Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Saplun Bay na bis czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 2024

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Saplun Bay na bis, czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.06.2024 12:58

Kapitańska Baba napisał(a):Jako Cromaniaczka od wielu wielu lat (pierwszy wyjazd do Cro był w 2001 roku) nigdy nie sądziłam, że coś takiego napiszę :rotfl: (...) Ubiegłorocznye rejsy i ta majówka porządnie zmotywowały nas do zmiany :lol:
Ja kiedyś tak samo myślałam :mg: Pierwszy raz Cro 2000 r, a od 2009 systematycznie minimum raz w roku i przyszła zdrada w 2015 r. (Toskania), trochę oczy otworzyła, a rok później Grecja już całkiem, 2017r i Hvar już dobitnie potwierdziły konieczność zmian i otwarcia się na nowe... Z czego jestem mega mega zadowolona... Jestem ciekawa Twojej pierwszej zdrady i wrażeń po niej.....
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Saplun Bay na bis, czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.06.2024 13:11

No w końcu :verryhappy:

Oczywiście jestem w relacji, będę śledził :spoko:

pozdrawiam, Michał
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Saplun Bay na bis, czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.06.2024 14:03

Ja też melduję się na pokładzie. Nie ma sensu być zamknięty na inne destynacje ale i też nie trzeba sobie zamykać dróg do Chorwacji. Piszę to z plaży na Chalkidiki ;) Ale w sierpniu będziemy też w Cro.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Saplun Bay na bis, czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.06.2024 17:01

Epepa napisał(a):My wyruszyliśmy z Gliwic 27 kwietnia. Po drodze spaliśmy w mieście Gospić w Velebicie i rano, gdy zbieraliśmy się do dalszej drogi, termometr w samochodzie pokazywał zaledwie 1,5’C. :lol:


Czyli dzień po nas :oczko:
Ale mieliście jeszcze zimniej :bojesie: :bojesie: :bojesie:
Półtora stopnia to my nie widzieliśmy :rotfl: :lol:
Zobaczysz w kolejnym odcinku co nam się jeszcze związanego z tym zimnem przytrafiło :bojesie:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Saplun Bay na bis, czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.06.2024 17:02

piekara114 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Jako Cromaniaczka od wielu wielu lat (pierwszy wyjazd do Cro był w 2001 roku) nigdy nie sądziłam, że coś takiego napiszę :rotfl: (...) Ubiegłorocznye rejsy i ta majówka porządnie zmotywowały nas do zmiany :lol:
Ja kiedyś tak samo myślałam :mg: Pierwszy raz Cro 2000 r, a od 2009 systematycznie minimum raz w roku i przyszła zdrada w 2015 r. (Toskania), trochę oczy otworzyła, a rok później Grecja już całkiem, 2017r i Hvar już dobitnie potwierdziły konieczność zmian i otwarcia się na nowe... Z czego jestem mega mega zadowolona... Jestem ciekawa Twojej pierwszej zdrady i wrażeń po niej.....


Za jakiś czas napiszę. Teraz nic nie powiem bo nie chcę zdradzać dokąd nas poniosło :oczko:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Saplun Bay na bis, czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.06.2024 17:04

majkik75 napisał(a):No w końcu :verryhappy:

Oczywiście jestem w relacji, będę śledził :spoko:

pozdrawiam, Michał


Ej, no weź, jeden dzień nie pisałam bo wyjeżdżałam :rotfl: :lol:
Ale dobrze Cię znowu u mnie widzieć :cmok: Rozgość się i czuj jak u siebie w domu :oczko:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Saplun Bay na bis, czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.06.2024 17:06

mchrob napisał(a):Ja też melduję się na pokładzie. Nie ma sensu być zamknięty na inne destynacje ale i też nie trzeba sobie zamykać dróg do Chorwacji. Piszę to z plaży na Chalkidiki ;) Ale w sierpniu będziemy też w Cro.


Ale Ci dobrze :verryhappy:
Też bym teraz poszła do wody na jakiejś fajnej plażyczce :tak:
A tu do pracy trzeba chodzić i plażę to co najwyżej na zdjęciach mogę pooglądać :lol:

Witaj na Octopussy :cmok:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Saplun Bay na bis, czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.06.2024 17:22

Kapitańska Baba napisał(a):
majkik75 napisał(a):No w końcu :verryhappy:

Oczywiście jestem w relacji, będę śledził :spoko:

pozdrawiam, Michał


Ej, no weź, jeden dzień nie pisałam bo wyjeżdżałam :rotfl: :lol:
Ale dobrze Cię znowu u mnie widzieć :cmok: Rozgość się i czuj jak u siebie w domu :oczko:


Co prawda mi chodziło, że w końcu zmiana krajów :lezekwicze: ale cieszę się, że znów będzie co czytać :proszedzieki:
I absolutnie nie poganiam :piwo:

pozdrawiam, Michał
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Saplun Bay na bis, czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.06.2024 09:29

majkik75 napisał(a):
Co prawda mi chodziło, że w końcu zmiana krajów :lezekwicze: ale cieszę się, że znów będzie co czytać :proszedzieki:
I absolutnie nie poganiam :piwo:

pozdrawiam, Michał


Mówiłam Ci, że musisz uzbroić się w cierpliwość :lol:
Obiecuję, doczekasz się :cmok:
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 07.05.2021
Re: Saplun Bay na bis, czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 22.06.2024 10:53

Cześć. Rejs za rejsem. Można pomyśleć, że w ogóle nie schodzisz na ląd.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Saplun Bay na bis, czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.06.2024 20:00

michał1234 napisał(a):Cześć. Rejs za rejsem. Można pomyśleć, że w ogóle nie schodzisz na ląd.


Cześć :papa: Ja to bym chciała tak pływać i pływać całymi miesiącami :hearts: Ale niestety codzienność nie pozwala :rotfl:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12908
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Saplun Bay na bis czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.06.2024 11:38

Piszesz, że to pożegnanie z pływaniem po chorwackich wodach... Troszkę żal, bo pięknie tam 8) , ale zapewne nowe kierunki też będą świetne :D . A tymczasem rozkoszujmy się tym, co znane i wspaniałe!
My mieliśmy w tym roku propozycję jesiennego powrotu na Eolie. Niestety, okoliczności rodzinne nie sprzyjają takim wypadom :|, chociaż pożeglowałabym tam z wielką przyjemnością.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Saplun Bay na bis czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.06.2024 09:21

"dangol"]Piszesz, że to pożegnanie z pływaniem po chorwackich wodach... Troszkę żal, bo pięknie tam 8)


Pewnie kiedyś wrócę ale kiedy? Jesli zbierze sie załoga chętnych - to pojadę :oczko:

, ale zapewne nowe kierunki też będą świetne :D . A tymczasem rozkoszujmy się tym, co znane i wspaniałe!


Popływamy po bardzo znanych miejscach :oczko:
My mieliśmy w tym roku propozycję jesiennego powrotu na Eolie. Niestety, okoliczności rodzinne nie sprzyjają takim wypadom :|, chociaż pożeglowałabym tam z wielką przyjemnością.


Och, to przykre że nie możecie pojechać bo pamiętam Twoją relację - było tak pięknie :glaszcze:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12622
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Saplun Bay na bis czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.06.2024 10:21

Jedziemy prawie pustą autostradą.

20240427_090258.jpg


20240427_090427.jpg


20240427_090430.jpg
,

Wszystko fajnie tylko co z tą temperaturą??

Do Splitu już niedaleko a na zewnątrz 8 stopni!!!

20240427_090514.jpg


Wjeżdżamy do tunelu ciepło – zimno z nadzieją na to ciepło.

20240427_090928.jpg


Hmmm….. za tunelem……

20240427_091333.jpg


Szału nie ma.

Ale widok rekompensuje wszystko.

20240427_091711.jpg


20240427_092027.jpg


20240427_092035.jpg


Tam gdzieś jest Skradin.

20240427_095456.jpg


Teraz prowadzi Dawid.

I w pewnym momencie pyta mnie: widziałaś co tam leżało na poboczu? To chyba śnieg!!!

Patrzę na Niego pobłażliwie i pytam: Ty śpisz za tą kierownicą czy jak że śnieg Ci się śni?

To jednak nie był sen.

Wiem bo po chwili sama widziałam dużo zbitego na poboczu śniegu – wyglądał jak resztki po odśnieżaniu.

Koniec kwietnia i śnieg tutaj, po śródziemnomorskiej stronie Chorwacji???

Szok……..

Zjeżdżamy z autostrady.

Na bramkach tradycyjnie długo dyskutujemy na temat opłaty – obsługa wmawia nam drugą kategorię a my zaliczamy się do pierwszej.

Za nami robi się kolejka bo pani jest uparta a my też nie mamy zamiaru przepłacać.

Mamy przy sobie swiadectwo homologacji naszego samochodu w którym jest podana wysokość ale nawet oficjalny dokument nie bardzo przekonuje chorwacką kasjerkę.

W końcu jednak wystawia nam rachunek zgodny ze stanem faktycznym czyli pierwszą kategorię i wpadamy na drogę do Splitu.

20240427_103432.jpg


Dzwoni telefon Kapitana.

Słyszę, że rozmawia po angielsku.

Pytam co się stało?

Okazuje się, że dzwonił armator z informacją że gotowa łódź na nas czeka i z pytaniem za ile będziemy!!! :bojesie:

Zbieram szczękę z podłogi……

20240427_103502.jpg


Już widać cel naszej podróży – Split.

20240427_103517.jpg


Wjeżdżamy do mariny.

Parkujemy na parkingu na terenie obiektu ale tylko na chwilę.

Nie chcemy tu zostawiać auta – raz, że jest bardzo drogo, dwa – tu jest tłok i ktoś mógłby nas zastawić i byłby kłopot z wyjazdem.

O dziwo za krótki postój nie płacimy nic.

Razem z Kapitanem idziemy do biura armatora.

Wchodzimy.

Uśmiechnięta Pani już na nas czeka.

Załatwiamy formalności – dajemy oryginały dokumentów do wglądu, płacimy podatek turystyczny (1,40 euro za osobę za dzień czyli 88 euro), kaucję (2000 euro).

Dostajemy dokumenty łodzi, telefon do kontaktu z obsługą w razie czego i kilka instrukcji.

Uzupełniamy także listę załogi gdyż okazuje się, że ta właściwa – z Kasią – nie dotarła.

Pani informuje nas, że jesteśmy pierwszymi czarterującymi u nich jacht w tym roku.

Czujemy się zaskoczeni i wyróżnieni.

Mówimy o napotkanym na drodze śniegu.

Pani z biura odpowiada, że wczoraj sypała u nich taka śnieżna kasza, było tego mnóstwo i stąd ten widok na drodze.

Dokąd my przyjechaliśmy???

Czy to na pewno Chorwacja a nie jakaś Norwegia czy inna północ???
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 571
Dołączył(a): 29.10.2017
Re: Saplun Bay na bis czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 24.06.2024 13:07

W Splicie padał śnieg? Myślałam, że w maju takie niespodzianki to raczej tylko w górach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Saplun Bay na bis czyli pożegnanie z Chorwacją – maj 2024 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone