Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Split - Korcula jak z promem na poczatku czerwca???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007
Split - Korcula jak z promem na poczatku czerwca???

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 24.03.2007 23:11

Witam!
9 czerwca br zamierzam płynąc promem ze splitu na Korcule i 16 z powrotem. wolałbym jechać chociazby dla widoków ale dzieci nie wytrzymaja tylu zakretów

mam pytanie
- czy droga na prom jest wyraźnie oznakowana?
- jak jest z autem o wysokosci 1,84m ? w cenniku sa do 1,8 i wyzsze juz drozej
- nie bardzo orientuje sie w rozkładzie jazdy promów na stronie http://www.jadrolinija.hr/ - jak one pływaja w czerwcu???

co warto wiedzieć przy takiej jeździe

Pozdrawiam

http://irko.republika.pl
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 24.03.2007 23:31

naprawde przegladale archiwum i nikt nie podaje takich szczególów
jesli moglibyscie podzielic sie wrazeniami - byłbym wdzieczny

pozdr.
ir
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.03.2007 23:43

W Splicie wszystkie drogi prowadzą do portu :D
Trochę żartuję, ale wierz mi, nie zabłądzisz. Kierujesz się na centrum; szukasz tablic Trajekt lub trajektna luka lub tablicy z narysowanym stateczkiem. Ośmielę się rzecz: prosto, jak źrebak nasiusiał.
Ceny: te, które teraz widnieją na stronie, to ceny na okres zimowy, w sezonie będą o jakies 25 % wyższe. Co się tyczy wysokości auta, to rzeczywiście takie mają kryterium. I pech, bo 1,8 to granica. Wszystko zalezy, jakie masz to autko. Ta pierwsza kategoria to tylko dla aut osobowych i typu jeep; jeśli masz busa, przyczepę kampingową czy furgonetkę to już ta druga kategoria: wyższe od 1,8 m wysokości i max długie do 5 m itd. Przy kupnie biletu pokazujesz dowód rejestracyjny. Pani w kasie oceni. Może podaruje Ci te 4 cm, jak się ładnie uśmiechniesz (pod warunkiem, że twoje autko jest osobowe; jak bus, to wątpię, że podaruje...)
Rozkład rejsów (red plovidbe) na sezon będzie dopiero w maju. Jeśli wtedy nie będziesz mógł sobie z tą ich stronką dać rady, odezwij się, pomogę chętnie :D
P.S. Ten prom ze Splitu to płynie do Vela Luki. Wszystko zależy do jakiej korčulańskiej miejscowości się wybierasz. Jeśli gdzieś blisko Vela Luki, to ok, jesli jednak od strony miasta Korčula, to rejs ze Splitu to kiepski pomysł. Raz ze względu na cenę biletu, dwa, że potem trzeba jeszcze przejechać kawał wyspy (a tam dopiero zakrętasy), trzy, że rejsów ze Splitu wcale nie ma tak dużo (max 3 dziennie).
Pozdrawiam
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 25.03.2007 08:27

Najlepiej dostać sie od strony miasta Korculi, dostać sie na Korculę, jest Szybko, tani i masz pewność że się na prom załapiesz.

http://www.korculanet.net/grad/pitanja/q13.htm


My w ten sposób dojeżdzamy.
Sczególnie że bedzie już otwarty następny kawałek autostrady.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 25.03.2007 10:08

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):W Splicie wszystkie drogi prowadzą do portu :D


Prawda :D

A generalnie na wybrzeżu wszystkie drogi w dół prowadzą do morza :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2007 10:42

Plumek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):W Splicie wszystkie drogi prowadzą do portu :D


Prawda :D

A generalnie na wybrzeżu wszystkie drogi w dół prowadzą do morza :D



WITAJ ANIU.

Powiedz, jakiej pogody można się spodziewać na przełomie kwietnia/maja i czy docierając do Splitu 28 04 po południu mogę mieć trudności z zaokrętowaniem się na prom na Brac.

Pozdrawiam

FUX
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.03.2007 13:00

Jeśli chodzi o prom relacji Split - Supetar, to jest ich tak dużo w ciagu dnia, że nie ma obaw.
W sobotę 28 kwietnia ze Splitu do Supetra:
6.15, 9.00, 11.00, 12.45, 14.15, 16.30, 18.00, 21.00, 23.59
źródło: http://www.jadrolinija.hr
Pozdrawiam :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2007 13:10

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Jeśli chodzi o prom relacji Split - Supetar, to jest ich tak dużo w ciagu dnia, że nie ma obaw.
W sobotę 28 kwietnia ze Splitu do Supetra:
6.15, 9.00, 11.00, 12.45, 14.15, 16.30, 18.00, 21.00, 23.59
źródło: http://www.jadrolinija.hr
Pozdrawiam :D

Dzięk serdeczne za info i za rozproszenie obaw. Rozkład wydrukowałem parę dni temu. Na Hwar także mamy zamiar się wybrać, więc kto wie, czy się nie zobaczymy.
Powiedzcie jeszcze, jakiej pogody można się spodziewać w tym terminie?
Jakiś namiar do Was poproszę.
Pozdrawiam

FUX
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 25.03.2007 13:30

FUX napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Jeśli chodzi o prom relacji Split - Supetar, to jest ich tak dużo w ciagu dnia, że nie ma obaw.
W sobotę 28 kwietnia ze Splitu do Supetra:
6.15, 9.00, 11.00, 12.45, 14.15, 16.30, 18.00, 21.00, 23.59
źródło: http://www.jadrolinija.hr
Pozdrawiam :D

Dzięk serdeczne za info i za rozproszenie obaw. Rozkład wydrukowałem parę dni temu. Na Hwar także mamy zamiar się wybrać, więc kto wie, czy się nie zobaczymy.
Powiedzcie jeszcze, jakiej pogody można się spodziewać w tym terminie?
Jakiś namiar do Was poproszę.
Pozdrawiam

FUX


No :) I wszystko w tym temacie :)

A pogoda? Cóż... Teeego nie wie nikt :) Zjeżdżać do Splitu z gór możecie w deszczu i mgle, a na Braču będzie cudne słońce :D

Heh... A może wpadniecie promem z Sumartinu do Makarskiej (autko zostawicie w Sumartinie) na ciacha i kawę? ;) Albo w drodze powrotnej zahaczycie o moją wioskę? :D

A w ogóle - ta wyspa to swietny wybór! Gratuluję Fux ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.03.2007 13:37

Co do pogody to naprawdę nie odważę się prognozować. Tu pogoda zmenia się bardzo gwałtownie. Dziś na przykład trudno przewidzieć, co będzie za 1h...
Na przełomie kwietnia i maja temperatury na wyspach Środkowej Dalmacji oscylują pomiędzy 21-28 stopni. Mogą się zdarzyć zarówno te z najniższej jak i nawyższej granicy. Wiem, duża rozpiętość, ale tak to właśnie wygląda. Ostatnio pogada jest dość nieprzewidywalna nie tylko tu, ale i wszędzie na świecie...Więc aż tak długofalowych prognóz nikt nie podaje. Nie ma też sensu mówić o tym, co typowe dla danego miejsca, bo natura potrafi zaskakiwać przyjemnie ale i brzydko.
Co do kontaktu z nami, napisz proszę na mail (wpisany w mój profil), odezwę się na pewno.
Pozdrówki :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.03.2007 13:39

Plumek napisał(a):
FUX napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Jeśli chodzi o prom relacji Split - Supetar, to jest ich tak dużo w ciagu dnia, że nie ma obaw.
W sobotę 28 kwietnia ze Splitu do Supetra:
6.15, 9.00, 11.00, 12.45, 14.15, 16.30, 18.00, 21.00, 23.59
źródło: http://www.jadrolinija.hr
Pozdrawiam :D

Dzięk serdeczne za info i za rozproszenie obaw. Rozkład wydrukowałem parę dni temu. Na Hwar także mamy zamiar się wybrać, więc kto wie, czy się nie zobaczymy.
Powiedzcie jeszcze, jakiej pogody można się spodziewać w tym terminie?
Jakiś namiar do Was poproszę.
Pozdrawiam

FUX


No :) I wszystko w tym temacie :)

A pogoda? Cóż... Teeego nie wie nikt :) Zjeżdżać do Splitu z gór możecie w deszczu i mgle, a na Braču będzie cudne słońce :D

Heh... A może wpadniecie promem z Sumartinu do Makarskiej (autko zostawicie w Sumartinie) na ciacha i kawę? ;) Albo w drodze powrotnej zahaczycie o moją wioskę? :D

A w ogóle - ta wyspa to swietny wybór! Gratuluję Fux ;)


Doskonały pomysł. Podaj Twoją stronę i telefon, to się zdzwonimy.

FUX
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 25.03.2007 21:37

Najlepiej dostać sie od strony miasta Korculi, dostać sie na Korculę, jest Szybko, tani i masz pewność że się na prom załapiesz.
http://www.korculanet.net/grad/pitanja/q13.htm


zajrzałem
w interesujacym mnie terminie (pierwsza połowa czerwca) tylko jeden prom o 6 rano.
ponadto autostrade koncza w czerwcu (czyli zalapia sie ci co na wakacje jada)

mysle ze przejechanie całej wyspy bedzie mniejszym bolem niz trasy do Orebica

ale dzieki za mysl
przyda sie nastepnym razem :wink:

pozdrawiam
Irek
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 25.03.2007 21:44

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):P.S. Ten prom ze Splitu to płynie do Vela Luki. Wszystko zależy do jakiej korčulańskiej miejscowości się wybierasz. Jeśli gdzieś blisko Vela Luki, to ok, jesli jednak od strony miasta Korčula, to rejs ze Splitu to kiepski pomysł. Raz ze względu na cenę biletu, dwa, że potem trzeba jeszcze przejechać kawał wyspy (a tam dopiero zakrętasy), trzy, że rejsów ze Splitu wcale nie ma tak dużo (max 3 dziennie).
Pozdrawiam


a ja własnie do Korculi na Korculi
Czyli cała wyspa do przejechania

daisykf sugeruje
Najlepiej dostać sie od strony miasta Korculi, dostać sie na Korculę, jest Szybko, tani i masz pewność że się na prom załapiesz.

http://www.korculanet.net/grad/pitanja/q13.htm


ale w poczatku czerwca tylko jeden prom o 6.00 (nie dojadę z Plitvickich jezior - gdzie mam 1-dniowy postój)

co w takim razie proponujecie jesli nie prom? :?
a jesli prom to jakie kursują 9 i 16 06 2007 ?

pozdrawiam
Irek
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.03.2007 23:18

To moja propozycja Irko:
prom Orebić (na Pelješcu) do miejscowości Dominče (tuż przy miasteczku Korčula). Promy pływają od godziny 00.30 do 23.30 z częstotliwością czasem nawet 30 min. Sam rejs trwa ledwie 30 min. Spójrz sam:
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/hr.634.pdf

i ewentualnie jeszcze mediteranska plovidba

http://www.korcula.net/grad/pitanja/q13.htm

jeden rejs dziennie w tym okresie; trasa Drvenik - Dominče, godzina 17.30
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 26.03.2007 00:13

FUX napisał(a):
Doskonały pomysł. Podaj Twoją stronę i telefon, to się zdzwonimy.

FUX


FUX - pójdzie na priva... :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Split - Korcula jak z promem na poczatku czerwca???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone