Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozmowy wieczorową porą...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3049
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.08.2024 10:14

Nie dałem "buźki" żeby określić sarkazm jakoby trzeba się tłumaczyć dlaczego ktoś lubi spędzać wczasy tak jak spędza.
Mnie ta dyskusja śmieszy czemu dałem upust w dalszej części swojej wypowiedzi.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 519
Dołączył(a): 21.02.2024
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 06.08.2024 16:32

wikol napisał(a): Ty co roku w zasadzie masz to samo. :papa:

Ty ze swoją kobietą czy facetem też masz w zasadzie to samo i żyjesz. Tak działa miłość :D Niektórzy skaczą z kwiatka na kwiatek a inni nie. Ktoś chce jeździć tam gdzie czuje się dobrze i zna to miejsce, to jego sprawa. Ani to gorsze ani lepsze od innych sposobów życia. Poza tym jak ktoś twierdzi, że jeżdżenie do cro to ciągle to samo bo to ten sam kraj, nie ma o cro pojęcia....
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 06.08.2024 22:44

Fela napisał(a):

Dla mnie i mojej żony urlop jest najlepszy tak jak napisał SebastianM - oczywiście, można a nawet należy wyjść coś zjeść a przy okazji zobaczyć ale to jest tylko pokłosie naszego urlopu.

Każdy wypoczywa w taki sposób aby ten czas pozwolił skutecznie naładować baterie - nie ważne czy leżąc czy zwiedzając.

Dużo też zależy od wykonywanej pracy, tak myślę. Cały rok pracuję na zewnątrz, w pogodę i deszcz, podczas wiatru i śniegu itd....kilometrów dziennie zrobię z 10 tylko na samej budowie. Nie chce mi się tych kilometrów robić podczas urlopu...wszędzie blisko, płasko to jest to, czego oczekuję. Dlatego np. Brela jest dla mnie nie do zaakceptowania, choć dla wielu jest idealna ;) .
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.08.2024 09:04

Marlowe1994 napisał(a):
wikol napisał(a): Ty co roku w zasadzie masz to samo. :papa:

Ty ze swoją kobietą czy facetem też masz w zasadzie to samo i żyjesz. Tak działa miłość :D Niektórzy skaczą z kwiatka na kwiatek a inni nie. Ktoś chce jeździć tam gdzie czuje się dobrze i zna to miejsce, to jego sprawa. Ani to gorsze ani lepsze od innych sposobów życia. Poza tym jak ktoś twierdzi, że jeżdżenie do cro to ciągle to samo bo to ten sam kraj, nie ma o cro pojęcia....


Dokładnie :)

Bywamy w wielu miejscach, na różnych kontynentach, półkulach itd. ale cro cały czas nam pasuje

Kiedyś odkrywaliśmy jej piękne, klimatyczne, zabytkowe miasteczka. Później parki narodowe. Następnie spokój, piękne widoki i wielogodzinne wędrówki po górach. Od zeszłego roku podziwiamy cro z Adriatyku żeglując po nim między portami, a odludnymi, małymi zatoczkami na niewielkich wysepkach. W tym roku już wypoczywaliśmy pod palmą na wyspie Oceanu Indyjskiego, a za jakieś 3 tygodnie znów z wielką radością pojedziemy pożeglować do Chorwacji :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 07.08.2024 09:55

SebastianM napisał(a):Dużo też zależy od wykonywanej pracy, tak myślę. Cały rok pracuję na zewnątrz, w pogodę i deszcz, podczas wiatru i śniegu itd....kilometrów dziennie zrobię z 10 tylko na samej budowie. Nie chce mi się tych kilometrów robić podczas urlopu...wszędzie blisko, płasko to jest to, czego oczekuję. Dlatego np. Brela jest dla mnie nie do zaakceptowania, choć dla wielu jest idealna ;) .

Ja z racji wykonywanej pracy i leżenia na kanapie po pracy :), to na wakacjach lubię coś robić, więc powyższy odpoczynek jest nie dla mnie ale rozumiem Ciebie. Natomiast gorzej jest, jeśli chodzi o oczekiwania samego urlopu, większości bliskich mi znajomych preferuje tylko jakiś wypasiony hotel z basenami i żarciem, natomiast dalsi znajomi jeżdżą pod namiot lub też potrafią pojechać na jedną nockę i spać na materacu w aucie np. Bałtyk, lub chodzić codziennie po górach. Do tych drugich mi bliżej, jednak staram się łączyć obie formy wypoczynku. Moja rodzinka też trochę inaczej niż ja, definiuje wypoczynek i weź tu się człowieku dostosuj i żyj tak jakbyś chciał ;)
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 07.08.2024 13:38

SebastianM napisał(a):Dołożę do pieca nieco.... dzisiaj świat można zwiedzić online cały.....w VR również... Oczywiście nie doznamy wrażeń zapachowo - smakowych.... ale kulturę, zabytki, historię bez problemu. Dla mnie urlop jest do leżenia do góry kołami i nic więcej. Im mniej i bliżej muszą łazić, tym lepiej ;) . Konkludując ja Chorwację traktuje jako miejsce gdzie jest ciepło, gdzie jest czyste i ciepłe morze, dobre jedzenie, dokąd jest w miarę blisko...to mi w zupełności wystarczy, cała reszta jest dla mnie sprawą drugorzędną ;) . Jak będę chciał poznać Stambuł, Pekin czy Kanion Kolorado, odpalę sobie VR w domu . Oczywiście rozumiem wszystkich tych, których podróże fascynują, ja jestem po prostu leniem ;) .


Wiesz, wszędzie można znaleźć dobre jedzenie. Podobnie trakuje urlop - ten letni. Chorwacja coraz mniej czysta jest - niestety. W miare blisko - no to jeszcze zależy gdzie mieszkasz, ale raczej każdy z nas na lotnisko ma bliżej, a w samolocie można już zacząć odpoczywać :)

Odnosnie dalszych komentarzy i basenu:
No nawet jak w polsce jest 34*C to Słońce nie praży w ten sposób...
Nie ma cykad
Szumu morza
Nie ma tych arbuzów
Czasem trzeba zmienić otoczenie na dłużej - odpoczać od sąsiadów i twarzy z biedronki :)

Każdy robi to co chce i jak uważa,
ale rozmawiamy chyba po to... aby POSZERZAĆ HORYZONTY... a nie się kłocić.
Trzeba próbować, odkrywać, zmieniać.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 519
Dołączył(a): 21.02.2024
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 07.08.2024 13:52

Źle post poszedł. Czemu trzeba?
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.08.2024 16:29

kostef napisał(a):ale rozmawiamy chyba po to... aby POSZERZAĆ HORYZONTY... a nie się kłocić.
Trzeba próbować, odkrywać, zmieniać.


A jak ktoś spędza n-ty raz w Chorwacji w tym samym miejscu to:
- poszerza horyzonty
- odkrywa
- zmienia
- próbuje

????????????
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.08.2024 17:50

A jak myślisz, czyja wiedza ma większy "ciężar gatunkowy"?
Tego, który skupia się na jednym "zagadnieniu",
czy tego, który po łebkach przelatuje dziesięć "zagadnień"?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2418
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.08.2024 18:39

boboo napisał(a):A jak myślisz, czyja wiedza ma większy "ciężar gatunkowy"?
Tego, który skupia się na jednym "zagadnieniu",
czy tego, który po łebkach przelatuje dziesięć "zagadnień"?



Akurat w kwestii znajomości danego kraju (w tym wypadku Chorwacji) na pewno o wiele większy ciężar gatunkowy ma wiedza tych osób, które były w wielu jej rejonach niż tych, którzy jeździli 10 razy w jedno miejsce.

Jeśli ktoś był w Chorwacji 10 razy i wszystkie 10 dajmy na to na Pelješcu, to co on może powiedzieć na temat Makarskiej, Istrii, Slavonii czy rejonu Zadaru?
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.08.2024 19:20

No to o jakimś przykładowym miejscu (może być Pelješac)...
ktoś tam zwiedził był "całą" Chorwację, po jednym razie w "turystycznie strategicznych" miejscowościach.
Zajęło mu to 10 lat/urlopów.
Drugi ktoś jeździł 10 lat tylko na Pelješac...
Spotkali się zimowego wieczora przy ciepło trzaskającym kominku i po Slàinte Mhath zaczynają opowiadać...
To, co będzie opowiadał "cało-chorwacki", to jego słuchacz mniej/więcej wie.
Ale gdy do słowa dojdzie "pelješacki", to temu drugiemu nie będzie się w głowie mieścić, że istnieją takie szczegóły
i takie bogactwo otoczenia na tak "małym" skrawku ziemi.

Pierwszy nie będzie mógł o sobie powiedzieć, że zna Chorwację.
Drugi też nie. Ale przynajmniej zna Pelješac.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.08.2024 20:16

Jest takie powiedzenie:

"Świat jest książką , Ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedna stronę"

Ten z Peljesaca zatrzymał się na pierwszej stronie i nie chce czytać dalej..
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 519
Dołączył(a): 21.02.2024
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 07.08.2024 20:22

wikol napisał(a):Jest takie powiedzenie:

"Świat jest książką , Ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedna stronę"

Ten z Peljesaca zatrzymał się na pierwszej stronie i nie chce czytać dalej..

A ci drudzy przelatują po kartkach czytając tytuły rozdziałów. Potem wbijają w korkową tablicę kolejną pinezkę.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.08.2024 20:26

Echhh,
gdyby wszyscy mieli takie podejście do prawdziwych książek, (przede wszystkim podręczników) w czasach szkolnych,
jak user wikol do podróży...
(emotikonki wstawcie sobie virtualnie sami)
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 519
Dołączył(a): 21.02.2024
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 07.08.2024 20:44

boboo napisał(a):
Pierwszy nie będzie mógł o sobie powiedzieć, że zna Chorwację.
Drugi też nie. Ale przynajmniej zna Pelješac.

Coś w tym jest.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Rozmowy wieczorową porą... - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone