Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozmowy wieczorową porą...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016
Rozmowy wieczorową porą....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 22.07.2024 16:46

kaeres napisał(a):
adamosos napisał(a):
Habanero napisał(a):
yarko2000 napisał(a):...
czuję, myślę i mam tak samo :)
:proszedzieki:

Ktoś kto tego nie poczuje, ten na pewno nie zrozumie.
Moi znajomi pojechali na Hvar, do Starego Gradu, na urlop.
Mieli wszystko na tacy podane..., co.... , gdzie, ....jak i kiedy.
Niestety, cały urlop spędzili na płytach betonowych przed hotelem w Starim Gradzie...dramat.
Tak kończą Allinki przyzwyczajone do baru i basenu a w tej kategorii ( allinkowej) Chorwacja przegrywa i nie jest dla takiego turysty. Całe szczęście :coool:


Ale co że byli nie zadowoleni - czy tylko ciebie szczypie z tyłu ??? no dramat ......
Jak ktoś ma ochotę wieźć wodę ze studni w centralnej Polsce na Chorwacje to mi jest wszytko jedno.
Jak ktoś ma ochotę wieźć tatrę na Chorwację to mi jest wszystko jedno.
Jak ktoś wypoczywa na betonowych płytach przed hotelem to jest mi wszystko jedno.
Może ktoś tak wypoczywa i jest mu dobrze - dziwne ?!? :sm: dramat ....


Myślę, że bardziej chodzi o to, że przyjeżdżają do Polski i narzekają jaka Chowacja jest lipa.
Drogi All Incl i nic nie widzieli, nic nie spróbowali.

Ze znajomkiem z pracy "zazębiliśmy" urlopy w Chorwacji i się umówiliśmy na zwiedzanie Šibenika bo stacjonowali w Pakoštane. Ja z Rogožnicy więc spoko miejscówka żeby się spotkać. Umawialiśmy się w pracy, że tak zrobimy.
Siedzieli bite 2 tygodnie przy swojej plaży i walili browary. Przy spotkaniu w pracy i omawianiu wrażeń mówił, że ta Chorwacja to taka sobie. Fajna pogoda i czyste morze ale żeby się opłacało taki kawał targać całą rodzinę to już raczej nie spróbują.
Witki mi opadły.


Mądry zrozumie w lot, głupcowi potrzebny młot .


6482c77f7eb3d_o_large.jpg
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013
Rozmowy wieczorową porą...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.07.2024 22:41

A czy pamiętacie Waszego guru na @a...kin.
Ten nie chodził do knajp tylko woził kartofle z Polski i degustował alko tylko w apartamencie... :lool:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2418
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.07.2024 22:50

wikol napisał(a):A czy pamiętacie Waszego guru na @a...kin.
Ten nie chodził do knajp tylko woził kartofle z Polski i degustował alko tylko w apartamencie... :lool:


A ty myślisz, że on jeden tak robił? W początkach wyjazdów do Chorwacji to był raczej standard wśród Polaków.

Guru to może przesada, ale autorytetem akurat Anakina śmiało bym nazwał. Powiem wiecej: bardzo brakuje go tutaj na forum.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 22.07.2024 22:53

marekkowalak napisał(a):
wikol napisał(a): Powiem wiecej: bardzo brakuje go tutaj na forum.

no właśnie....co z nim ??...
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.07.2024 05:35

marekkowalak napisał(a):(...) ale autorytetem akurat Anakina śmiało bym nazwał (...)
Taaa,
np. w sprawach whisky i oliwy.
Różnice w smaku i zapachu? Nie ma. Jest tylko "dorabianie filozofii" aby uzasadnić ceny.
(to taki "piewszy z brzegu" przykładzik)

Wracając do tematu:
Pisałem już, że oliwa podrożała?
20 € / litr (rok temu płaciłem 15 €)
To i tak tanio. W sklepach w DE tyle kosztuje byle jaka "przemysłowa lura".
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.07.2024 07:45

wikol napisał(a):A czy pamiętacie Waszego guru na @a...kin.
Ten nie chodził do knajp tylko woził kartofle z Polski i degustował alko tylko w apartamencie... :lool:

A czy Ty pamiętasz :chytry:
wikol napisał(a):Najważniejszym celem jest kąpiel w Jadranie. A w jaki sposób przyjechał, co przed chwilą zjadł i ile wydał robi się nieważne.


Znów lękasz się napisać całego nicka, myślę, że jak napiszesz to jeszcze w paru wątkach, to Ci puści i napiszesz po całości :)
Tak, ja pamiętam Anakina, gdzieś się ulotnił, domyślam się dlaczego, bo i mnie przez rok tutaj nie było. Nie zawsze i nie we wszystkim się z nim zgadzałem, ale mi chłopa brakuje na forum :tak: Taki @AdamSz na pewno, by napisał, że nudy z nim nie ma :zeby: [czas start...]

A tak w ogóle to wiesz:
wikol napisał(a):A tak odbiegając od tematu-
... Ile kosztuje urlop w Chorwacji ??
Ostatnio edytowano 23.07.2024 12:11 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2418
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.07.2024 08:50

boboo napisał(a):
marekkowalak napisał(a):(...) ale autorytetem akurat Anakina śmiało bym nazwał (...)
Taaa,

W przeciwieństwie do niektórych użytkowników, którzy są tu tylko dla atencji i robienia szumu, za co zresztą słusznie wyłapują częste bany.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 519
Dołączył(a): 21.02.2024
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 23.07.2024 09:26

Z tego co na tym forum można wyczytać, odnaleźć to ten ktoś to głównie ałtorytet i główną jego zasługą jest odejście z forum wielu starych użytkowników. W necie nic nie ginie i wiele na tym forum można odnaleźć.....
No i oczywiście chwalenie swojaków nie jest off topem, w innych przypadkach te niemerytoryczne farmazony byłyby skasowane.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 23.07.2024 10:55

boboo napisał(a):np. w sprawach whisky i oliwy.
Różnice w smaku i zapachu? Nie ma. Jest tylko "dorabianie filozofii" aby uzasadnić ceny.
(to taki "piewszy z brzegu" przykładzik)
Sarkazm prawda??.....Ja whisky rozróżniam po pierwszym łuku.... pierwszym powąchaniu, przynajmniej te, które lubię. ;) .
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.07.2024 11:04

SebastianM napisał(a):Sarkazm prawda?? (...)
Nie. To twierdzenie pewnego "forumowego autorytetu".

marekkowalak napisał(a):(...) za co zresztą słusznie wyłapują częste bany.
Może zamiast osądzać "słuszność", zajmij się wyprostowaniem swoich błędów.
walazz
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 23.07.2024 11:06

Eeeee nie potrzebnie się jątrzycie. Nie potrzebnie dorzucacie do ognia. Wiele moich znajomych jezdzi na all-in bo po prostu maja dosc ogarniac zarcie dla dzieci, nie chca ciagle sprzatac/zmywac i taki tydzien dwa dla nich nic nie robienia to prawdziwy odpoczynek. No i cenowo nie wszyscy moga sobie pozwolic na 100-150e za obiad dla rodziny. Zejdzcie na ziemie. Nie kazdy jezdzi nowym samochodem etc. etc. Oczywiscie, PL vs CRO to chyba kazdy moze powiedziec ze woli jesc kanapki w CRO niz pojechac nad PL morze. Rozne sa kalkulacje, przemyslenia, doswiadczenia i potrzeby. Zaakceptujcie je u innych osob bo nie sa Wasze. Oczywiscie nadal dla mnie CRO jest top wypadem jesli chodzi o morze. Niezaleznie od ceny. Ja w zyciu tylko raz bylem na all-in w Egipcie wiec to chyba nie duzo. Wiadomo ze jest czesc rodakow (duzy odsetek) co jezdzi całe dnie żreć i chlać ale to powoli sie zmienia. W tamtym roku objechałem z kobita prawie całą Rumunię, odpoczynek w Bulgarii + wycieczka do Stambulu na 1 dzien. Mega. Nawet jak przez jakis czas nie pojade do CRO to tu jestem bo jestem milosnikiem tego wybrzeza. Natomiast nie zamierzam sie spuszczac nad rzeczami typu czy w kolejnym roku oliwa inaczej bedzie smakowac inaczej niz w poprzednim. Szczerze? Śródziemnomorze jest znacznie wieksze.

Duzo moich znajomych nie jezdzi zwiedzac. Nie wszyscy maja takie zycie ze na urlopie jada jezdzic i ogladac wszystko dookola. Nie wszyscy maja tez taka wytrzymalosc ze po 16-20h jazdy chca zwiedzac. Te wodospady Krk, Plitvickie czy Kravica to w zasadzie jedno i to samo.

Ja powiem wiecej. Zmiany klimatu sa takie ze kilka lat temu u nas w lipcu byla srednia pogoda. Co najwyzej. Duzo deszczu etc. Sierpien był najstabilniejszy. Zmiany ktore doswiadczamy powoduja ze u nas jest pogoda jak w CRO. Caly lipiec u nas to lampa. Kiedys jechalo sie do Cro zeby pogoda sie zgadzala. Teraz taka pogoda to odczuwam ze meczy.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 519
Dołączył(a): 21.02.2024
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 23.07.2024 12:31

walazz napisał(a):...Te wodospady Krk....

Krk to wyspa.
Pozdrav.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.07.2024 14:44

marekkowalak napisał(a):(...) Mnie udało się startować na 13 (...)
Nie dziwię się.
Trzeba mieć jakiś autorytet i na nim się wzorować.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2418
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.07.2024 15:07

boboo napisał(a):
marekkowalak napisał(a):(...) Mnie udało się startować na 13 (...)
Nie dziwię się.
Trzeba mieć jakiś autorytet i na nim się wzorować.

Cieszę się, że dojrzałeś do takiej opinii...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.07.2024 21:21

Chorwacja, Turcja czy Grecja na zdjęciach ?
Załączniki:
Screenshot_20240723_103112_Messenger.jpg
Ostatnio edytowano 24.07.2024 13:49 przez wikol, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Rozmowy wieczorową porą... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone