Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skuter-Czy trzeba w kasku ?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8037
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 23.11.2009 13:01

Kask niszczy włosy zobacz

Czy warto jeździć bez?
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 23.11.2009 13:14

fajna czacha :wink:
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 23.11.2009 13:49

kleeberg napisał(a):Kask niszczy włosy
Czy warto jeździć bez?

qrcze, to mi przypomniałeś moją głupotę z młodzieńczych lat :(
co prawda łeb mam lepiej zszyty, ale i tak boję się wyłysieć ;)
z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie warto, ale...
uogólniając wszystko, to można dojść do tego, że nic nie warto, bo wszystko niesie jakieś ryzyko
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.11.2009 13:51

Jak wyliczyli amerykańscy naukowcy :lol: kierowca jednośladu jest 37 krotnie częściej narażony na zdarzenie drogowe niż kierowca auta.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 23.11.2009 14:01

JacYamaha napisał(a):Jak wyliczyli amerykańscy naukowcy :lol: kierowca jednośladu jest 37 krotnie częściej narażony na zdarzenie drogowe niż kierowca auta.


jakże precyzyjne wyliczenia ;)
podejrzewam, że dotyczą warunków amerykańskich


Zastanawiałem się nad zanabyciem drogą kupna skutera do dojazdów do pracy i uznałem pomysł za poroniony zważywszy na to, że połowa kierowców w stolicy naśladuje Roberta Kubicę i nie byłby to zbyt bezpieczny środek przemieszczania się.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.11.2009 17:10

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
JacYamaha napisał(a):To wytłumaczcie mi proszę to zjawisko, że motocykliści jeżdżą nagminnie bez?


A pozwól, że ja zapytam: dlaczego kierowcy (każdej narodowości) z uporem maniaka przekraczają dozwoloną prędkość, czy parkują w miejscach do tego nie przeznaczonych itp., itd....?

Pozdrawiam

O ile widzę przekroczenia prędkości to u nas w kurortach (np. Sopot) gdzie się lansują zawsze mają skorupie na głowie.
Tylko stąd moje pytanie bo jest to bardzo widoczne i samo sie nasuwa.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.11.2009 08:15

Arek napisał(a):jakże precyzyjne wyliczenia ;)
podejrzewam, że dotyczą warunków amerykańskich
Zastanawiałem się nad zanabyciem drogą kupna skutera do dojazdów do pracy i uznałem pomysł za poroniony zważywszy na to, że połowa kierowców w stolicy naśladuje Roberta Kubicę i nie byłby to zbyt bezpieczny środek przemieszczania się.

Ciekawe jaki mnożnik jest u nas w kraju? 8O :evil:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.11.2009 11:28

W Polsce chyba zbyt krótki jest okres czasu w roku, kiedy warunki atmosferyczne pozwalają na jazdę skuterem (bez ryzyka odmrożeń :wink: )...I to, mam wrażenie, czynnik decydujący w tej kwestii.
Pozdrawiam
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 24.11.2009 11:46

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):W Polsce chyba zbyt krótki jest okres czasu w roku, kiedy warunki atmosferyczne pozwalają na jazdę skuterem (bez ryzyka odmrożeń :wink: )...I to, mam wrażenie, czynnik decydujący w tej kwestii.
Pozdrawiam


Nie jest tak źle. Można właściwie spokojnie jeździć do końca listopada i już od marca. A często się zdarza taka pogoda, że i w miesiącach typowo zimowych można pojeździć - bo i śniegu za często na drodze nie ma. Przynajmniej u mnie na pograniczu Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej.
Bo jak mawiają mądrzejsi ode mnie:
"nie ma złej pogody na motocykl, są tylko źle ubrani motocykliści"
:D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.11.2009 11:57

Są tacy, którzy jeżdżą cały rok - ja już za stary na to jestem :)
Spokojnie, pogoda w lecie pozwala na jazdę bez kasku tylko strach nie pozwala.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.11.2009 12:00

Ale na mały skuter chyba nie kupuje się pianki czy jak tam się nazywa ten "kosmiczny kostiumik", w który się ubieracie.... ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.11.2009 13:01

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Ale na mały skuter chyba nie kupuje się pianki czy jak tam się nazywa ten "kosmiczny kostiumik", w który się ubieracie.... ?

Kondon ale to tylko jak pada...
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 25.11.2009 13:17

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Ale na mały skuter chyba nie kupuje się pianki czy jak tam się nazywa ten "kosmiczny kostiumik", w który się ubieracie.... ?


Jest masa fantastycznych ciuchów z kordury, albo chociażby z siateczki z ochraniaczami. Bajeczne kolory, świetne fasony ale niestety wysoka cena. I właśnie te koszty chyba mają zdecydowany wpływ na ich ograniczoną popularność. Nie każdego stać na to aby na ubiór wydać połowę wartości swojego skutera.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.11.2009 21:59

Marek73 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Ale na mały skuter chyba nie kupuje się pianki czy jak tam się nazywa ten "kosmiczny kostiumik", w który się ubieracie.... ?


Jest masa fantastycznych ciuchów z kordury, albo chociażby z siateczki z ochraniaczami. Bajeczne kolory, świetne fasony ale niestety wysoka cena. I właśnie te koszty chyba mają zdecydowany wpływ na ich ograniczoną popularność. Nie każdego stać na to aby na ubiór wydać połowę wartości swojego skutera.


Pewnie też zależy jakiego skutera... Piaggio 50 cm3 to co najmniej 2,5 -3 tys. euro....
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 26.11.2009 13:52

Oczywiście Pani Kasiu. Jednakże jak się patrzy (przynajmniej na nasze polskie drogi) to zdecydowana większość skuterów jest produkcji pewnej Republiki Ludowej, lub sprowadzona jako używana z zagranicy w kwocie około 3 - 4 tysięcy złotych. Niestety. Chociaż każdemu życzę dochodów umożliwiających zakup nowego środka transportu dobrej marki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Skuter-Czy trzeba w kasku ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone