Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozmowy wieczorową porą...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.07.2024 05:58

Że zacytuję ogólnie "wszem i wobec":
Habanero napisał(a):(...) Ważne, żeby nie mieć potem bólu d..., że ktoś inny wydał mniej (...)
victoo
Croentuzjasta
Posty: 232
Dołączył(a): 22.08.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 30.07.2024 09:41

majeczka napisał(a):...no cóż, my za nasz apartament nie zapłaciliśmy niewyobrażalnej kwoty.

Od dobrych kilku lat jeździmy m/in na Korčulę.

Gościliśmy naszych przyjaciół z Chorwacji również u nas, w Polsce.
Nie kupujemy wina, rakiji, tego raczej mamy tam pod dostatkiem.

Uwielbiamy wspólnie się spotkać, porozmawiać, poplotkować i poplażować oraz cieszyć się wzajemną obecnością. :hearts:


to bardzo cenne i wiele wnoszące do dyskusji te Pani wyliczenia.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 30.07.2024 09:48

Dlatego warto takie koszty rozbijać na 3 pozycje : transport / zakwaterowanie / cała reszta.
Można również nadmienić jaki to transport, czy jedziemy do starych znajomych z którymi rozliczamy się w barterze więc płacimy mocno poniżej rynkowej cenę i czy wieziemy jakieś jedzenie z PL, bo to wszystko ma znaczenie na obraz całej kwoty sumarycznej. Nie ujmując żadnemu sposobowi spędzania wakacji jakkolwiek i gdziekolwiek.

I nie nie chodzi o ból od bytu że jest tanio, jeśli porównanie kosztów ma mieć ręce i nogi to nie chcemy porównywać kasztanów do kozich bobków bo to wtedy nie ma sensu.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 30.07.2024 10:01

marekkowalak napisał(a):Te 3000 za dojazd to chyba Hummerem!

Wystarczy auto z LPG i spokojnie paliwo plus winiety plus bramki zamkniesz w 1500, góra 1700.

Przytaczasz Hummera oraz auto z LPG. Nie znam nikogo kto ma jedno lub drugie, więc uśrednijmy, że większość z nas ma benzynę, która pali 7,5l/100 km, a cena benzyny to 6,60 zł (nie wiem ile kosztuje w Cro), wtedy można założyć, że koszt na 100km wynosi 50zł, więc przy 4000 km koszt paliwa to 2000 zł ;) bez winiet i bramek.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 30.07.2024 10:02

marekkowalak napisał(a):
kaeres napisał(a):
Jest to wątek z komentarzem więc komentuję.

522zł/120€ dziennie ZE WSZYSTKIM (droga-winiety, paliwo...noclegi...wyżywienie...).
Mało prawdopodobne. Chyba, że na 1 os :)
Winiety, bramki i paliwo to okolice 3000zł, noclegi z 4000zł...i utrzymanie się na miejscu za 30€ dziennie/ na dwóch ??
Jakieś ubezpieczenie, zakupy przed, itp....
No nie składa mi się to.


Te 3000 za dojazd to chyba Hummerem!

Wystarczy auto z LPG i spokojnie paliwo plus winiety plus bramki zamkniesz w 1500, góra 1700.


Żaden współczesny samochód (WSPÓŁCZESNY!) nie ma możliwości (racjonalnej i sensownej ekonomicznie) instalacji LPG.
Ale ok - jest Dacia Duster czy Clio, lub po prostu dotrysk benzyny, ale czy ma to sens? Odkładając to na drugą strone - nikt specjalnie nie kupi auta na LPG tylko po to by jechać na wakacje.

Nie mniej jednak, ja jechałem dieslem i paliwo kosztowało niecałe 1300zł. (6,2l/100km)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2418
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 30.07.2024 10:52

kostef napisał(a):
Żaden współczesny samochód (WSPÓŁCZESNY!) nie ma możliwości (racjonalnej i sensownej ekonomicznie) instalacji LPG.



Że co??? :hahaha: :hahaha:

Pogadaj może z pierwszym lepszym taksówkarzem, to cię uświadomi.... Oni montują LPG nawet w hybrydach.

Oprócz elektryków, ogromna większość produkowanych samochodów ma możliwość założenia instalacji LPG - tylko oczywiście nie takiej z lat 90-tych, skręcanych drutem u szwagra za stodołą i regulowanych śrubami, a instalacji najnowszych generacji, w pełni skomputeryzowanych i w niczym nie zmieniających osiągów auta. Mało tego, są nawet instalacje fazy ciekłej, w których auta praktycznie nie potrzebują benzyny.

Sąsiad ma benzynową Corollę z 2022 r. i już montuje gaz.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.07.2024 12:30

kaeres napisał(a):No to w kwestii ile kosztuje urlop w Chorwacji Wasze doświadczenia nie mają żadnego przekładu na rzeczywistość
Znaczy: Majeczka była tam wirtualnie :oczy:
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze
Tyle wydali, to znaczy, że tyle kosztował. W rzeczywistości.
Zacznij się "kumplować" a nawet przyjaźnić z gospodarzami, to i pewnie na cenach się to odbije.

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?
No właśnie... czasem krocie u jubilera, a...
czasem "bukiet kwiatków" dla babci, gdy podaruje klejnot ze swojej "rodowej szkatułki".
Czyżby taki pierścionek był "nierzeczywisty"?

Trajgul napisał(a):Przytaczasz Hummera oraz auto z LPG. Nie znam nikogo kto ma jedno lub drugie
Życie różne scenariusze pisze...
post1774400.html#p1774400
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.07.2024 21:12

Habanero napisał(a):(...) Wracaliśmy Jadranką od Zadaru do Senj i potem Ostarije , pięknie :hearts:
W jakich godzinach?
Osobiście staram się załapać "na trawersie" Pag o świcie :proszedzieki:
Kreowany przez płomienny szkarłat Słońca i paskie skały róż...
... w dźwiękowym tle to:
... nie na darmo Eos miała przydomek "Różanopalca" :proszedzieki:


@inni (choć nie wszyscy),
tak, jeżdżę tak co roku. Jadranką świtem od Rijeki do Zadaru.
Nie, nie nudzi mi się, podróż też się nie dłuży.
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.07.2024 07:14

boboo napisał(a):
Habanero napisał(a):(...) Wracaliśmy Jadranką od Zadaru do Senj i potem Ostarije , pięknie :hearts:
W jakich godzinach?
...


Cześć Bogdanie :D
Jechaliśmy tamtędy po południu, przy niezbyt pięknej pogodzie, ale i tak było epicko.
To było piękne zwiedzanie, połączone z pożytecznym , bo zostawiliśmy za sobą sobotnie korki.

Zazdroszczę Ci tych widoków przy wschodzie słońca.
Kto rano wstaje... sprawdza się :coool:
Pozdrawiamy gorąco :papa:
anthony1981
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 16.06.2021
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 31.07.2024 12:44

kostef napisał(a):Żaden współczesny samochód (WSPÓŁCZESNY!) nie ma możliwości (racjonalnej i sensownej ekonomicznie) instalacji LPG.
Ale ok - jest Dacia Duster czy Clio, lub po prostu dotrysk benzyny, ale czy ma to sens? Odkładając to na drugą strone - nikt specjalnie nie kupi auta na LPG tylko po to by jechać na wakacje.

Nie mniej jednak, ja jechałem dieslem i paliwo kosztowało niecałe 1300zł. (6,2l/100km)

Hmm dziwna opinia. Miałem niedawno tipo z lpg. Nie jest jakiś nowoczesny ale to jednak współczesne auto. Do Chorwacji dojechałem na lpg. Spalanie 10l/100 więc różnie wychodzi w zależności od ceny paliwa a rozstrzał spory w krajach.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5050
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 31.07.2024 15:29

Habanero napisał(a):(...) Zazdroszczę Ci tych widoków przy wschodzie słońca (...)
Nie napiszę, że polecam, bo...
jeszcze ktoś może mi zarzucić, że wchodzę w czyjeś życie w buciorach, planuję komuś trasę i czas przejazdu.
(A między nami, Konradzie: jeśli dasz kiedyś radę tak ustawić przejazd, to... polecam :D :lool: wręcz imperatywnie :hahaha: )
Pozdrowionka i od nas :piwo:


Tak na marginesie: jaki procent czytelników zrozumie wyrażenie: "nie napiszę, że polecam" i nie zinterpretuje tego jako "odradzam"? :roll: oraz...
jaki procent czytelników dostrzega różnicę między "nie polecam" a "odradzam"?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 31.07.2024 15:57

boboo napisał(a):Tak na marginesie: jaki procent czytelników zrozumie wyrażenie: "nie napiszę, że polecam" i nie zinterpretuje tego jako "odradzam"? :roll: oraz...
jaki procent czytelników dostrzega różnicę między "nie polecam" a "odradzam"?

To temat na inną dyskusję ale często jestem zdumiony jak ludzie różnie interpretują różne słowa/zdania, a w internecie szczególnie. Niesamowite.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 01.08.2024 08:02

marekkowalak napisał(a):
kostef napisał(a):
Żaden współczesny samochód (WSPÓŁCZESNY!) nie ma możliwości (racjonalnej i sensownej ekonomicznie) instalacji LPG.



Że co??? :hahaha: :hahaha:

Pogadaj może z pierwszym lepszym taksówkarzem, to cię uświadomi.... Oni montują LPG nawet w hybrydach.

Oprócz elektryków, ogromna większość produkowanych samochodów ma możliwość założenia instalacji LPG - tylko oczywiście nie takiej z lat 90-tych, skręcanych drutem u szwagra za stodołą i regulowanych śrubami, a instalacji najnowszych generacji, w pełni skomputeryzowanych i w niczym nie zmieniających osiągów auta. Mało tego, są nawet instalacje fazy ciekłej, w których auta praktycznie nie potrzebują benzyny.

Sąsiad ma benzynową Corollę z 2022 r. i już montuje gaz.

Toyota to wiesz, samochód do miasta, a nie poza.
No ale powiedz ile taka instalacja kosztuje i ile lat będzie się zwracać?
Napisałem wyrażnie: RACJONALNIE I EKONOMICZNIE UZASADNIONA, WSPÓŁCZESNY

No i wtedy box na dach dodatkowo (+1-1,5l/100km pb lub 2l LPG) :) bo w bagazniku lezy butla.

LPG jest spoko, ale przy pośrednim wtrysku, a jeszcze lepiej jak auto ma miejsce na koło zapasowe.
WSPÓŁCZESNE auta, jeśli mają miec LPG to jest to EKONOMICZNIE NIEUZASADNIONE - dla normalnej i przecietnej osoby, nie złotówy (taryfiarza, taksówkarza).

Osobiscie nie znam nikogo kto miałby auto z LPG ale wiem że ludzie ciągną auta z USA gdzie nawet w 2015 roku NORMALNE auta potrafiły mieć wtrysk pośredni.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.08.2024 08:23

te kiero napisał(a):
labusm napisał(a):2 osoby dorosłe - Promajna 12-20.07
8 noclegów = 1550E = 6800zł
Nocleg chyba drogi, ale najęty dosłownie na ostatnią chwilę, za to w miarę przyzwoity standard, blisko plaży.

~97Eur/os noc, to taka cena - moim zdaniem - mocno hotelowa, dałbym tyle ale z dobrym śniadaniem.
Mi chodzi po głowie nowoczesny App w Mandre za ~60Eur/os noc, ale jakoś mi się to nie spina w różnych aspektach mojego postrzegania noclegu w Cro (i ogólnie).
Do wyjazdu jeszcze daleko, więc jest czas na decyzję.


Jak zestawisz z ceną hotelową to ta niewiele się różni przy cenie pokoju 1-osobowego od 2-osobowego. W wielu hotelach to wręcz symboliczna różnica, np. kosztu śniadania

Ja zachęcam, aby jednak pisać, że to ponad 190E za nockę dla 2 osób, a to już baaaardzo dużo :bojesie:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3049
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.08.2024 08:47

labusm napisał(a):8 noclegów = 1550E = 6800zł
...
Nocleg chyba drogi, ale najęty dosłownie na ostatnią chwilę, za to w miarę przyzwoity standard, blisko plaży.

Możesz podać link do oferty ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Rozmowy wieczorową porą... - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone