :proszedzieki: :hearts:

I jak to się mówi, do następnego :peace: :piwo:

pozdrawiam, Michał
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12595
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.06.2024 12:49

Dzięki, fajnie było popatrzeć na Szwajcarię :hearts:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5775
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 25.06.2024 15:09

Dzięki za relację.
A zimnym, niemieckim piwem bym nie pogardził. ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.06.2024 16:33

Danke-Grazie-Merci jak to w CH :papa:
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 866
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 26.06.2024 00:33

Wyszło sporo, ale wspomnienia piękne i ciekawa wycieczka IMO. Piwa niemieckie mają tę moc, ale wolę czeskie. :verryhappy:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2476
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 26.06.2024 13:12

Kapitańska Baba napisał(a):Dzięki, fajnie było popatrzeć na Szwajcarię :hearts:


Cała przyjemność po mojej stronie :verryhappy:

Nefer napisał(a):Dzięki za relację.
A zimnym, niemieckim piwem bym nie pogardził. ;)


No to :piwo:

te kiero napisał(a):Danke-Grazie-Merci jak to w CH :papa:


Patrząc przez pryzmat wyjazdu w sobotę: grazie za obecność :proszedzieki:

ziemniak napisał(a):Wyszło sporo, ale wspomnienia piękne i ciekawa wycieczka IMO. Piwa niemieckie mają tę moc, ale wolę czeskie. :verryhappy:


Dziękuję za czytanie :proszedzieki: No fakt, czeskie piwa, też dobre :hearts:

pozdrawiam, Michał
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14992
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.06.2024 14:48

majkik75 napisał(a):Dziękuję za czytanie :proszedzieki: No fakt, czeskie piwa, też dobre :hearts:

Czeskie zdecydowanie najlepsze! :mg:

Michał, dzięki za bardzo ciekawą relację ze Szwajcarii. Mam nadzieję, że kiedyś tam trafię. Jeden dzień na nartach w szwajcarskim ośrodku się nie liczy, chociaż zawsze to jakiś początek ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szwajcaria - Svizra

cron
Szwajcaria - majówka 2024 - Michał - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone