Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rowery W Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lisweb
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.07.2007
Rowery W Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisweb » 06.07.2007 00:03

Czy warto zabrać do Chorwacji rowery ? Czy są ścieżki rowerowe lub inne bezpieczne drogi ? Najbardfziej interesuje nas region dalmacji miejscowść Baśka - jedziemy pierwszy raz i nic niewiemy na ten temat :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2007 00:14

Witam!
Też mam zawsze ten dylemat.
Dalmacja to region mało przyjazny dla rodzinnej turystyki rowerowej. Jadrańską Magistralą nie pojeździsz, a równoległe drogi powyżej są zazwyczaj kręte i strome.
Ale np. w z maisteczka Omiš można pojechać wgłąb, doliną rzeki Cetiny, ale na takie jednorazowe wypady nie warto targać sprzętu ze sobą.
Są też śmiałkowie którzy targają na rowerach na Sv. Jure (najwyższy szczyt Biokova) ale to już w tamtejszych warunkach ekstrema.
Generalnie w Dalmacji spokojnie nie pojeździsz.
Pozdraviam!
lisweb
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.07.2007
rowery

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisweb » 06.07.2007 00:26

jak z rowerami w pozostałych regionach chorwacji
Ostatnio edytowano 06.07.2007 00:41 przez lisweb, łącznie edytowano 1 raz
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 06.07.2007 00:36

Byliśmy z rowerami na Korczuli i naprawdę się przydały (sklepy oddalone), oprócz wyjazdów po pieczywa też sporo jeździliśmy, ale tylko rankiem i wieczorem - o innej porzednia była to mordęga (przynajmniej dla nas), więc czas spędzaliśmy w inny sposób :wink: :wink: :wink: :wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 06.07.2007 11:11

Poszukaj w "szukam" , jest sporo na ten temat.
Dodam, że byłem kilka razy z rowerami, zawsze przydały się, teraz też zabieram. Nie wiem jeszcze gdzie pojadę, ale prawdopodobnie w rejon Pakostane, jest tam sporo tras rowerowych, jez. Vransko, popłynę też na Pasman, Ugljan.
Tu masz linka do http://makarska-riwiera.pl/makarska.htm --- są trasy rowerowe.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 06.07.2007 19:41

Jola L-G napisał(a):Byliśmy z rowerami na Korczuli i naprawdę się przydały (sklepy oddalone), oprócz wyjazdów po pieczywa też sporo jeździliśmy, ale tylko rankiem i wieczorem - o innej porzednia była to mordęga (przynajmniej dla nas), więc czas spędzaliśmy w inny sposób :wink: :wink: :wink: :wink:

No właśnie :? na Hvarze też są w zasadzie przydatne, :lol: jednak wlec się z nimi przez nieomal 1/2 Europy? Niestety nie dysponuję takim komfortowym samochodem, jak Maciej. I tak już mamy problem jak się zabierzemy z pontonem i jego silnikiem, 2 dzieci i pozostałymi bagażami. :?: :lol: :?:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: rowery

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 06.07.2007 20:45

lisweb napisał(a):jak z rowerami w pozostałych regionach chorwacji

Trasy rowerowe na Istri:
http://www.istra.com/zupan/eng/bike.html
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 06.07.2007 20:54

lisweb napisał(a): Czy są ścieżki rowerowe lub inne bezpieczne drogi ?


Widziałem w okolicach Biogradu ścieżki rowerowe prowadzące w kierunku Pakostane.
Osobiście zawsze bez koła więc nic więcej nie napisze.
Na środku wjazdu potężny kamień który uniemożliwiłby wjazd quadem :) bo o tym myslałem patrząc w tamtą strone :)))

Powodzenia
staniław
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) staniław » 19.06.2008 13:11

Witam. Wertowałem temat i nic nie znalazłem odnośnie tras rowerowych na Peljesacu. Więc pytam czy zabieraliście kiedykolwiek rowery jadąc np. do Orebicia i ewentualnie gdzie można tam pojeżdzić?
Pozdrawiam

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rowery W Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone