Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozmowy wieczorową porą...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 25.07.2024 14:21

ja tak, :)
ale pełna zgoda że to inna forma wypoczynku
jak leżakowanie na plaży i zwiedzanie najbliższej
okolicy,
a poza tym "podziwiam" Ich
jadacych tymi "złomami",
a "my" się zastanawiamy nad
Assistance i.t.d,
:)
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 25.07.2024 14:45

Znajomy brał udział w złombol rok czy dwa temu, oni jadą w grupie kilku samochodów, w tych samochodach kluczem 13 i śrubokrętem płaskim zrobisz kapitalkę silnika, często są to ludzie z branży mechanicznej samochodowej, samochód przygotowany pod taką trasę, trochę szpargałów ze sobą i tyle.
No pozytywnie zakręceni niewątpliwie.
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 25.07.2024 14:55

adamosos napisał(a):,,,,,,,,,,
kluczem 13 i śrubokrętem płaskim zrobisz kapitalkę silniks.

tak ,wiem coś o tym,
w "dawnych" czasach po wyjeździe
no,p do Karpacza (140km)
wyciagalem silnik z malucha i robiłem remont aby do roboty
było czym jechać,
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 26.07.2024 13:06

Na wczasach w formule ALL nie jest obowiązkiem siedzenia przy hotelowym basenie lub opalanie w tłumie na hotelowej plaży.
Wybieram takie miejsca gdzie np. jest blisko do większego miasteczka i obowiązkowo szerokie i długie publiczne plaże.
W hotelu tylko micha i spanie. Reszta dnia poza hotelem w całkiem inne miejsca.
Obowiązkowo kameralny hotel bez animacji i wszeszących dzieci wespół madek.
Z racji tego że syn dorosły mogę pozwolić sobie na taki luksus- bez małych wszeszących dzieci biegających między stolikami.
Jedyne co drażni mnie w takiej formule to ociekające talerze pełne jedzenia które to ląduje i tak później w koszu. My mamy zawsze po sobie puste talerze.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 519
Dołączył(a): 21.02.2024
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 26.07.2024 13:19

Taaaa.... wszeszące dzieciaki to problem.
A raczej ich opiekunowie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16093
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.07.2024 13:22

:verryhappy:
:plusone:
:peace:

I dotyczy to nie tylko all, ale każdego wyjazdu z bp. Nikt tam łańcuchami nie wiąże, a na bramie nie stoi strażnik, który za ogrodzenie nie wypuszcza ...

Ciekawe czy moderatorzy wkońcu wydzielą posty do osobnego wątku :oczy:
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 02.01.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 26.07.2024 13:26

Nigdy jeszcze nie skusiłem się na all, z różnych dla mnie istotnych powodów, ale znam jak kazdy mnóstwo osób ktorzy korzystaja z takiej formuly wypoczynku.
I opierajac się na ich relacjach to jesli tylko ktos chce to ma szansę na szereg wycieczek czyli zwiedzanie, quady, nurkowania z delfinami, zakupy itp itd tak więc chyba niektórzy mocno naciagaja fakty pod swoje teorie. Najwazniejszym czynnikiem jest chyba to jakim człowiek jest na codzień i od stylu życia .
Nie zapomnę jak podczas wizyty w Klek, balkon obok zatrzymal sie sąsiad z Polski i caly tydzień sie nie ruszał, kiedy pytałem czy tydzień to nie za krótko aby, to zmierzyl mnie wzrokiem bazyliszka i oznajmił że aż nadto bo co tu więcej robić.
Dyplomatycznie postanowilem nie przekonywać go że może byc inaczej, jaki pan taki kram i tyle
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 26.07.2024 13:58

wikol napisał(a):Na wczasach w formule ALL nie jest obowiązkiem siedzenia przy hotelowym basenie lub opalanie w tłumie na hotelowej plaży.
Wybieram takie miejsca gdzie np. jest blisko do większego miasteczka i obowiązkowo szerokie i długie publiczne plaże.
W hotelu tylko micha i spanie. Reszta dnia poza hotelem w całkiem inne miejsca.
Obowiązkowo kameralny hotel bez animacji i wszeszących dzieci wespół madek.
Z racji tego że syn dorosły mogę pozwolić sobie na taki luksus- bez małych wszeszących dzieci biegających między stolikami.
Jedyne co drażni mnie w takiej formule to ociekające talerze pełne jedzenia które to ląduje i tak później w koszu. My mamy zawsze po sobie puste talerze.


No to widzisz, ja jak już ze względu na dzieci formuła AI się wyczerpała zdecydowanie wolę stołować się w lokalnych tawernach i barach (z ogarnięciem śniadania własnoręcznie), jedzenie dużo lepsze bym powiedział. Kolejny powód to późne śniadanie i wczesna obiadokolacja - wolę tak niż wczesne śniadanie, późna obiadokolacja i lunch (standard na AI)
My zwykle wybieraliśmy kameralne hotele na 'zadupiu' bez animacji, choć jak były animacje dla dzieci to dzieciaki chętnie uczestniczyły - celowo + korzystaliśmy z wycieczek i wypożyczaliśmy samochód na wypady indywidualne.
Marnotrawstwo jedzenia na AI to temat rzeka niestety.
Są hotele dla dorosłych - niestety w mniejszej liczbie niż normalne więc nie zawsze jest alternatywa.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16093
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.07.2024 14:22

adamosos napisał(a):Kolejny powód to późne śniadanie i wczesna obiadokolacja - wolę tak niż wczesne śniadanie, późna obiadokolacja i lunch (standard na AI)
To ja mam doświadczenie, że na all są raczej wczesne kolacje, max do 21...
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 447
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 26.07.2024 14:25

adamosos napisał(a):No i Portugali raczej nikt nie planuje samochodem ;) zwłaszcza na tydzień, choć będąc - kilka samochodów na polskich numerach widzieliśmy, łącznie ze starym VW T4 ale na parkingu (nie rozmawialiśmy z osobami z samochodu) więc nie wiem czy to podróżnicy czy bardziej 'tubylcy' albo ludzie mający 4 msc wakacji ;)
Jak sprawdzałem to ze Śląska jest ~3K km więc na dwa grube dni za kółkiem minimum



Osoby z forum juz tak były.
My tez planowaliśmy, nawet w zeszłym roku były zarezerwowane wszystkie noclegi po drodzę. Niestety przyczyny zdrowotne zmusiły nas do zmiany na opcje samolotową i krótszy - tygodniowy pobyt, za to w tym roku jedziemy na koniec Hiszpanii ( do Andaluzji ) więc kilometrowo niewiele mniej a trasa w 70% pokryje się z tym co planowaliśmy rok temu ( Alpy + Barcelona + rodzinka w Niemczech ) z tymże to 2,5 tyg będzie a nie tydzień. Koszty zapewne zbliżone do All w Turcji. Ale za to atrakcji po drodze multum zamiast leżenia, łażenia i sączenia. Ale niech każdy spędza urlop jak lubi :)
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 26.07.2024 15:38

adamosos napisał(a):(...) Marnotrawstwo jedzenia na AI to temat rzeka niestety (...)
Nie tylko allinc.
Również restauracje oferujące ryczałtowe "all you can eat" borykają się z tym problemem.
I w tym roku pewna chińska restauracja w Berlinie znalazła świetne (i legalne) rozwiązanie.
Pozostawione na talerzach resztki są ważone.
Za każde 100 gramów, klient musi dopłacić 5 €.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 26.07.2024 15:55

Ale ale to raczej rodzynki, niż standard, doprecyzuję że miałem na myśli ~tydzień poza domem - czyli powiedzmy wyjazd piątek wieczór/sobota i powrót następnej niedzieli.
2,5 tyg do Hiszpanii to nie tak źle, ale wiem że zwiedzanie latem zwłaszcza południa Europy pomimo klimatyzacji jest trudne samochodem. Co innego poza sezonem - mam porównanie, dniowa wycieczka po Grecji - ~150 km w sezonie (2-3 punkty po drodze) i wracam wieczorem zmęczony. Wyjazd na 5 dni wiosną / zimą - mogę zrobić 1000 km w nogach następne ~80 km i mogę jechać dalej, te dni to po Peloponezie w marcu lot do Aten. Klimat łaskawszy a i ludzi mniej na drogach.
Co do kosztów, ja zawsze wybierałem budżetowe wyjazdy, nie ciągnęło mnie na 5* ze względu na koszty, teraz dalej wolę 2-3 razy pojechać "budżetowo" niż raz na wypasie na 5*. Obecnie to co organizuję samodzielnie również raczej budżetowo, nie musi fundament noclegowni stać w morzu, broń boże Makarska czy tego typu wynalazki, to obniża cenę noclegu, nie przeszkadza mi nocleg na skraju niewielkiej miejscowości z koniecznością 15-30 min spaceru do centrum, tej lub pobliskiej miejscowości.
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.07.2024 09:52

Jakaś relacja, dzień po dniu, napisana przez "allinka", dałaby obraz takich wakacji.
Jest jakiś chętny ?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12639
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.07.2024 10:22

Habanero napisał(a):Jakaś relacja, dzień po dniu, napisana przez "allinka", dałaby obraz takich wakacji.
Jest jakiś chętny ?


Byłam na wyjeżdzie AllIn i napisałam relację, dzień po dniu a nawet godzina po godzinie, zapraszam

odrobina-szalenstwa-na-otarcie-lez-listopad-2022-t57280.html
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 27.07.2024 23:32

Habanero napisał(a):Jakaś relacja, dzień po dniu, napisana przez "allinka", dałaby obraz takich wakacji.
Jest jakiś chętny ?


czego oczekujesz z takiej relacji ??? jakiego obrazu .....

wypoczywaj jak lubisz i to wszystko.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Rozmowy wieczorową porą... - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone