Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sevid czy Ciovo? (okolice Trogiru inaczej)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Sevid czy Ciovo? (okolice Trogiru inaczej)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 18.02.2008 21:29

Jeszcze raz wszystkich witam!
Zacznę od tego, że od 1,5 roku jestem wierną, ale skrytą fanką tego forum. I bardzo mi pomogliście w organizacji zeszłorocznego, pierwszego wyjazdu do Cro - choć nawet o tym nie wiecie.
Więc może i teraz coś doradzicie?

A mianowicie fragment urlopu (tydzień)chcemy spedzić w okolicach Trogiru, a że lubimy małe, spokojniejsze miejscowości, to zastanawiamy się nad Sevidem lub Arbanije, Slatine na Ciovo. I tu poprosimy o wsparcie, bo: -mamy małe (2 i 4latka) dzieci, więc dobrze by było, gdyby plaża była im "przyjazna", - nocleg traktujemy też jak bazę wypadową do zwiedzania(a czy wydostanie się z Ciovo w sezonie należy do szybkich i łatwych?), - i czy w Sevidzie gdzieś jeść dają?

z góry dziękuję za odpowiedź
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 18.02.2008 22:08

Z wydostaniem się z Ciovo bywa różnie, chociaż mnie zawsze się udawało. Najgorsze są soboty i zmiany turnusów.
Mawoj
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mawoj » 18.02.2008 22:22

Witam.
Ja osobiście polecałabym Slatine - willa ANA. Willa nad samym morzem, plaża betonowo-żwirowa, z huśtawkami i zjeżdżalnią dla małych dzieci.
Możliwość zamówienia posiłków na miejscu. Warunki mieszkaniowe dobre /z klimatyzacją/. Miejscowość spokojna. Do Trogiru 8 km.
Rezerwację i więcej informacji można znaleźć na stronie www.jadranka.pl
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 18.02.2008 22:46

Osobiście polecałbym coś już za Splitem w kierunku Dubrownika. :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 18.02.2008 23:02

Dziękuję za podpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie: A co to znaczy, że z Ciovo czasami trudno wyjechać? To 20 min. w korku, pół godziny, godzina?


AndrzejJ. napisał(a):Osobiście polecałbym coś już za Splitem w kierunku Dubrownika. :D


O tym kierunku nie myśleliśmy?
Masz "coś" konkretnego na myśli? Nas interesują bliskie okolice Trogir-Split.

pozdrawiam
Mawoj
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mawoj » 19.02.2008 22:21

Witam ponownie.
Korki o których mowa,to może być 20 minut na mostach łączących Ciovo w Trogirze z lądem. Mimo wszystko warto jechac!
Ze Slatine można również dojechać autobusem lub stateczkiem /tramwaj wodny/ do Trogiru lub Splitu. Jest to logiczniejsze niż pchanie się samochodem ze względu na zapchane parkingi w mieście.
Samochód przyda sie tylko w przypadku dalszych wycieczek.
Pozdrawiam.
Mawoj
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mawoj » 19.02.2008 22:23

Według mnie optymalnym terminem jest czerwiec lub wrzesień. Ceny są niższe,pogoda murowana,a nie ma tłumów.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 19.02.2008 22:56

Mawoja - dziękuję za praktyczne wiadomości. Zaczynam się czuć "namówiona"
papa
nike1972
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.02.2008
gdzie na wakacje ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) nike1972 » 20.02.2008 01:26

:papa: Witam Wszystkich, wybieramy się z rodzinką (ja z mężem i 3 dzieci) pierwszy raz do Chorwacji i przyznaję, że nie mamy zielonego pojęcia gdzie jechać może nam ktoś pomoże da jakieś namiary na niezbyt drogie apartamenty, słyszałam, że warto jechać do Orecic lub Rogoznicy, a może ..., bardzo proszę o jakie kolwiek informacje, będziemy wdzięczni, pozdrawiam cieplutko. :D :D :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: gdzie na wakacje ....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.02.2008 16:04

nike1972 napisał(a)::papa: Witam Wszystkich, wybieramy się z rodzinką (ja z mężem i 3 dzieci) pierwszy raz do Chorwacji i przyznaję, że nie mamy zielonego pojęcia gdzie jechać może nam ktoś pomoże da jakieś namiary na niezbyt drogie apartamenty, słyszałam, że warto jechać do Orecic lub Rogoznicy, a może ..., bardzo proszę o jakie kolwiek informacje, będziemy wdzięczni, pozdrawiam cieplutko. :D :D :D


Ja tu też jestem "nowa" więc moje wiadomości są mocno ograniczone. Byliśmy na Istrii. Ale rok temu (jak jechaliśmy p-szy raz z dwójką maluchów) większość wiadomości mieliśmy szperając na tym forum. Więc polecam "poszukanie" takich informacji.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 20.02.2008 19:19

Tymona napisał(a):Jeszcze raz wszystkich witam!
Zacznę od tego, że od 1,5 roku jestem wierną, ale skrytą fanką tego forum. I bardzo mi pomogliście w organizacji zeszłorocznego, pierwszego wyjazdu do Cro - choć nawet o tym nie wiecie.
Więc może i teraz coś doradzicie?

A mianowicie fragment urlopu (tydzień)chcemy spedzić w okolicach Trogiru, a że lubimy małe, spokojniejsze miejscowości, to zastanawiamy się nad Sevidem lub Arbanije, Slatine na Ciovo. I tu poprosimy o wsparcie, bo: -mamy małe (2 i 4latka) dzieci, więc dobrze by było, gdyby plaża była im "przyjazna", - nocleg traktujemy też jak bazę wypadową do zwiedzania(a czy wydostanie się z Ciovo w sezonie należy do szybkich i łatwych?), - i czy w Sevidzie gdzieś jeść dają?

z góry dziękuję za odpowiedź

Jesli zdecydujesz się na Ciovo to polecam Slatinę na pobyt z dziećmi. Znajdziesz tam mnóstwo żwirku na plażach z łagodnym zejściem i dnem do morza. Jeśli chodzi o korki to oczywiście mogą się zdarzyć ale można temu uniknąć nie pchając się w samo południe do Trogiru.
Pozdrawiam-będę tam w sierpniu, również z małym dzidziusiem.
madzia1981
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.02.2008 20:03

Dziekuję Madziu za wieści. Już zdążyłam się zorientować, że dużo o tych rejonach wiesz.
To teraz jeszcze jakbyś mogła mnie oświecić - bo czytam i czytam i wyczytałam, że w tych rejonach jakieś stocznie są? A konkretnie to gdzie?
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 21.02.2008 16:05

Witam serdecznie,
Tymona pytalas mnie o opinie. Mam kilka adresow zalezy jakie ceny wam odpowiadają i jakiego tandardu oczekujecie. Z tego co wyczytalam wybieracie się z dzieciakami więc ważny jest komfort pobytu bliskośc plaży i cisza. Skntaktujmy sie mailem, może coś Ci doradzę, ja tam teraz juz praktycznie mieszkam, moge ci tez pomoc zorganizowac dodatkowe atrakcje pobytu.
Oto moj mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrav

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Sevid czy Ciovo? (okolice Trogiru inaczej)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone