Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozmowy wieczorową porą...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 24.07.2024 00:23

Kanada
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.07.2024 07:08

A to ja już wiem dlaczego było o farmazonach?
Ścisnęło, że tylko jeden globetrotter został wymieniony :chytry:

Ja bym dorzucił jeszcze PiotrF i Margaretka.

Masakra tyle naroda mieć wokół. Jak na Kamjenaku w sezonie. Zobaczyć owaszem, ale spędzić więcej czasu :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.07.2024 09:24

wikol napisał(a):A czy pamiętacie Waszego guru na @a...kin.
Ten nie chodził do knajp tylko woził kartofle z Polski i degustował alko tylko w apartamencie... :lool:


Najpierw non stop o Turcji do której koniecznie mamy polecieć na wakacje, a teraz nabijanie się z innych, gdyż zapewne spędzają urlop inaczej niż Ty ...

Lepiej Ci jak krytycznie komentujesz czyjś sposób spędzania wakacji?

Zapewniam Cię, że tak robi nie tylko ogrom naszych rodaków, ale i inne narodowości ze sporo większą siłą nabywczą

Tylko, że jedni się tego wstydzą, a inni nie widzą w tym powodu do pisania, że było inaczej ...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.07.2024 11:58

stachan napisał(a):Przypomnę tytuł wątku: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze :idea:

A możesz z tego tematu wydzielić posty o AI i utworzyć jakiś nowy w stylu "jeśli nie Chorwacja to wyjazd z biurem na AI" ;) ?
Uważam, że dyskusję warto pociągnąć w osobnym temacie.
Sam nie jestem zwolennikiem wypoczynku w kurortach, ale rozważam w tym roku jakieś wczasy z biurem z nastawieniem na zwiedzanie.
Chętnie dowiem się od zwolenników i przeciwników AI, króre miejscowości warto wziąć pod uwagę a których unikać.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16093
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.07.2024 12:48

Popieram pomysł.
Zmiany i nowości są potrzebne, aby inaczej czy w szerszym kontekście móc popatrzeć na świat i miejsca nam znane...ale i te nam nie znane....
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.07.2024 13:04

Też jestem za tym.
AI traktuje jako przelot i miche opłaconą z góry.
W hotelowym basenie nie siedzimy tylko wyruszamy codziennie w miasto i na publiczną plaże.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 24.07.2024 21:06

empire13 napisał(a):
stachan napisał(a):Przypomnę tytuł wątku: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze :idea:

A możesz z tego tematu wydzielić posty o AI i utworzyć jakiś nowy w stylu "jeśli nie Chorwacja to wyjazd z biurem na AI" ;) ?
Uważam, że dyskusję warto pociągnąć w osobnym temacie.
Sam nie jestem zwolennikiem wypoczynku w kurortach, ale rozważam w tym roku jakieś wczasy z biurem z nastawieniem na zwiedzanie.
Chętnie dowiem się od zwolenników i przeciwników AI, króre miejscowości warto wziąć pod uwagę a których unikać.

Tak, bardzo bym chętnie czytał taki wątek - osób, które mają doświadczenie.
Jak nie Brela to gdzie z AI :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.07.2024 06:58

kostef napisał(a):Tak, bardzo bym chętnie czytał taki wątek - osób, które mają doświadczenie.
Jak nie Brela to gdzie z AI :)

Brelowiec poleca na AI np Algarve Alporchinos :cfaniak:
algrave-portugalia-bardzo-udana-zdrada-cro-t54176.html?hilit=udana%20zdrada%20cro
Jedynie teraz Hotel zmieniłbym na Ukino Palmeiras Village (kiedyś Be Live) lub na Pestana Viking.
No ale wg moich wyliczeń to nie ten przedział kosztów co Cro, chyba że Ktoś w Breli stacjonuje w Bluesun Berulia lub innym.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.07.2024 07:25

A 15 lat temu:
10 dni, Makarska, rodzina 2+2,
4.810 pln
post374035.html#p374035
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 25.07.2024 09:21

4.810 pln - tylko że to jakiś pismak liczył a jemu to musiało wyjść pod z góry przyjęte założenie pewnie.

Generalnie z Portugalią i AI to te kiero popłynąłeś z porównaniem, bo Portugalia choć niewątpliwie piękna to jednak jakby trochę inna liga cenowa. Tak to zawsze wychodziło w porównaniu do Grecji drożej. Raz byliśmy w takim hotelu który pewnego razu wpadł nam w oko na zdjęciach. https://maps.app.goo.gl/xLd797Ag4VQaWEdv8 - 3HB Falesia Garden
Okazało się że całkiem przyzwoity, a do tego można powiedzieć że jedzenie pierwsza klasa, no i nie było tego dzikiego tłumu snującego się po stołówce szukającego stolika, przychodziło się i kelner prowadził do przygotowanego stolika. Choć był to duży stosunkowo hotel (których raczej nie lubię) akurat tutaj piękna piaszczysta plaża, zwiedzone południe Portugali, widoki na ocean i pływy zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Teraz jest po remoncie i nie jest już w formule AI, sprawdziłem obecnie 2+1 osoby / tydzień w październiku / HB - prawie 19K :bojesie:
To był w zasadzie jedyny hotel moloch (w mojej ocenie) na który się zdecydowaliśmy i nie byliśmy zawiedzeni.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.07.2024 10:16

Zgadzam się, ten sam poziom obsługi.
Dlatego napisałem:
wg moich wyliczeń to nie ten przedział kosztów co Cro :idea:
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 25.07.2024 11:05

No i Portugali raczej nikt nie planuje samochodem ;) zwłaszcza na tydzień, choć będąc - kilka samochodów na polskich numerach widzieliśmy, łącznie ze starym VW T4 ale na parkingu (nie rozmawialiśmy z osobami z samochodu) więc nie wiem czy to podróżnicy czy bardziej 'tubylcy' albo ludzie mający 4 msc wakacji ;)
Jak sprawdzałem to ze Śląska jest ~3K km więc na dwa grube dni za kółkiem minimum
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 25.07.2024 11:45

te kiero napisał(a):
kostef napisał(a):Tak, bardzo bym chętnie czytał taki wątek - osób, które mają doświadczenie.
Jak nie Brela to gdzie z AI :)

Brelowiec poleca na AI np Algarve Alporchinos :cfaniak:
algrave-portugalia-bardzo-udana-zdrada-cro-t54176.html?hilit=udana%20zdrada%20cro
Jedynie teraz Hotel zmieniłbym na Ukino Palmeiras Village (kiedyś Be Live) lub na Pestana Viking.
No ale wg moich wyliczeń to nie ten przedział kosztów co Cro, chyba że Ktoś w Breli stacjonuje w Bluesun Berulia lub innym.

Właśnie ja, ale hotele Bluesun nie są drogie.
Tak mi się wydaje... poznaliśmy dwie-trzy rodziny z Polski, z aparamenetów. Gdzie bez wyżywienia i 2 dni krócej wyszło ich zaledwie 3000 pln mniej. Biorac pod uwage wyzywienie, zblizamy sie do ceny. A my mamy reczniki zmieniane na zawolanie, blizej do plazy, baseny i kilka innych udogodnien.
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 25.07.2024 13:26

adamosos napisał(a):No i Portugali raczej nikt nie planuje samochodem ;) zwłaszcza na tydzień, choć będąc - kilka samochodów na polskich numerach widzieliśmy, łącznie ze starym VW T4 ale na parkingu (nie rozmawialiśmy z osobami z samochodu) więc nie wiem czy to podróżnicy czy bardziej 'tubylcy' albo ludzie mający 4 msc wakacji ;)
Jak sprawdzałem to ze Śląska jest ~3K km więc na dwa grube dni za kółkiem minimum


no nie wiem, :)
https://zlombol.pl/17-edycja-zlombol-2023/
dwa lata temu mieli"metę"w Albani,
mijałem ich w tych pięknych starych wozach
w Macedonii,no i "przez nich" rozmawiając przy piwku
w Ochrydzie zmieniliśmy plany na pobyt w Grecji,
poza tematem ale myślę że to ciekawie/pozytywnie
nastawieni maniacy,
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 25.07.2024 13:54

No tak tylko że Złombol to troszkę inna forma 'wypoczynku' że się tak wyrażę ;)
Wybrałbyś się na tygodniowy urlop do Portugali samochodem ?? bo ja raczej nie, nawet kamperem to była by głównie podróż ze zwiedzaniem po drodze. Ale zapewne znajdzie się ktoś kto tak lubi.
Sprawdziłem na GM z Katowic do Algarve to 3,4K km, więc zdecydowanie podróż na 2-3 dni w jedną stronę .....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Rozmowy wieczorową porą... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone