Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Strategia podróży Polska-Chorwacja

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zosia2005
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 26.03.2008
Strategia podróży Polska-Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosia2005 » 15.04.2008 23:52

Wybieram sie z rodzinką w sierpniu w okolice Baśki/Makarskiej z 2,5 letnim dzieckiem. Czy moglibyście podać mi jakąś strategię zaplanowania podróży.
Ile przeciętnie trwa od naszej granicy np. Cieszyn?
Jechać przez dzien i spać gdzieś pd drodze na początku w Chorwacji? Ma ktoś namiary na jeden nocleg?
Może Lepiej jechać przez noc za jednym zamachem?
Jaką trasę wybrać - przez Wiedeń czy lepiej na Węgry?
Gdzie zaplanować dłuższy postój, może macie wypróbowane zajazdy, parkingi gdzie dadza coś dobrego do zjedzenia i wygodnie można wyprostowac nogi (np. spacer z dzieckiem)
Dziękuję za wszelkie wskazówki :roll:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.04.2008 08:11

No to kawałek masz....
Popatrz na trasę przez Graz. Tam możesz się przespać i na popoludnie(późne) jesteś na miejscu.
Przez węgry nie znam, ale sądzę, że ktoś pomoże...

I jeszcze tutaj masz skarbnicę wiedzy

forum/viewforum.php?f=27
egipt3
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) egipt3 » 16.04.2008 10:14

Witam ja zwykle preferuje przejazd przez czechy austria słowenia i cro. S łyszałem o nienajleprzej jakości dróg węgierskich. A zapewniam droga z cieszyna przez czechy i austrię jest super.Odcinek ok.70 km przez słowenie w dzień jest super za to w nocy i w deszczu nie najleprzy droga kręta i wąska.Natomiast drogi w cro są świetne .
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 16.04.2008 10:36

Możesz jechać do Bratysławy później w kierunku Gyor a następnie drogą 86, przed granicą HU/CRO masz kilka miejsc do wyboru na nocleg i wypoczynek:

Lenti,
http://www.lentifurdo.hu/eng/accomodation

Zalaegerszeg,

http://www.zalaegerszeg.hu/tart/index/90/1

itd.

Polecam trasę ze względu na brak korków oraz możliwości j/w.


Pozdrawiam
:D
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 16.04.2008 11:42

Zosiu, krajanko :-)
W 2006 jechałem do Podgory z Krakowa przez Zwardoń, Czadcę, Bratysławę, route 86, Zagrzeb, Karlowac (nocleg), dalej kawałek starą drogą, wjazd na autostradę przed św Rok, Dugopolje, Sestanovac i zjazd na Jadrankę w Breli. Powrót tą samą drogą z tym że z Cadcy przez Cieszyn, Bielsko do Oświęcimia :-)
Jechaliśmy z 4 letnią córką i postoje robiliśmy w Cadcy na stacji paliw (zakup winietki), gdzieś na autostradzie na Słowacji (kawa), przed Csorną na Węgrzech (super zacieniony parking przed basenami), przed Tesco w Shombately (jedzenie w Tescowej knajpie) i w Lendawie na Słowenii (tankowanie). Drugiego dnia jeden postój na stacji paliw prze autostradzie (gdzieś w okolicy Zadaru - na kawę).
Dla jazdy z noclegiem to jest najbardziej optymalna trasa, przy jeździe "na raz" pojechałbym pewnie przez Austrię.

Jeżeli masz pytania - pytaj.
POZDRAWIAM
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2008 19:09

nie wprowadzajcie niezorientowani ludzi w błąd, ileż można tłumaczyć

trasa przyjaźni polsko-węgierskiej jest szybsza od drogi przez Austrię i Słowenię. Od Bratysławy do granicy HR jest dokładnie 3h, wystarczy rozważnie lecieć. Jazdę przez Austrię uskuteczniać bardziej mogą mieszkańcy Polski zachodniej względnie od dawna to robiąca spora grupka masochistów.
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 26.04.2008 21:41

Bjur, to podaj tą trase tak od Cieszyna jak możesz
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 26.04.2008 21:42

Zosiu kochanie, że jesteś moją krajanką to powiem Ci.

Czytasz posty i rady - czytaj z dystansem i rozwagą. :wink: :? 8O :roll:

Powiem tak dla Ciebie - wcześniej przygotuj bagaż i auto, wieczorem się spakuj i wstań sobie o 2.30. Wyjedż sobie z domu o 3-ciej rano z Oświęcimia i kieruj się w kierunku na Kęty, Żywiec, Zwardoń i dalej na Cadca, Żylina, Bratysława, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb i dalej autostradą aż do końca po czym na rondzie w Sestanowac skręć na Brelę i dalej nad morzem w lewo do Baśki. Masz równe 1200 km.
Po drodze zrób kilka przerw półgodzinnych (bez drzemki) na jedzenie, sikanie, umycie się i będziesz spokojnie około 18-tej w Baście Wodzie. Upiec sobie na droge kurczaka albo dwa, weź kilka bułek, chleb, masło, pomidory weź termos z prawdziwą kawą i wodę muszyniankę nie gazowaną. Papier toaletowy, husteczki higieniczne suche i mokre, gume do żucia, tic taki i tyle.


Ja przez Węgry NIGDY nie jechałem i nie mogę się skusić - z założenia nie lubię żadnych (byłych) demoludów.

Pa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2008 21:45

donia2 napisał(a):.... z założenia nie lubię żadnych (byłych) demoludów.....

To co robisz w Polsce :?: :wink: :lol:
Poza tym Słowenia to też byłe "demoludy" w strukturze Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii , że o Słowacji nie wspomnę.....:wink:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 26.04.2008 22:10

Na Makarską teraz leci się maksymalnie z 14 godzin.Żadnej strategii do tego nie trzeba.Granic prawie nie ma.Cały czas autostrady.Dobre paliwo tankować i spokojna jazda.W tym dwie duże przerwy można zmieścić.
sonny
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 03.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sonny » 26.04.2008 23:46

Trzy lata temu również jechałem z trzyletnim dzieckiem. Wyjeżdżałem przed szóstą z Lublina. Pierwszy postój przed granicą słowacką, nastepny przed węgierską, przejazd przez Budapeszt, ok.siedemnastej byłem nad Balatonem gdzie godzinkę plażowaliśmy polecam. Przed dziewiętnastą byłem w Nagykanizsa (HU-HR) gdzie miałem zaklepany wcześniej nocleg w jakimś motelu (mailowo). Nastepnego dnia wyruszyliśmy do Cro. W Rovinij byliśmy o czternastej.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 338
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 26.05.2008 21:01

bjur napisał(a):nie wprowadzajcie niezorientowani ludzi w błąd, ileż można tłumaczyć

trasa przyjaźni polsko-węgierskiej jest szybsza od drogi przez Austrię i Słowenię. Od Bratysławy do granicy HR jest dokładnie 3h, wystarczy rozważnie lecieć. Jazdę przez Austrię uskuteczniać bardziej mogą mieszkańcy Polski zachodniej względnie od dawna to robiąca spora grupka masochistów.


Zdecydowanie odradzam opcję przez Austrię -chociaż jeden raz warto zobaczyć
Cieszyn( obwodnica autostradowa Czeskiego Cieszyna i dalej do granicy ze Słowacją bez winiety)
Słowacja (wineta- autostrada zaczyna się za Zyliną)
Węgry (wprawdzie jedziemy kawałek autostradą ale jest to odcinek bezpłatny dla sam osobowych) a później zjeżdzamy z autostrady przy Mosonmagyaróvár, Węgry słynną 86 ( E65) do(M7) Letenye(bezpłatna).
Dalej Chorwacja -autostrada
Tą trasę polecam
:D
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 28.05.2008 13:34

M7 na Wegrzech jest platna. Bezplatna jest nowa M70, ale moze jej jeszcze nie byc na mapach.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 338
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 28.05.2008 21:14

Bierut napisał(a):M7 na Wegrzech jest platna. Bezplatna jest nowa M70, ale moze jej jeszcze nie byc na mapach.


Tzn. zjeżdżamy z 86 na Lenti potem Tornyiszentmiklós i granica w Letenye i tylko oglądamy M7 :wink:
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 28.05.2008 21:24

Z minionego roku: podróż z dwójką dzieci - wtedy 2,5 i 3,5

http://robert.zelinski.edu.oeiizk.waw.p ... rogir.html

pozdrawiam

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Strategia podróży Polska-Chorwacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone