Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skały

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012
Skały

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 18.01.2012 10:22

Witam Wszystkich!

Proszę o informację, gdzie znajdę w Dalmacji plaże jak w Makarskiej na Svetym Petarze- chodzi mi o skały zalane betonem, zejście do Jadranu drabinką, etc.

Chodzi mi o tego typu miejsce, gdyż zauważyłem, że tylko w tym miejscu Makarskiej można było spokojnie wypocząć, nie słuchając krzyków dzieci oraz kłócących się pomiędzy sobą ich rodziców ;)

P.S.
Przeglądam forum od trzech lat, ale dopiero dziś zdecydowałem się zalogować. Pozdrawiam:)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 18.01.2012 18:20

W Jelsie, na wyspie Hvar jest taki betonik z drabinką do wody, dzieci tam nie było, bo wchodzisz i od razu z 5metrów jak nie więcej ;)
Stojąc na przystani patrząc w stronę morza, trzeba iść w lewo. Miniesz bazę nurkową i ten beton zaraz za nią jest. Można się rozłożyć również powyżej niego, w cieniu pinii, na takich jakby "balkonach".
Pozdrawiam. :)
A! I jeszcze na samym końcu wyspy Pag, w miejscowości Lun, ale też trzeba kawałek podejść właśnie na sam koniec wyspy. tam sa też zejścia drabinkowe. :)

Jeżeli to nie problem, zmień temat na bardziej konkretny, żeby było wiadomo o co chodzi. (Np. Gdzie skały i beton na plaży) czy coś w ten deseń.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 18.01.2012 18:50

Urok tego betonu jest porównywalny do klombu zrobionego z opony samochodowej i moim skromnym zdaniem można go spotkać w wielu miejscach jako spadek po czasach J.B.Tito :x
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 19.01.2012 00:40

Jest jedno takie całkiem nie najgorsze miejsce z tym o co pytasz.
Ale nie wiem jak się nazywa.
To pomiędzy Karlobagiem a Starigradem. Tuż poniżej Jadranki jest mała plażą, w małej, kilku domowej osadzie. Plaża łagodna, drabinki niedawno odnowione, zatoczka bez ostrych kamorów, małe otoczaki same tam są.
Parę łódek przycumowanych przy brzegu. I nigdy tłumów!
Tylko auta szumią. Ale da się fajnie spędzić czas. Zatrzymuję się tam zawsze jadąc z okolic Karlobagu na dół lub wracając z południa.
I nigdy w zasadzie nikogo tam nie było. Właśnie dlatego, że nikt nie uważa tego miejsca za dość ciekawe, bo za blisko Jadranki.

:lol: :wink:
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 19.01.2012 02:02

Trpanj na wschód od portu , tam to wygląda jakby się foki wygrzewały :D
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 19.01.2012 19:40

pawelh napisał(a):Urok tego betonu jest porównywalny do klombu zrobionego z opony samochodowej i moim skromnym zdaniem można go spotkać w wielu miejscach jako spadek po czasach J.B.Tito :x

Każdy szuka to co lubi.
Ja lubię i otoczaki i betony i skały.
Pozdrawiam!
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.01.2012 21:58

Wylanie betonu ma jedynie pozytywny aspekt praktyczny i choć bywałem w taich miejscach zdania nie zmieniam bo wszyscy mamy prawo do własnego.pozdrawiam
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 474
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 23.01.2012 18:39

W 2005 roku byłem w miejscowości Bibinjie ( na południe od Zadaru ), był tam cały ciąg apartamentów nad morzem z prywatnymi plażami, właśnie skały wylane betonem i zejścia albo drabinka, albo betonowe schody.

Pozdrawiam
Jarek
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 23.01.2012 19:17

Wreszcie ktoś chce betonu, a nie piasku :D Pzdr
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 24.01.2012 21:27

;)

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone