Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozmowy wieczorową porą...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1782
Dołączył(a): 20.02.2016
Rozmowy wieczorową porą... cd_1

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.07.2024 19:26

walazz napisał(a):Niemniej moja coraz mocniejsza dygresja z tego wszystkiego co widziałem jest taka że jak ktoś chce poszaleć to w tej samej cenie lub niewiele większej (na 1 osobę) można zrobić szaleństwo w Tajlandii czy Wietnamie.

W tym roku jedziemy na 20 noclegów ( z tego 4 w Bih) rodzina 2+3 ( młodzi 14, 11 i 3.5 ) z prawie codziennym jedzeniem w konobach ( mam zaplanowane 10 miejsc na jedzenie na trasie, a na wyspie będziemy 13 nocy, więc tam pewnie też połowa będzie w konobach ) wyjdzie nam całość 15-16 tys.
Pokaż mi Tajlandię dla naszej rodziny za 20 nocy w tej cenie ;) Nie żebym chciała się wybrać, ale ciekawa jestem.
walazz
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 10.07.2024 20:31

wiolek_lp napisał(a):
walazz napisał(a):Niemniej moja coraz mocniejsza dygresja z tego wszystkiego co widziałem jest taka że jak ktoś chce poszaleć to w tej samej cenie lub niewiele większej (na 1 osobę) można zrobić szaleństwo w Tajlandii czy Wietnamie.

W tym roku jedziemy na 20 noclegów ( z tego 4 w Bih) rodzina 2+3 ( młodzi 14, 11 i 3.5 ) z prawie codziennym jedzeniem w konobach ( mam zaplanowane 10 miejsc na jedzenie na trasie, a na wyspie będziemy 13 nocy, więc tam pewnie też połowa będzie w konobach ) wyjdzie nam całość 15-16 tys.
Pokaż mi Tajlandię dla naszej rodziny za 20 nocy w tej cenie ;) Nie żebym chciała się wybrać, ale ciekawa jestem.


Wiesz co, rozumiem Cię ale zauważ takie rzeczy w CRO jak:
-wszędzie trzeba samochodem jeździć i to dużo
-ryzykujesz że w przypadku awarii to obdzierają ze skóry a nie każda naprawa tam jest możliwa bo to lewusy do poważniejszych napraw
-wszędzie ceny parkingów są wysokie
-restauracjami nie ma się co jarać bo też z buta nie pójdziesz, dobre i z dobrą ceną to też trzeba pojeździć i poszukać
-kwatery są fajne ale kosmos drogie, tanie apartamenty są baaaardzo zwykłe
-z większą ilością osób cena na osobę spada bardzo mocno, owszem ale tylko pobytu i przejazdu
-to co napisałaś to raczej jest 3+2 niż 2+3, w zasadzie można policzyć po części 4+1 gratis
-jakbyś miała codziennie 2-3 razy lody kupować, śniadania/kolacje w konobie to wyjdzie grubo na tyle osób
-aquparki są od 50e na osobę, wychodzi w Twoim wypadku jedno wejście aquapark to bagatela 200e na raz + parking

Czy da się Tajlandię w takiej cenie? Zależy jak liczysz. Na pewno kupując all-in w Turcji, Egipcie czy Tunezji wyjdzie znacznie taniej, znacznie lepsze jedzenie, wszystko pod ręką i często aquapark dzień w dzień w cenie. Ciężko tu nie stwierdzić że dzieci do Chorwacji masz za 1/2 ceny. OK. Pamiętaj że to się odbija na reszcie czyli płacisz na każdym kroku za rzeczy które na all-in są w cenie. Jakbyś miała w te 20 dni pojechać 3x aquapark to masz już 4x50e x4 dni to już wychodzi 800 euro. Więc ciężko porównać. Tajlandie w promo są po 5-6k na osobę i dostajesz wszystko a podczas lotu idziesz spać a nie robisz za kierowca/nawigator/zmiennik kierowcy. Poza tym, nie każdy ma wielki samochód żeby pojechać taką paką na tak dalekie wakacje. Poza tym, jest taki szkopuł że albo trzeba mieć nowy samochód z gwarancją, albo stary którego nie żal. Przy czym, tam na miejscu w Tajlandiach, Dominikanach etc jest na prawdę tanio a nie jak za zboże przy nawet parkingu. Może jesteś po prostu fanką Cro, spoko, też jestem ale po ostatnim wyjeździe kalkulator mi się w głowie włączył. Z resztą sama widzisz że zainteresowanie Cro w PL spada z roku na rok właśnie przez ceny. Dlatego ja zmieniam taktykę na wakacje.

Jak poszukasz to za 3100 na osobę są loty z Berlina na Mauritius z hotelem

Jak znajdziesz dobre loty to do 3000PLN za całość zapłacisz na 2 tygodnie z basenem przy morzu w Tajlandii na 5-6 osób OD RĘKI/BEZ PROBLEMU. Więc najdroższy jest przelot do takich krajów. Na miejscu możesz siedzieć i miesiąc albo półtora i cena nie wzrośnie za mocno :cfaniak: :cfaniak: :cfaniak:

A powiem Ci jeszcze jedną śmieszną rzecz. W tym roku byłem na 5 dni na Cyprze. Pafos, apartament 65m 2 sypialnie, 2 łazienki, salon z aneksem kuchennym wyposażonym w nawet toster i piekarnik. Do tego darmowe baseny i siłownia w kompleksie za 1200zł (dla 4 osób był a we 3 pojechaliśmy). Loty 400zł/os. Termin? Koniec kwietnia, mega temat na Cyprze. Wszystko w rozkwicie, morze ciepłe już. Całość 1600 z kosztem dojazdu do lotniska + parking lotnisko 7 dniowy + reszta.

Wszystko zależy od kombinowania. A ludzie co jeżdżą do CRO to przecież kombinatorzy :verryhappy: :verryhappy: :verryhappy: :verryhappy:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 468
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 10.07.2024 22:00

W maju woda ma 20 stopni, a Ty mówisz że w kwietniu ciepła.. Wróciłem 5 dni temu z Visu, i miała 26,1 najczęściej, to już przyjemnie, ale nie 20.
Jak da Ciebie 1 euro na godzinę za parking to dużo, no to sorry.
Byłem dziesiąty raz Fiatem Punto i bez stresu, wszędzie na najwyższe wzniesienia wjezdzałem. Byłem z rodzinką która pierwszy raz za granicą była, i mieli problem z pojazdami ami, i krętymi drogami. Ja to uwielbiam, i może u Ciebie tez jest problem z tym. Jak bym miał się martwić że coś się popsuje, to bym z domu się nie ruszył.
14 noclegów, prom itp, 2 osoby - 8 tys. Załatwisz mi Tajlandię w tej cenie.
I jeszcze jedno. Jedziesz nad jedno z najpiękniejszych mórz, a Ty o aqua parkach piszesz? Jeszcze napisz że lipa bo grila na plaży odpalić nie można, no i że kamienie. Ale to już chyba napisałeś...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16093
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.07.2024 22:16

Akurat byłam w Pafos początkiem lutego i morze przy brzegu miało 17-18 st, tak jak przeciętnie Bałtyk w sezonie.
W maju przybrzeżna temperatura na Cyprze jest w okolicy 24 st, w kwietniu pewnie ciut chłodniej (oficjalnie pomiary nie są tak robione). Ten rok jest bardzo ciepły, już początkiem kwietnia morze w tej okolicy było ponadprzeciętnie ciepłe (jak Adriatyk czy Bałtyk). W maju na Cyprze jest już pełny sezon, ale jeszcze powietrze nie ma 35+. Idealny okres...

walazz Ja do takich wniosków jak Ty doszłam kilka lat temu.... Jakość/cena/nowości/doznania/różnorodność.... Polecam zmianę, popatrzenie z dystansu, ale chyba Cypr już ten dystans Ci pokazał....
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 10.07.2024 22:28

Jak poszukasz to za 3100 na osobę są loty z Berlina na Mauritius z hotelem No znaleźć takie coś dla kilku osób to chyba cud i to raptem na kilka dni i po sezonie i bez wyżywienia.....rozumiem chęć dywesyfikacji, i popieram, bo ani Europa, ani świat na Cro się nie kończy.. Rozumiem, że wydałeś sporo kasy i jesteś z tego niezadowolony, ale naprawde dla kilkuosób dla rodziny nic tańszego ( niż Cro) w wakacje nad morzem ciężko znależć
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16093
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.07.2024 22:30

wiolek_lp napisał(a):W tym roku jedziemy na 20 noclegów ( z tego 4 w Bih) rodzina 2+3 ( młodzi 14, 11 i 3.5 ) z prawie codziennym jedzeniem w konobach
A ile godzin poświęciłaś na szukanie tych konob?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 417
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 10.07.2024 22:33

Z tymi cenami Tajlandi czy Mauritius to uwazajcie bo sa to ceny w pore deszczowa zmarnujecie sobie urlop jak moj klient ktoremu na 10 dni 8 dni padal w Tajlandi ciagiem deszcz.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16093
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.07.2024 22:36

histe napisał(a): naprawde dla kilkuosób dla rodziny nic tańszego ( niż Cro) w wakacje nad morzem ciężko znależć
Albania, Bułgaria. Z jednym noclegiem na spokojnie. Tylko nie wolno wszystkiego do Chorwacji porównywać i szukać samych minusów. To całkiem inne kraje, z inną kultura, innym wybrzeżem, ciut inną kuchnią. Ale jak będzie się szukać samych minusów to i Seszele i Australia będą ble...
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 27.03.2005
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 11.07.2024 21:19

adamosos napisał(a):
rufus295 napisał(a):Z jakim wiekiem przychodzi to zmęczenie, bo zaczynam się niepokoić. Oby mi przyszło z wiekiem od trumny.


Ciężko powiedzieć ale jechałem na majówkę nad Gardę i z powrotem, część grupy (6 oób) leciała do Bergamo i potem pociągiem nad Gardę, byłem zmęczony podróżą choć nie było jakichś szczególnych korków czy zatorów (jechałem przez przełęcz Brenner)

Dobry rocznik 77', ja jestem na takim etapie życia że jak mogę nie spędzić całego dnia w samochodzie za kółkiem to bardzo chętnie :coool: zwłaszcza na krótki wypad 7 dniowy, dodam że dla mnie jazda nocą odpada - źle mi się jedzie.


Do 1200 km wolę podróż samochodem w sezonie letnim. Po pierwsze swoboda wyboru dnia i godziny wyjazdu. Siatki połączeń lotniczych tego nie dają. Wylot często w nocy. Po drugie suma godzin podróży porównywalna, doliczając dojazd na lotnisko, oczekiwanie na wylot, sam przelot i później transfer na miejsce. Po trzecie lubię miejscu mieć czym s
ię przemieszczać kiedy mam na to ochotę.
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 25.03.2007
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 11.07.2024 21:39

rufus295 napisał(a):... Jeszcze napisz że lipa bo grila na plaży odpalić nie można, no i że kamienie. Ale to już chyba napisałeś...

ale jak że nie można z grillem na plaży w CRO? Toć to najlepsze miejsce na grill
Obrazek
Tu na Pagu, aparatment w pierwszej linii, 10m do wody, oprócz nas rzadko kiedy ktoś był na tej plaży, ceny w sierpniu za 2+2 80/60€ (od 20 sierpnia taniej)
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 11.07.2024 22:49

[ Dla mnie podstawowy minus tych krajów to odległość.Do Albani samochodem ode mnie to pełne 2 dni jazdy.....masakra.....ale generalnie masz racje. Jak coś komuś nie pasuje, to szukać i zmieniać i cieszyć się zmianą. ( dobrą) quote="piekara114"]
histe napisał(a): naprawde dla kilkuosób dla rodziny nic tańszego ( niż Cro) w wakacje nad morzem ciężko znależć
Albania, Bułgaria. Z jednym noclegiem na spokojnie. Tylko nie wolno wszystkiego do Chorwacji porównywać i szukać samych minusów. To całkiem inne kraje, z inną kultura, innym wybrzeżem, ciut inną kuchnią. Ale jak będzie się szukać samych minusów to i Seszele i Australia będą ble...[/quote]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 11.07.2024 23:49

histe napisał(a):Dla mnie podstawowy minus tych krajów to odległość. Do Albani samochodem ode mnie to pełne 2 dni jazdy.....masakra.....ale generalnie masz racje. Jak coś komuś nie pasuje, to szukać i zmieniać i cieszyć się zmianą.


Ja uwielbiam CRO autem ,byłem kilkanaście razy. W tym roku sąsiedzi nas namówili na Albanię samolotem. Bilet kupiony w zeszłym roku ( Wizzair ) kosztował 1200zł za 2+1 z bagażem podręcznym , plus dopłata 260zł za 1 walizkę na pół z sąsiadami.
Do tego 9 noclegów za 300E , transfer z lotniska Tirana do Vlory 60E + 60E powrót. Na miejscu sporo taniej niz w CRO. Obiady tylko w restauracjach, śniadanie we własnym zakresie, wieczorem owoce lub jakaś przekąska. Całość niecałe 6000zł bez jakiegoś dziadowania. Ceny naprawdę spoko na mieście.

No ale Albania ma też kilka wad... :zeby: :zeby: :zeby:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1782
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 12.07.2024 08:20

walazz napisał(a):Wiesz co, rozumiem Cię ale zauważ takie rzeczy w CRO jak:
-wszędzie trzeba samochodem jeździć i to dużo
-ryzykujesz że w przypadku awarii to obdzierają ze skóry a nie każda naprawa tam jest możliwa bo to lewusy do poważniejszych napraw
-wszędzie ceny parkingów są wysokie


-Ale po to jeżdżę autem, żeby jeździć dużo w różne mejsca, w innym przypadku postawiłabym na samolot, gdybym na miejscu w Cro chciała siedzieć na dupie :lol:
-Awarie miałam, zimą moje auto wracało z Cro na lawecie, takie rzeczy się zdarzają, polecam dobrego ubezpieczyciela, i większego problemu nie ma
- Nie pamiętam żebym gdziekolwiek płaciła za parking, w Dubrowniku jak go zwiedzała, to miałam darmowy parking pod apartamentem :sm:

walazz napisał(a):-restauracjami nie ma się co jarać bo też z buta nie pójdziesz, dobre i z dobrą ceną to też trzeba pojeździć i poszukać
-kwatery są fajne ale kosmos drogie, tanie apartamenty są baaaardzo zwykłe
-z większą ilością osób cena na osobę spada bardzo mocno, owszem ale tylko pobytu i przejazdu
-to co napisałaś to raczej jest 3+2 niż 2+3, w zasadzie można policzyć po części 4+1 gratis
-jakbyś miała codziennie 2-3 razy lody kupować, śniadania/kolacje w konobie to wyjdzie grubo na tyle osób
-aquparki są od 50e na osobę, wychodzi w Twoim wypadku jedno wejście aquapark to bagatela 200e na raz + parking


-A dlaczego miałabym z buta nie pójść do restauracji, bez przesady, do niektórych trzeba dojechać ( mój mąż nie ma z tym problemu bo raczej nie pije ) a do niektórych chodzimy spacerkiem, różnie
-Fajne kwatery potrafią mieć dobrą cenę, ale trzeba umieć szukać i poświecić na to czas. Ja 90 % kwater mam super, i to za naprawdę dobre pieniądze
- lody 3 razy dziennie ? To nie wiem kiedy mielibyśmy je jeść :rotfl: Raczej moim dzieciom wystarczą raz, a śniadania w konobie nie wyobrażam sobie- po 1 ja nie jadam śniadań, a moi młodzi bardzo wybiórczo, tosty, hotdogi, płatki z mlekiem :lol: Więc tu pisąłam o jedzeniu w konobach raz dziennie na obiad lub kolację
- aquapark w Cro :glupek: nigdy w życiu, u nas podczas pobytu jak raz na dmuchańce pojedziemy dla młodych to jest maks, a generalnie takich miejsc unikamy i uciekamy na bezludne plaże

walazz napisał(a):Czy da się Tajlandię w takiej cenie? Zależy jak liczysz. Na pewno kupując all-in w Turcji, Egipcie czy Tunezji wyjdzie znacznie taniej, znacznie lepsze jedzenie, wszystko pod ręką i często aquapark dzień w dzień w cenie. Ciężko tu nie stwierdzić że dzieci do Chorwacji masz za 1/2 ceny.. ...


Oj na ten moment nigdy w życiu ani Turcja, ani Egipt ani Tunezja , i żadne all, to o czym Ty piszesz to dla mnie największy koszmarek wakacyjny, i chyba właśnie po to jeżdżę do Cro żeby uniknąć ludzi, aquaparków i leżenia plackiem na basenach czasem korzystając z wycieczek fakultatywnych...

Co do jedzenia byłam 2 krotnie w hotelach w Cro, i wierz mi w żadnych Egiptach i innych nie było aż tak bogatego wyboru jedzenia, to wiem po konsultacjach ze znajomymi, gdy pokazywałam im filmiki, no i my mieliśmy HB :D
Do Berlina jechać 800 km z mojego miasta po to żeby lecież kolejne X czasu ? No nieeeee, to się opłaca ludzią mieszkającym na zachodzie kraju 8)

Także wszystko się rozbija o sposób spędzania wakacji, jak ktoś lubi all w hotelach z basenami to znajdzie sposób żeby na takie wakacje znaleźć dobrą cenę ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.07.2024 11:04

walazz napisał(a): ... Na pewno kupując all-in w Turcji, Egipcie czy Tunezji wyjdzie znacznie taniej, znacznie lepsze jedzenie, wszystko pod ręką i często aquapark dzień w dzień w cenie ...


Przyzwoity 5*, ale oczywiście nie jakiś TOP, hotel w Turcji czy zimą w Egipcie, kosztuje nas znacznie więcej niż przytrafiło nam się wydać na Chorwację, nawet jak spędzamy ten porównywalny tydzień na wynajętej, pięknej żaglówce. Mówimy oczywiście o kompletnym AI kupowanym u jakiegoś turystycznego operatora z lotem, transferem, hotelem itd. Cro oczywiście ogarniamy sami i autem
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 12.07.2024 11:29

Dla równowagi jednego roku lecimy na AI a drugiego autem do Chorwacji. Każda forma wypoczynku ma swoje plusy i minusy. Co roku jeździć do Chiorwacji jest nudne a tye innych pięknych miejsc do obejrzenia.
W Chorwacji najzimniejsza woda w Morzu to fakt.
Cenowo obie formy wypoczynku wypadają podobnie.

Z reguły na wczasach AI idziemy w plener na inne plaże niż hotelowa biorąc po drodze z baru jakieś przekąski i zimne piwo.
I nie uważam że wczasy AI to wakacyjny kosznar.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Rozmowy wieczorową porą...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone