Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Slatine - ap.Samadan - czy ktoś zna?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
heyluka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 26.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) heyluka » 30.09.2007 20:23

Niestety wróciliśmy już dosyć dawno, bo pod koniec sierpnia i dlatego tak mi wstyd, że dopiero teraz przekazałam pozdrowienia od Jure, ale powrót do pracy i rozpoczęcie roku szkolnego naszego dziecka skutecznie odciągnęły mnie od cro.pl. Jeśli chodzi o wrażenia po powrocie to w zasadzie najchętniej spakowałabym się i wróciła. Chyba zachorowaliśmy na Chorwację, bo każdy tylko liczy ile czasu do następnego urlopu.
To były nasze pierwsze, od dłuższego czasu, udane wakacje. Pogoda wspaniała, woda ciepła - dziecko mogło do woli siedzieć w wodzie. Widoki cudowne - chociaż ten pobyt potraktowaliśmy jako takie rozpoznanie i czas na leniuchowanie - to jednak co nieco udalo nam się zobaczyć. Wodospady krka są naprawdę piękne, chociaż ogromna ilość turystów trochę te widoki zakłóca.
Jure okazał się naprawdę sympatycznym człowiekiem i bardzo miłym gospodarzem.
Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie przedwyjazdowe instrukcje.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 474
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 30.09.2007 22:07

CIeszę się, że macie miłe wspomnienia i jeszcze raz dziękuję za pozdrowienia i witam w gronie Cro-maniaków :D . Wnioskuję, że nie zwiedziliście J.Plitwickich? Jeśli tak polecam następnym razem. Ja, gdyby się udało, też bym jeszcze tam wrócił i to zaraz, no ale może za rok..... . Na stronce, którą Ci podałem wcześniej, są już następne albumy z Cro, więc zapraszam.
Pozdrawiam

Jarek
heyluka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 26.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) heyluka » 01.10.2007 13:24

Niestety nad Plitwicke nie dotarliśmy, ale są w planie na początek przyszłorocznej wyprawy.
W czasie tego urlopu, jednym z jego wielu plusów był fakt, że moja firma zapomniała o uruchomieniu roamingu w moim telefonie, a co za tym idzie przez cały urlop miałam święty spokój. Gorzej niestety było po...
wlodek61
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek61 » 05.02.2008 23:27

Jarek999 napisał(a):Właśnie wróciłem z nich. Bardzo sympatyczny starszy pan. Warunki też wporządku. Na całym dachu ogólnodostępny taras z grillem i wodą do zmywania, stoliki i krzesła. W pokojach telewizory z satelitą (programy niemieckie, chorwackie i BBS). Nie można narzekać. Jak jesteś zainteresowany moge przesłać kilka fotek jeszcze gorących.

Jarek

Jadę tam w lipcu i mam wpłacić zaliczke więc byłbym wdzięczny za foty i dokładniejszy opis .Pozdrawiam.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Mariusz2000
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz2000 » 15.04.2008 20:26

Mam jeszcze jedno pytanie czy znasz apartament Tudora przy ul. Dubrownickiej mamy noclegi z internetu wykupione - nie wiem żeby się nie zdziwić na miejscu. Pozdrawiam.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 474
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 15.04.2008 22:21

Niestety nie znam. Jest tam tyle apartamentów..... :( . Nie ma zdjęć? Jak do tej pory ( czyli 2 razy) to co widziałem na zdjęciach było w rzeczywistości ( chyba że miałem szczęście).
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2008 22:54

Mariusz2000 napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie czy znasz apartament Tudora przy ul. Dubrownickiej mamy noclegi z internetu wykupione - nie wiem żeby się nie zdziwić na miejscu. Pozdrawiam.


Ja też nie znam bo nie byłem na Ciovo

Apartament Tudor przy Domoviskiej - może to ten Twój Tudor :?: :lol:
Margola
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.01.2009
Dot. apartamentów Samadan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margola » 02.01.2009 14:57

[quote="Jarek999"]Właśnie wróciłem z nich. [...] Jak jesteś zainteresowany moge przesłać kilka fotek jeszcze gorących.

Witam
Właśnie rozważamy ofertę apartamentów Samadan. Jeśli możesz przesłać jakieś zdjęcia z tego miejsca i okolicy, to ja bardzo proszę na maila: margolla[małpa]buziaczek.pl
Jak daleko jest z apartamentów do żwirkowej plaży? (mam tu na myśli taką dla dzieci)
Czy w bliskiej okolicy są jakieś sensowne sklepy spożywcze, ewent targ owocowo-warzywny?
Jeśli chodzi o same apartamenty, to oglądając zdjęcia na stronie mam wrażenie, są nieco klaustrofobiczne ;-) A jak jest w rzeczywistości? Ciasno czy OK? (rodzina 2+2) I jak w kwestii czystości i wyposażenia? A może polecasz jakiś konkretny apartament w Samadan (np z tarasem z widokiem na morze)
Z góry dziękuję za wszystkie informacje, wskazówki itp.
pozdrawiam
Małgorzata
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 474
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 02.01.2009 18:52

Przesłałem na maila info i trochę fotek. Więcej na stronie http://www.jo-travel.eu .

Pozdrawiam

Jarek
dardol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dardol » 12.01.2009 15:41

Jarku, mam podobną prośbę jak Margola , jeśli nie sprawi Ci to problemu to proszę o bliższe szczególy odnośnie willi Samadan i wrażeń z pobytu w niej. Mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dziękuje i pozdrawiam
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 474
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 12.01.2009 23:30

Przesłałem
Jarek
dardol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dardol » 13.01.2009 07:47

Jarek999 napisał(a):Przesłałem
Jarek
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.
aniah
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 09.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniah » 16.01.2009 12:02

ja jównież przyłączam się do prośby o informacje o ap. Samadan - szczególnie co do bliskości sklepu/targu i rodzaju najblizszej plazy - lecimy samolotem z trojką dzieci (2 rodziny) - nastawiłam się na ap. 5 właśnie dla dwóch rodzin - masz może jakieś informacje na temat tego apartmentu?

moj email: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

z gory dziekuje:)
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 474
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 16.01.2009 19:29

Ponieważ jest sporo pytań na temat tych apartamentów, zamieszczam informacje na forum. Oczywiście w razie dodatkowych pytań, służę pomocą.
W apartamentach Samadan, a właściwie willa "Lucia" byłam dwukrotnie ( 2007 i 2008) i byłem bardzo zadowolony.
Jeśli chodzi o czystość i wyposażenie to nie ma żadnych problemów. Jest całe wyposażenie kuchni: talerze, talerzyki, szklanki, filiżanki, sztućce, lodówka, kuchnia gazowa. Na zapytanie do właściciela, czy nie ma ostrzałki do noża, kupił dla wszystkich po nowym komplecie noży.
Od zeszłego roku w apartamentach 1-4 jest klimatyzacja. W piątym ( tym podwójnym na 6-8 osób) chyba jeszcze nie było. W każdym jest łazienka z prysznicem ( Nr5 - 2 łazienki). Apartamenty 1 i 2 ( tam gdzie byliśmy)są usytuowane z tyłu willi. Mają sypialnie z dużym podwójnym łóżkiem i wersalką, którą można też rozłożyć o powierzchni chyba ok 20 m kw. Okno z tych sypialni wychodzi na pokój dzienny, gdzie również jest wersalka, stół i 4 krzesła oraz TV z satelitą ( jest również kilka polskich programów).
Trzy lata temu pokój dzienny nie był pokojem, ale rodzajem podcienia z arkadami. I wtedy był to tylko jeden pokój z kuchnia i łazienką. Dwa lata temu Jure zamontował okna, drzwi i zrobił drugi pokój z tych podcieni i tak powstał pokój dzienny. W sypialni panuje cały czas cień, więc jak ktoś chce odpocząć od słońca to ma tam azyl, a jak otworzy się drzwi i okno również w łazience to jest nawet przewiew. Zresztą od zeszłego roku jest również klima, więc można sobie bez problemu zrobić miły chłodek.java:emoticon(':D')
Okna z tego pokoju zajmują całą ścianę i wychodzą na coś w rodzaju osobistego tarasu z meblami ogrodowymi ( super miejsce na posiłki, a w południe cień od rosnących tam drzewek).Ten pokój jest raczej długi i dość wąski, ale okno zajmuje tą długą ścianę. Właściwy taras znajduje się na dachu ( cały dach) również z meblami ogrodowymi, grillem i zlewozmywakiem. Z tarasu widać morze, a nawet Split.
Przy willi jest ogrodzony parking na samochody, częściowo zacieniony drzewami, oraz mały ogród.
Morze jest ok. 100 m, ale przy wylocie uliczki Rovci jest wybetonowane nabrzeże i trzeba iść ok 50m w lewo do żwirowatej plaży na której w większości spędziliśmy nasz pobyt nad morzem. Ale kilka razy byliśmy dalej za Slatine ( ok. 4-5 km samochodem). Za płatną bramką ( 10 kun w godz 9-18, wcześniej lub później bezpłatnie). Jest tam jeszcze czystsze morze, drobniejszy żwirek i łagodniejsze zejścia do morza. Polecam.
Polecam również zwiedzenie kapliczki na skarpie po drugiej stronie wyspy ( Piękne widoki).
W Arbaniji, tuż przed Slatine jest market TOMMI ( ok 600-700m od Willi Samadan). Według mojego rozeznania właśnie ta sieć przynajmniej w Slatine i Trogirze ma najniższe ceny.
Jadąc dalej do portu w Slatine ( ok. 500m za za ul. Rovci i willą Samadan) jest przy plaży knajpka, stoły do bilarda i automaty, idąc dalej ( ok. 1-1,2 km za willą Samadan) przy poczcie, jest drugi market PLUS (chyba tak się nazywa), ale tam ceny były wyższe. Idąc jeszcze dalej ok 1 km dochodzimy do portu, gdzie są: kilka knajpek, piekarnia, boiska do gry i chyba jakieś sklepiki, ale tam nie robiłem zakupów z wyjątkiem czasem w piekarni.
Jadąc jeszcze dalej, już na końcu Slatine będzie rozjazd. Kierując się wzdłuż morza dojedziemy do szlabanu, gdzie jest opłata 10 kun za samochód ( piesi podobno nie płacą) w godz. 9-18 i tam zaczynają się plażę z drobnym żwirkiem, łagodnym zejściem i urokliwymi zatoczkami. Warto się tam wybrać.
Jeśli na rozjeździe skierujemy się pod górę w głąb wyspy, po kilku km dojedziemy do końca asfaltu i parkingu. Idąc dalej żwirową drogą w prawo dojdziemy kapliczki na skarpie po drugiej stronie wyspy (piękne widoki).
Idąc w lewo żwirowo-kamienistą drogą kilka km dojdziemy na kraniec wyspy Ciovo naprzeciw Splitu.
W Slatine byliśmy tylko na piwie lub lodach w knajpce przy plaży. Zakupy polecam w marketach TOMMI, było taniej niż na targu w Trogirze, nawet owoce.
Na pewno warto odwiedzić knajpkę naszej Cromaniaczki Ani w Dolnij Seged ( miejscowość tuż przed Trogirem od strony Szybenika) Cafebar ART. Nick Ani na forum Cro.pl to Gandaliela.
Więcej zdjęć z Cro i Slatine na mojej stronce: http://www.jo-travel.eu . Polecam. :D
Jarek
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Slatine - ap.Samadan - czy ktoś zna? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone