Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozmowy wieczorową porą...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.07.2024 19:02

yarko2000 napisał(a):...
czuję, myślę i mam tak samo :)
:proszedzieki:

Ktoś kto tego nie poczuje, ten na pewno nie zrozumie.
Moi znajomi pojechali na Hvar, do Starego Gradu, na urlop.
Mieli wszystko na tacy podane..., co.... , gdzie, ....jak i kiedy.
Niestety, cały urlop spędzili na płytach betonowych przed hotelem w Starim Gradzie...dramat.
Tak kończą Allinki przyzwyczajone do baru i basenu a w tej kategorii ( allinkowej) Chorwacja przegrywa i nie jest dla takiego turysty. Całe szczęście :coool:
Ostatnio edytowano 20.07.2024 06:09 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.07.2024 07:54

Habanero napisał(a):Ta masa to typowe Alinki , luzuj ich .
Im więcej ich tym lepiej dla nas, bo będą siedzieć na rierze jak allinowe ludziki w barze . Oby tylko im się nie znudziło :tak:

Jednym podoba się Pag innym Makarska.
Byłem wiele razy w Cro ale dla mnie spędzanie tylko tam urlopu jest chore. Aktualnie odkrywam Turcję a do Chorwacji wrócę na pewno gdyż uwielbiam ten kraj. Szkoda życia na fiksowanego się tylko jednym miejscem.
Będąc w Turcji w okolicy Bodrum po półgodzinie statkiem jestem na greckiej Kos.
Panowie oglądajcie Świat a nie naście razy to samo.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.07.2024 09:00

wikol napisał(a):(...) Panowie oglądajcie Świat a nie naście razy to samo.

Na tym forum, Świat to ogląda(ł?) Franz.
"Odkrywanie" różnych krajów przy pomocy AllInc kojarzy mi się z "Tytusem, Romkiem i A'tomkiem".
W jednym z "odcinków" komiksu organizowali wycieczki.
Zapadł mi w pamięci Tytus jako przewodnik wycieczki w autokarze z "dymkiem" (wypowiedziane jednym tchem):
Na prawo Kraków, na lewo Częstochowa
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.07.2024 09:14

A to i se napisze, co mi tam :faja:
Byłem w tym roku w 7 krajach; stacjonowałem, jadłem na mieście, zwiedzałem, wypoczywałem po swojemu itp
W Italii w różnych regionach w knajpach, sklepach gdzieniegdzie śmieszne ceny, taniej niż u nas czy w niejednym miejscu Cro lub na tym samym poziomie.
Ale od Stycznia tęskno mi Boże i nic tego nie zmieni, Kto wie o co mi chodzi to wie, Kto nie wie, może zajrzeć do "Siječanj...", to tam czuję się najlepiej.
A w sprawie kosztów to tylko porównuję do tych z PL. Często jesteśmy w Beskidach, ale skoro za tydzień chcą tam 2500zł za "nasz" App, a np Ivana w Metajnie 1500zł, o Marji z Senj nie wspominając, to wybór jest prosty.


Ps. Na AllIny jeździłem, bywałem, może pojadę, zawsze samemu organizując sobie zwiedzanie, o czym inni nie mieli pojęcia - fajne wczasy raz na jakiś czas, przy dalekim kierunku ok.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.07.2024 09:15

boboo napisał(a):
wikol napisał(a):(...) Panowie oglądajcie Świat a nie naście razy to samo.

Na tym forum, Świat to ogląda(ł?) Franz.

Dobry komentarz. Wyjątkowo się zgadzam w pełni :plusone:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.07.2024 09:25

boboo napisał(a):
wikol napisał(a):(...) Panowie oglądajcie Świat a nie naście razy to samo.

Na tym forum, Świat to ogląda(ł?) Franz.
"Odkrywanie" różnych krajów przy pomocy AllInc kojarzy mi się z "Tytusem, Romkiem i A'tomkiem".
W jednym z "odcinków" komiksu organizowali wycieczki.
Zapadł mi w pamięci Tytus jako przewodnik wycieczki w autokarze z "dymkiem" (wypowiedziane jednym tchem):
Na prawo Kraków, na lewo Częstochowa

Pleciesz Panie farnazony.
luk82
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 04.04.2023
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk82 » 20.07.2024 10:21

wikol napisał(a):
Habanero napisał(a):Ta masa to typowe Alinki , luzuj ich .
Im więcej ich tym lepiej dla nas, bo będą siedzieć na rierze jak allinowe ludziki w barze . Oby tylko im się nie znudziło :tak:

Jednym podoba się Pag innym Makarska.
Byłem wiele razy w Cro ale dla mnie spędzanie tylko tam urlopu jest chore. Aktualnie odkrywam Turcję a do Chorwacji wrócę na pewno gdyż uwielbiam ten kraj. Szkoda życia na fiksowanego się tylko jednym miejscem.
Będąc w Turcji w okolicy Bodrum po półgodzinie statkiem jestem na greckiej Kos.
Panowie oglądajcie Świat a nie naście razy to samo.


Daj spokój, oni to jest ten sam tym ludzi co 15, a może nawet 16 w tym roku jadą ciągle do Władysławowa, a jak ktoś inny stwierdzi, że ten Władek wcale nie taki fajny jak opisywali to zbiorą się i wspólnie będą bronić Władka choćby nie wiem co :mg: Nawet widzisz już Riwiera Makarska im nie odpowiada bo to nie prawdziwa Chorwacja :lool: Prawdziwa Chorwacja jest tylko we "Władysławowie!"

kostef napisał(a):Pisze jak jest, fanatyk czy grupa zawsze inaczej to postrzega - po swojemu.
Nie zabraniam, niech każdy się cieszy.
Ceny porównywałem w tych samych miejscach.

W punkt! :piwo:

Przypominam tylko, że temat jest o kosztach w Chorwacji a nie dlaczego "tylko Brać i tylko w konobie!" :lol:
A za te koszty poniesione w Chorwacji spokojnie można inne kraje zwiedzić i w lepszych warunkach. Każdy wybiera co chce i każdy może mieć swoje zdanie czy kosztowo Chorwacja jest droga czy nie.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.07.2024 10:55

wikol napisał(a):(...) Pleciesz Panie farnazony.
Że Franz ogląda Świat,
czy że coś mi się kojarzy?
Tobie się nigdy nic nie kojarzy?

wikol napisał(a):Rejon mało popularny więc jeśli podniesie to nie będzie miał chętnych.
A dasz radę wyobrazić sobie inny powód stabilnych cen?
(tak się składa, że znam przyczynę i ma to jakiś wpływ na wybór właśnie tego miejsca)

I jeszcze raz:
wikol napisał(a):Pleciesz Panie farnazony.
Po to tu jestem.
Dla farmazonów i filozofowania pajacowaniem zwanego.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2418
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.07.2024 11:19

luk82 napisał(a):A za te koszty poniesione w Chorwacji spokojnie można inne kraje zwiedzić i w lepszych warunkach. Każdy wybiera co chce i każdy może mieć swoje zdanie czy kosztowo Chorwacja jest droga czy nie.


Zwykle jeździmy do Chorwacji na 10-12 dni i wydajemy na to przeważnie w granicach 6-8 tys. (dosyć intensywne zwiedzanie, codzienne kolacje w konobach). 2 osoby.

Możesz mi powiedzieć, jakie kraje (oprócz Albanii, bo to wiem) zwiedzę w tych samych pieniądzach i w lepszych warunkach (i jakie to są te lepsze)? Europa mnie interesuje.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 2006
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 20.07.2024 14:41

marekkowalak napisał(a):
Możesz mi powiedzieć, jakie kraje (oprócz Albanii, bo to wiem) zwiedzę w tych samych pieniądzach i w lepszych warunkach (i jakie to są te lepsze)? Europa mnie interesuje.

cenowo taniej to na pewno Serbia, Macedonia, Bośnia i Bułgaria, ale ciężko byłoby zdefiniować w tym przypadku "lepsze warunki", bo to pojęcie subiektywne... No i ciężko porównać noclegi nad morzem z noclegami w krajach, które morza nie mają (ani nawet wielkiego jeziora ;))
luk82
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 04.04.2023
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk82 » 20.07.2024 16:34

marekkowalak napisał(a):
luk82 napisał(a):Możesz mi powiedzieć, jakie kraje (oprócz Albanii, bo to wiem) zwiedzę w tych samych pieniądzach i w lepszych warunkach (i jakie to są te lepsze)? Europa mnie interesuje.


Dałeś tak bezsensu zapytanie, że aż Ci coś wyszukałem:
https://www.wakacje.pl/wczasy/grecja,hi ... romFilters

Lotniska masz wybrane z Wawy, Łodzi, Gdańska i z Bydgoszczy skoro jesteś z Płocka. Od koloru do wyboru, nawet z "olixlusiw" :lool:

Pudelek napisał(a):cenowo taniej to na pewno Serbia, Macedonia, Bośnia i Bułgaria, ale ciężko byłoby zdefiniować w tym przypadku "lepsze warunki", bo to pojęcie subiektywne... No i ciężko porównać noclegi nad morzem z noclegami w krajach, które morza nie mają (ani nawet wielkiego jeziora ;))


Oni nie potrafią tego zrozumieć, że apartament apartamentowi nierówny, że warunki czy to plażowe czy "odpoczynkowo-relaksacyjne" też są zależne od regionu i to wszystko wpływa na cenę końcową, nawet tego nie ogarniają, że niektórzy piszą o kosztach na 4 osoby a oni podają na 2 i jest taniej :lool:
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.07.2024 06:55

luk82 napisał(a):Daj spokój, oni to jest ten sam tym ludzi co 15, a może nawet 16 w tym roku jadą ciągle do Władysławowa
Jak skomentować taki bełkot? (§8. Punkt 3. regulaminu forum)

luk82 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
luk82 napisał(a):Możesz mi powiedzieć, jakie kraje (oprócz Albanii, bo to wiem) zwiedzę w tych samych pieniądzach i w lepszych warunkach (i jakie to są te lepsze)? Europa mnie interesuje.
Dałeś tak bezsensu zapytanie, że aż Ci coś wyszukałem:
https://www.wakacje.pl/wczasy/grecja,hi ... romFilters
Lotniska masz wybrane z Wawy, Łodzi, Gdańska i z Bydgoszczy skoro jesteś z Płocka. Od koloru do wyboru, nawet z "olixlusiw" :lool:
Wychodzi na to, że marekkowalak zadawszy pytanie kilka postów wstecz, sam sobie odpowiedział, że pytanie było bez sensu.

@luk82,
jeśli myślą posługujesz się tak, jak słowem pisanym, to gratuluję.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3297
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 21.07.2024 10:42

Przypomnę tytuł wątku: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze :idea:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2418
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.07.2024 12:40

luk82 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
luk82 napisał(a):Możesz mi powiedzieć, jakie kraje (oprócz Albanii, bo to wiem) zwiedzę w tych samych pieniądzach i w lepszych warunkach (i jakie to są te lepsze)? Europa mnie interesuje.


Dałeś tak bezsensu zapytanie, że aż Ci coś wyszukałem:
https://www.wakacje.pl/wczasy/grecja,hi ... romFilters

Lotniska masz wybrane z Wawy, Łodzi, Gdańska i z Bydgoszczy skoro jesteś z Płocka. Od koloru do wyboru, nawet z "olixlusiw" :lool:


Dałeś tak bez sensu (oddzielnie) link, że aż w niego wszedłem.

Najtańsze all-inclusive na tej stronie to 14-dniowa Grecja z Gdańska w cenie 5 tys. za 2 osoby. Doliczając parking i dojazd do Gdańska wyjdzie jakieś 5600.

Za same wakacje.

Ponieważ my lubimy zwiedzać (czasem nawet intensywnie), potrzebowalibyśmy albo auta na miejscu, albo wykupu jakichś wycieczek fakultatywnych.
Szacuję, że wychodzi wtedy ok. 7-7,5 tys.. Doliczając pamiątki i inne zwyczajowe zakupy na miejscu - już mamy ponad 8 tys.

Tyle to ja nie wydaję jadąc do Chorwacji (raz się wyjątkowo zdarzyło przez Bawarię).

Miałeś pokazać taniej! A to tylko jedna, najtańsza oferta. Pozostałe są droższe. :lol: :lol:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 21.07.2024 12:52

marekkowalak napisał(a):
Tyle to ja nie wydaję jadąc do Chorwacji (raz się wyjątkowo zdarzyło przez Bawarię).

Do końca życia co roku będziesz jeździł do Chorwacji i oglądał to samo ? Obejrzyj sobie chociaż raz coś innego np. Turcję.
Przyklejeni jesteście do tej Chorwacji ???
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Rozmowy wieczorową porą... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone