Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

sprzęt plażowy w Croatia ?? Jaki i jak...?? windsurfing..?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008
sprzęt plażowy w Croatia ?? Jaki i jak...?? windsurfing..?

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 10.06.2008 23:29

Witam.
Wybieram sie pierwszy raz do Chorwacji (druga połowa sierpnia) w okolice Omis..Mimice. i mam w związku z tym jedno pytanko:
Jak wiadomo słoneczko tam mocno "operuje" i nie zaszkodzi troche cienia na plaży. Jak sobie radzicie z rozkładaniem takich rzeczy jak parasole przecowsłoneczne..itp.. na skalistych lub żwirkowatych plażach..? :?: :?:

U nas w PL. sprawa jest prosta..: wbija sie w ziemie, piasek ostry koniec podstawy parasola..i już. :D A tam..? :?: :!: Przeciez wszędzie..skałki..żwirek... :lol: :lol:
I drugie pytańko: Czy ktoś może pływał lub widział windsurferów w tamtych okolicach.. :?: :?:

Pozdrawiam cieplutko wszystkich Cro-maniaków :wink:
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 19.06.2008 15:55


No i nikt nie odpowie............??!! 8O :? :? :? :( :( :(
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.06.2008 16:06

Tam parasole widziałem, że ludzie wbijają między luźne kamyczki na plaży, co do serfowania to ci nie powiem bo nie widziałem fal większych niż te, które powodują motorówki :lol:

Poza parasolem zawsze można schować głowę pod ręcznikiem lub czapeczką z daszkiem ;) leżąc na karimacie ;)

Pozdrav :papa:

P.S. Natomiast widziałem ludzi pochowanych pod namiotami plażowymi, taki parawan tytle, że zasłaniający kawałek nieba ;)

P.S.2. Ja ze słoneczkiem radziłem sobie tak ;)

Obrazek
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.06.2008 07:43

nie, no Lechu, nie mów, że palisz ...
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 20.06.2008 08:10

To chyba zatyczka od materaca :D
miru71
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miru71 » 20.06.2008 08:58

Jeżeli chodzi o wbijanie parasola w gruby żwirek to podpatrzyłem jak to robią Chorwaci: Wciskasz dolną rurkę od parasola i jednocześnie intensywnie poruszasz górną częścią na boki. To naprawdę działa - sprawdzone. Oczywiście na skale raczej nie zadziała.
Dla mnie najlepszym sposobem na odrobinę cienia jest namiocik mojej córki - taka połówka namiotu igloo kupiona w Polsce w jakimś supermarkecie za grosze. Najważniejsze żeby był w jasnym kolorze. Do tego taka torba termoizolacyjna z odpowiednią zawartością do picia ;)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.06.2008 15:29

To chyba zatyczka od materaca
myślisz, że pali ... zatyczki 8O
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 20.06.2008 15:58

Krystof napisał(a):
To chyba zatyczka od materaca
myślisz, że pali ... zatyczki 8O


No :wink: co wy.

Papieros twój WRÓG spal go :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 20.06.2008 16:04

Hahaha Panowie, ale się uśmiałem :lool: palę i to wcale nie zatyczki do materacy ;)

Pozdrav :papa:
Marcin2013
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin2013 » 20.06.2008 16:32

Plastikowa podstawka do napełniania wodą niezawodne :D

Właśnie pakuje ją dzisiaj do auta jutro wyjeżdzam
ewa69
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 07.05.2007
sprzęt plażowy w Croatia ?? Jaki i jak...?? windsurfing..?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa69 » 20.06.2008 17:22

No to ja sie wypowiem na temat windsurfurów. Bylismy w ubiegłym roku w Nemirze (niedaleko Omisia) i tam nie widzielismy ich wcale. Wybraliśmy się jednak na fish picnic na Brać i tam były bardzo dobre warunki dla deskarzy i było ich dużo. Za wypożyczenie całego sprzętu na godzinę wychodziło cos ok. 100 zł,z tego co pamiętam trzeba było mieć kuny, karty nie przyjmowali. Ale ponoć warto było. W tym roku jedziemy na półwysep Peljesac (już pojutrze!!!!!), tam dopiero raj dla deskarzy (podobno).
pozdrawiam :D :D :D :D
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 21.06.2008 13:24

Sliczne dzięki za odpowiedzi :D :D :D

Co do Windsurferow..Leszek Skupin.. nie chodzi..o fale.. tylko o wiatr !! :lol: :lol: :lol: Windsurfing---> to pływanie na desce z żaglem..a nie na samej desce. Fale sa niepotrzebne..tylko wiatr.. :wink: :wink: :wink:
Na szczescie mam swoj sprzęt..więc ominie mnie płacenie 100zł 8O 8O 8O za godzine.. :twisted: :roll:

Pozdrawiam serdecznie :wink: :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.06.2008 14:32

No tak Obrazek nie doczytałem tego WIND Obrazek :lool: i głupota wyszła :lool:
deny1974
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) deny1974 » 21.06.2008 14:45

mam pytanie co do obuwia plażowego.
kupic go w RP czy w Cro
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.06.2008 15:13

My kupiliśmy w Cro 2 lata temu czyli teraz będą na 3-ci sezon i się trzymają. Nie wiem jak polskie butki, ale te kupione w Cro są dobre, a daliśmy za nie bodajże jakieś 29 kun za parę, ale za to sobie ręki nie dam uciąć. Gdzie nie kupisz możesz trafić na szmelc :lol:. Także wolę chorwackie, oni przynajmniej wiedzą na czym te buty będą "tresowane" ;)

Pozdrav :papa:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
sprzęt plażowy w Croatia ?? Jaki i jak...?? windsurfing..?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone