Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smutna refleksja po wakacjach.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 21.11.2023 00:01

ts.1 napisał(a):W tym roku przerwa z Chorwacją.... chyba, i niezależnie od inflacji :) Tak że chyba na Stawikach się możemy szybciej spotkać

Koło lutego, często się zmienia :idea: czego życzę :) :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.11.2023 08:59

AdamSz napisał(a):
ts.1 napisał(a):Widzę że moda na leczenie kompleksów, żałosne a miało być chyba śmieszne

Hej ziomal z Zabrza.. Do zobaczenia w Chorwacji ... Przewidywana na 2024 rok infla 2,4 % ...Chyba że będzie odwrotnie, to do zobaczenia na kąpielisku Stawiki, koło Sosnowca :la: :) :)


Ja Was pogodzę, proponuję Borki, k Stawików :faja: Zawsze to ta dzikość bez komercjii :tak:

My tu gadu gadu o zagramanicy, a tu podobne sytuację Polak do Polaka w samej Polandii bywają, nawet na wspomnianych Borkach.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 582
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 21.11.2023 09:25

Ale wiecie, że z tym to będzie co raz gorzej?
jechałem ostatnio "z przymusu" komunikacją miejską w mieście Królów polskich- Krakowie. Grupka młodzieży, na oko ok. 18 lat (może trochę mniej) siedzi "w kupie" twarzami do siebie po obu stronach autobusu. Wiecie jak rozmawiali ze sobą? na messengerze* :lool: Skoro dzieci już dzisiaj nie potrafią ze sobą rozmawiać, to jak wyobrażacie sobie ich kontakty międzyludzkie na wakacjach za +/-10 lat? :lol: zawsze mówię, zabrać takim internet to pójdą się huśtać na drzewa, bo świat się im zawali.Z roku na rok społeczeństwo jest co raz głupsze i to są niestety fakty. No ale co, takimi przecież łatwiej manipulować nie? :oczko_usmiech:
Jak ja dziękuję Bogu za to, że wychowałem się w czasach bez telefonów komórkowych i internetu....

*Nie, nie obgadywali nikogo bo widziałem u jednego na ekranie co pisze, szkoda nawet poruszać tego tematu bo nie chcę się już pastwić nad "przyszłością tego narodu" :nie:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.11.2023 12:50

ApropoDefacto napisał(a):Ale wiecie, że z tym to będzie co raz gorzej?
jechałem ostatnio "z przymusu" komunikacją miejską w mieście Królów polskich- Krakowie. Grupka młodzieży, na oko ok. 18 lat (może trochę mniej) siedzi "w kupie" twarzami do siebie po obu stronach autobusu. Wiecie jak rozmawiali ze sobą? na messengerze* :lool:

Skąd ta pewność, że komunikowali się tylko ze sobą?


ApropoDefacto napisał(a):Skoro dzieci już dzisiaj nie potrafią ze sobą rozmawiać, to jak wyobrażacie sobie ich kontakty międzyludzkie na wakacjach za +/-10 lat? :lol: zawsze mówię, zabrać takim internet to pójdą się huśtać na drzewa, bo świat się im zawali.

Takie czasy. Dzisiaj masz więcej atrakcji domowych. 30 lat temu to na każdym boisku było full dzieciaków.


ApropoDefacto napisał(a):Z roku na rok społeczeństwo jest co raz głupsze i to są niestety fakty.

Masz na ten temat jakieś badania?


ApropoDefacto napisał(a): No ale co, takimi przecież łatwiej manipulować nie? :oczko_usmiech:

Łatwiej manipulować głupimi. Ale głupców jest pełno w każdej grupie wiekowej.


ApropoDefacto napisał(a): Jak ja dziękuję Bogu za to, że wychowałem się w czasach bez telefonów komórkowych i internetu

Nie mieszaj do tego religii. Trochę to niezgodne z regulaminem. A moja odpowiedź na pewno nie byłaby z nim zgodna ;)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 582
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 23.11.2023 13:22

empire13 napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):Ale wiecie, że z tym to będzie co raz gorzej?
jechałem ostatnio "z przymusu" komunikacją miejską w mieście Królów polskich- Krakowie. Grupka młodzieży, na oko ok. 18 lat (może trochę mniej) siedzi "w kupie" twarzami do siebie po obu stronach autobusu. Wiecie jak rozmawiali ze sobą? na messengerze* :lool:

Skąd ta pewność, że komunikowali się tylko ze sobą?


Bo jak coś pisali to patrzyli na siebie oczekując reakcji?



empire13 napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):Z roku na rok społeczeństwo jest co raz głupsze i to są niestety fakty.

Masz na ten temat jakieś badania?


Zapytaj nauczycieli, jak z roku na rok wygląda sprawa nauczania. Dzisiaj karać za brak zadania domowego nie wolno, jutro już tych zadań nie będziesz miał prawa zadać a najlepiej to wymagać jak najmniej. Badań nie potrzebuje bo widzę co się dzisiaj w szkolnictwie dzieje i wiem jak ta sprawa wyglądała jeszcze 15-20 lat temu.


empire13 napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a): No ale co, takimi przecież łatwiej manipulować nie? :oczko_usmiech:

Łatwiej manipulować głupimi. Ale głupców jest pełno w każdej grupie wiekowej.

Ktoś najpierw musi głupie pokolenie "wychować" (system?), kiedyś idolami młodych ludzi były osoby, które coś w życiu osiągnęły, które mają coś wartościowego do przekazania. Dzisiaj idolami jest patologia z youtuba i innego famemma :verryhappy: do czego według Ciebie to doprowadzi? (oczywiście nie dotyczy to KAŻDEGO dziecka)


empire13 napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a): Jak ja dziękuję Bogu za to, że wychowałem się w czasach bez telefonów komórkowych i internetu

Nie mieszaj do tego religii. Trochę to niezgodne z regulaminem. A moja odpowiedź na pewno nie byłaby z nim zgodna ;)

Będe pisał co mi się podoba :D Ty zrobiłeś z tego wielkie haloo i temat religijny, nie ja :glupek: Twoja opdowiedż w tym aspekcie nie jest nawet potrzebna, bo nie interesuje mnie twoje zdanie na temat mojej wiary :spoko:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.11.2023 14:07

ApropoDefacto napisał(a):...

Uznajmy, że masz rację (przynajmniej częściowo ;)).
Dyskusja w sumie bez sensu (ok, moja wina).
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 12.12.2023 18:36

te kiero napisał(a):
Ja Was pogodzę, .....

Łoj Panocku..Ale my jus dawno pogodzone..Cheba, ze usiadniemy se psy okowitce, to nie bedymy pogodzone ??// Bo u nas psy okowitce to taka panocku tradycyja, ze nawet jak jestmy pogodzone, to nie jestemy pogodzone//))

I łuwazajta panocki, bo jus niektórych łapki swiezbio, coby bez okowitki, nazad wyjąc cupaski i na braciska z ciupaską hej
…..

A, co do tego, ze młode to głupie som, to popirom
Wsendzie są te młode głupie. Wuja Tadek łopowiadoł, ze w Chicago, to sie dopiro temi telefonikami bawio. Nawet te carne amerykany, majo telefoniki i się nimi bawio. Tele młodych głupków jak w tej Hameryce, to wuja Tadek godoł ze nigdzie nie widzioł. I mawiał, ze się ta Hameryka dlugo nie utsymie. A robił tam psy tym azbeście ho ho, ile to panocku latek temu beło. Moze z 15. A z łosiem latek temu, jego baba Zocha mu napisała. Tadek, wracaj chopie z tej Hameryki, bo w telewizji muwio, ze tsa wracać.. I Tadek wrócił Drilatnerem, cy jakos tak… A załował potem ze wrócił, bo Zocha mu zakazywała okowitki, a dutki mu się rozeszły na pierdoły

A w tej Chorwacyji, tez so same młode głupki, co się temi telefonikami bawio łod samego rana. I piwka z puski se psy skelpie nie wypijo, telko siadajo pod temi parasolami, z temi telefoniami. I ten browarek ze sklanek głupki pijo. A niektóre mlode głupki, to se nawet kawe z filizanek pijo a nie ze sklanek. Kto to panocku widział, żeby chłop, a zwłasca młody, pił z filizanki //))
No, same młode głupki z telefonikami ?? I w tej Hameryce..i w tej Chorwacyji ??…. Hej

:) :) :) ... Sorry... Nic się na wątku nie dzieje....Taka impresja o zgodzie, zwyczajach i telefonach :) :) :) Hej
//////
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2418
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.12.2023 12:56

AdamSz napisał(a):Łoj Panocku..Ale my jus dawno pogodzone..
(...)
Taka impresja o zgodzie, zwyczajach i telefonach :) :) :) Hej


Mam pytanie: ile trzeba wypić, żeby taki wpis wytworzyć? ;)
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.12.2023 14:17

marekkowalak napisał(a):
AdamSz napisał(a):Łoj Panocku..Ale my jus dawno pogodzone..
(...)
Taka impresja o zgodzie, zwyczajach i telefonach :) :) :) Hej


Mam pytanie: ile trzeba wypić, żeby taki wpis wytworzyć? ;)


Marek ... Więcej luzu ;)

Czy to forum, musi być od lat, takie oczywiste i sformatowane .... Trochę informacji ??... Trochę chwalenia się ?? ... I tak, milion razy w kółko ?? ;)

I tak, aktualnie, forum słabo żyje ... Mało zadowolenia userów ?? ... Wypalili się ?? ... Przeszacowali i dostali w tyłek (finansowy) :grzybki: w tej Chorwacji i nie ma o czym gadać ?/ ... Zostali w kraju ?? ... Inne ??... Nie wiadomo, co jest grane ??

Ok, Podprogowo i gwarowo ;) , mało zrozumiałe ??

Bedę miał trochę czasu i chęci, to przełożę to z polskiego na nasze

Pierwszy tekst "gwarowy", zgodnie z tematem, będzie transkrypcja tutaj

Drugi tekst "o zwyczajach i telefonach", ;) ... prawdopodobnie będzie transkrypcja w wątku "Dyskusja o kosztach ... " Jak coś będzie w temacie, to patrz i czytaj uważnie. Bo pewnie tez będzie podprogowo

Trochę wkręciłem się w ten wątek o kosztach. Coś tam skrobnąłem w przypływie chorwackiej, wrześniowej euforii :) ... Żeby dać odpór narzekaniu że drogo ... I trzeba to jakoś zakończyć ;)

P.S.... Sorry... nie jestem dobry w gwarach polskich ... Chyba jakiś mix gwary góralskiej, podlaskiej, małopolskiej, kujawskiej, małopolskiej, świętokrzyskiej ;) .... Czyli, jakaś nowa "nowogwara" :) :) ... Pozdrawiam
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2418
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.12.2023 14:46

AdamSz napisał(a):
Marek ... Więcej luzu ;)


Ależ ja mam sporo luzu - stąd ta emotikonka przymrużenia oka na końcu :lol:
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.12.2023 16:01

marekkowalak napisał(a):
AdamSz napisał(a):
Marek ... Więcej luzu ;)


Ależ ja mam sporo luzu - stąd ta emotikonka przymrużenia oka na końcu :lol:


A widzisz... Znając Twoje różne wpisy, coś mi tu nie pasowało ;) :)

Ale wiesz, napiszesz coś "ten tego", w stylu "wylazł poza katedrę" ;) ??... i nie wykluczone, że od razu masz odpowiedź, czyli strzała "oburzonych" ?? :oczy: ;) ;)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Smutna refleksja po wakacjach. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone