Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

stempelki w paszportach

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fancroatia
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 25.07.2008
stempelki w paszportach

Nieprzeczytany postnapisał(a) fancroatia » 10.07.2011 20:59

witam
klikam z Cro
przekraczałem granice w Macelj 05.07. i po raz pierwszy od 9 lat dostałem stempelek w paszporcie. Czy Chorwaci żegnają w ten sposób swoją niezależność?
pozdrawiam z upalnego Sevid +34
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 10.07.2011 22:00

I będzie historyczna pamiątka . Muszę i ja poprosić o stempelek . :lol:
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 10.07.2011 23:34

Ooo... To ja miałem lepiej! kilka lat temu, na własne oczy widziałem, jak na granicy sprawdzali bagaże! A robili to z takim entuzjazmem, że wyglądało to na niezapowiedzianą kontrolę z kierownictwa służb celnych. Co ciekawe, sprawdzali głównie Austyjaków i Niemców.
tgrysik
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 03.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgrysik » 10.07.2011 23:37

Hehe też widziałem na własne oczy stojąc w Letenye, wracając do Polski, jak węgierski celnik kazał przede mną Niemcowi otwierać bagażnik w jego wypasionym Mercu i zaglądał mu w bagaże. Niemiec zadowlony nie był i nawet fukał pod nosem, no i następni byliśmy my, to wziął się odwrócił i machnął za plecami ręką żebyśmy jechali - bo ja gorliwie się zatrzymałem, widząc co się dzieje i jechać nie chciałem.
Ankh
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ankh » 11.07.2011 09:37

Przypadki dosłownie z przed tygodnia:
- granica Bośniacko-Chorwacka "Metkovic" (2xWłosi na bok)nam macha ręką żeby dalej jechać
- granica Chorwacko-Słoweńska każe zjechać do kontroli Austriakowi z Wiednia :) nas pogania żeby jechać...
ciekawie sytuacje, bo zwykle widziałem jak kontrolowane są samochody z nalepką BiH...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.07.2011 13:20

fancroatia napisał(a):witam
klikam z Cro
przekraczałem granice w Macelj 05.07. i po raz pierwszy od 9 lat dostałem stempelek w paszporcie. Czy Chorwaci żegnają w ten sposób swoją niezależność?


????A czy RH traci niepodległość? Pierwsze słyszę...
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 11.07.2011 13:26

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
fancroatia napisał(a):witam
klikam z Cro
przekraczałem granice w Macelj 05.07. i po raz pierwszy od 9 lat dostałem stempelek w paszporcie. Czy Chorwaci żegnają w ten sposób swoją niezależność?


????A czy RH traci niepodległość? Pierwsze słyszę...

Niezależność i niepodległość to raczej nie to samo. A kolega miał na myśli zbliżającą się wielkimi krokami UE.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 11.07.2011 13:52

christo1250 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
fancroatia napisał(a):witam
klikam z Cro
przekraczałem granice w Macelj 05.07. i po raz pierwszy od 9 lat dostałem stempelek w paszporcie. Czy Chorwaci żegnają w ten sposób swoją niezależność?


????A czy RH traci niepodległość? Pierwsze słyszę...

Niezależność i niepodległość to raczej nie to samo. A kolega miał na myśli zbliżającą się wielkimi krokami UE.


Tracą jedno i drugie. Wystarczy poczytać Traktat Lizboński.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.07.2011 14:34

To dobry pomysł. Z racji tego że mam nówkę paszport, poproszę na granicy stempelek do każdego z nich :) Być może to jedna z ostatnich okazji by mieć wbite Republika Hrvatska :(
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.07.2011 15:47

christo1250 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
fancroatia napisał(a):witam
klikam z Cro
przekraczałem granice w Macelj 05.07. i po raz pierwszy od 9 lat dostałem stempelek w paszporcie. Czy Chorwaci żegnają w ten sposób swoją niezależność?

????A czy RH traci niepodległość? Pierwsze słyszę...

Niezależność i niepodległość to raczej nie to samo. A kolega miał na myśli zbliżającą się wielkimi krokami UE.

Dyskusja w tym temacie nt. U.E. nie ma tu sensu (zbyt wiele o tym tematów na forum.. a dyskusje są bezproduktywne).. ale akcesja nie jest równoznaczna z likwidacją granicy i przystapieniem do układu z Schengen... Gwarantuję, że RH na to poczeka baaaardzo długo.. Także nawet Chorwacja w Unii jak najbardziej mieć będzie kontrolę graniczną.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 11.07.2011 16:01

O, pani Kasia mnie ubiegła.

W moim odczuciu (pomijając wszystko inne, uszczelnienie granic, nowe przejścia itd.) technicznym warunkiem przystąpienia HR do Schengen jest budowa mostu na Peljesać. Trudno mi sobie wyobrazić granice typu "Schenegen" w Neum przy obecnym natężeniu ruchu.
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 18.07.2011 14:06

Ależ wcale nie ma się czemu dziwić, że kogoś tam kontrolowali przecież wszystkie kraje w unii mają takie prawo ze mogą sobie ustawić w jakimś okresie posterunki na granicach i kontrolować. Ja z rodzinką i znajomymi wracałem 16 lipca z Chorwacji przez Znojmo i tam Austriacy właśnie mieli taki dzień kontroli. Nie widziałem aby zaglądali komuś do bagażu, ale stał policjant kontrolował dokumenty osobiste i od pojazdów, po czynnościach sprawdzających oddawał i nie patrząc na narodowość zatrzymywał pierwszego lepszego który nadjechał i znów to samo.
papryka1231
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) papryka1231 » 26.07.2011 12:29

my także pierwszy raz od 5 lat dostaliśmy stempel na granicy ale tylko jeden paszport ostemplowali na 4 osoby w samochodzie.
zborcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zborcio » 29.07.2011 18:51

a ja bylem pierwszy raz w Chorwacji w czerwcu i dostaliśmy po stempelku:P
w paszporcik
wiewoj
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiewoj » 04.08.2011 23:38

Na granicy węgiersko-chorwackiej 4 paszporty i 4 stempelki :)Potem poza BiH to już nikt nawet oglądać dokumentów nie chciał..
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
stempelki w paszportach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone