Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rowerem po Pagu

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010
Rowerem po Pagu

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 21.01.2011 09:10

Czy ktoś z szanownych forumowiczów jeżdził po tej pięknej wyspie ...My wybieramy się do Chorwacji z rowerami chcemy pojeżdzić .Czytałem że jest tam duzo ścieżek rowerowych ale niewiem jak one wyglądają niewiem czy nadają się do jazdy z dziećmi -czy jest to bezpieczne w pełni sezonu ?Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie byłbym wdzieczny za info.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.01.2011 11:39

tu opis ścieżek rowerowych na Pagu.
Pozdrawiam
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 23.01.2011 16:18

3 czy 4 lata temu byłem w pagu - miescie w majowy weeken. pozyczylismy tam z trudem 2 rowery chyba za 200 kun na dwa dni... scieżek rowerowych w polskim rozumieniu tam nie ma, jeździ sie albo po ulicach albo po szutrowych drogach co nie zmienia faktu, ze wyspe reklamują jako rowerowy raj.
pod linkiem podanym wyżej przez koleżamke jest ta wycieczka:
2. Staza | 6.930 m Slana staza, Stari grad - Gorica
szutrowa droga wzdłuz solan a z powrotem po asfalcie drogą dojazdową do pagu.
generalnie nie licz na wiele...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.01.2011 16:34

mich napisał(a):3 czy 4 lata temu byłem w pagu - miescie w majowy weeken. pozyczylismy tam z trudem 2 rowery chyba za 200 kun na dwa dni... scieżek rowerowych w polskim rozumieniu tam nie ma, jeździ sie albo po ulicach albo po szutrowych drogach co nie zmienia faktu, ze wyspe reklamują jako rowerowy raj.
pod linkiem podanym wyżej przez koleżamke jest ta wycieczka:
2. Staza | 6.930 m Slana staza, Stari grad - Gorica
szutrowa droga wzdłuz solan a z powrotem po asfalcie drogą dojazdową do pagu.
generalnie nie licz na wiele...


Hm.., gdyby hr ścieżki rowerowe wyglądały tak, jak polskie, to chyba nie warto byłoby telepać się 1000 km...co z drogami szutrowymi jest nie tak, że nie nadają się na ścieżki rowerowe (dla MTB to chyba w sam raz)? Chyba nie chodzi o to, by ścieżki na Pagu wyglądały tak, jak polskie ścieżki miejskie?
Jak zatem powinny wyglądać, bo przyznam, że nie rozumiem...
Chyba właśnie o to chodzi, by było jak najbardziej "w naturze"...
Pozdrawiam
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 23.01.2011 17:04

mich napisał(a): scieżek rowerowych w polskim rozumieniu tam nie ma,
nie ma ścieżek jako oddzielnego pasma tylko dla rowerów. z szutrem na trasie obok solin jest tak, że wystawały z niego kamulce, żelastwo itp. zapomniałem napisać,że jak minie się tam stary grad obok drogi jest/było śmietnisko więc zapachy i śmieciarki ...
czy o zaletach jazdy po drodze asfaltowej bez większego pobocza z samochodami kilka cm obok i dzieckiem też mam p. Katarzyno napisać? ja też b.lubię chorwację ale staram się być realistą gdy o niej piszę.
generalnie nie licz na wiele...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.01.2011 17:28

Każda trasa jest opisana dość dokładnie (są trasy na szosówkę i na MTB)także pod względem trudności ... zatem to kwestia doboru odpowiedniej.. (zwłaszcza, kiedy planuje się przejażdzkę z dzieciem). Wystarczy się przygotować, trzeźwo ocenić swoje umiejętności, możliwości oraz sprzęt. Poza tym ktoś, kto naprawdę uprawia ten sport, nie stawia na wypożyczenie sprzętu (bo to normalne, że cudów na kiju w tym wypadku oczekiwać nie można; a nawet, gdyby się ktoś czegoś takiego spodziewał, to jeden rzut oka na ofertę wypożyczalni wystarczyłby, aby odpuścić), tylko zabiera swój.
Co do wysypisk śmieci... cóż niestety gdzieś muszą one być; wyspa ma to do siebie, że ma ograniczoną powierzchnię..trudno, by śmietniska znajdowały się w centrum miasteczek. Być może następny rząd spełni obietnicę, że śmieci z wysp transportowane będą na ląd (miało to nastąpić do 2010 r, ale póki co ciałem się nie stało niestety).
Że wzdłuż dróg nie ma wydzielonych specjalnych ścieżek (osobnych pasów dla rowerzystów)...; cóż, nie ma takiej potrzeby. Na wyspie nie ma aż takiego ruchu; a nawet jeśli jest nieco bardziej wzmożony, to w szczycie sezonu, który ze względu na upały nie jest najlepszym okresem na uprawianie tego sportu (chyba, że bladymm świtem, zanim upał zacznie się na dobre). Poza tym można wybierać tzw. stare drogi, a nie magistralne (czyli główne drogi krajowe biegnące zazwyczaj z jednego na drugi koniec wyspy)
Pozdrawiam
zuba
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuba » 23.01.2011 19:19

Ja również twierdzę, że jeżeli ktoś uwielbia rower, szczególnie MTB, to z pewnością znajdzie coś dla siebie na Pagu :D . Przyznaję, że główne drogi są chwilami niebezpieczne. Zamiast nich są szutrowe, i te widoki... 8) .
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 23.01.2011 20:44

Ja lubie jezdzić po szutrówkach, choc jestem raczej niedzielnym kierowcą, mąż narzekał ze mu j... wytrzepało na krótkiej szutrówce Vboska - Stari Grad ;)

W 2010 roku mieliśmy w Chorwacji rowery (tu wielkie podziękowania dla Kasi za cenne wskazówki) i oboje stwierdziliśmy ze to był super pomysł i kiedyś go i powtórzymy (i waśnie Pag mnie ciagnie rowerowo)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.01.2011 22:13

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Co do wysypisk śmieci... cóż niestety gdzieś muszą one być; wyspa ma to do siebie, że ma ograniczoną powierzchnię..trudno, by śmietniska znajdowały się w centrum miasteczek. Być może następny rząd spełni obietnicę, że śmieci z wysp transportowane będą na ląd (miało to nastąpić do 2010 r, ale póki co ciałem się nie stało niestety).


To tak jakby śmieci z własnego mieszkania wysypywać sąsiadowi na wycieraczkę. Austriakom udało się wkomponować spalarnię w centrum miasta. Niestety w Polsce temat też leży i kwiczy :?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.01.2011 22:27

Rysio napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Co do wysypisk śmieci... cóż niestety gdzieś muszą one być; wyspa ma to do siebie, że ma ograniczoną powierzchnię..trudno, by śmietniska znajdowały się w centrum miasteczek. Być może następny rząd spełni obietnicę, że śmieci z wysp transportowane będą na ląd (miało to nastąpić do 2010 r, ale póki co ciałem się nie stało niestety).

To tak jakby śmieci z własnego mieszkania wysypywać sąsiadowi na wycieraczkę. Austriakom udało się wkomponować spalarnię w centrum miasta. Niestety w Polsce temat też leży i kwiczy :?
Chodziło o to, by wyspy były stuprocentowo ekologicznymi zonami. Śmieci miałyby być przewożone na ląd i tam utylizowane. Jakie to małe turystyczne miasteczko stać na nowoczesną spalarnię śmieci? Taki Pag, czy Hvar... (1500 - 1800 mieszkańców) to jednak nie Wiedeń.
Pozdrawiam
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6653
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.03.2011 20:21

Hvar jest świetny dla rowerzystów bardzo polecam :)))) a droga do Stari Gradu jest hm trywialna ;)))))))))))
plmatrix
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) plmatrix » 27.04.2011 21:07

w tamtym roku byłem na pagu w mandre z rowerem
co prawda typu cross, ale po szytrach dawał rade
tu sa trasy i fotki z wycieczek:
http://plmatrix.bikestats.pl/index.php?category=13342
ps w tym roku jade w to samo miejsce i tez z rowerem
pozdrav
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6653
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.05.2011 22:14

Z końcem czerwca wybieramy się na Pag, wyposażenie na poważnie( mtb) w zeszłym roku(Hvar) bez przedniego amora było ciężko i całe szczęście, że w zapasie poza slickami były 2 komplety grubych opon terenowych :) więc teraz wyposażenie wyjazdowe Giant Xtc Team (małżonka) ja Cannondale V-killer :)( w domu, w naszych Beskidach używamy innego sprzętu na co dzień) mamy nadzieję na mnóstwo wrażeń jakkolwiek wyspa nie jest zbyt długa, szeroka i wysoka ........ nie ma jak Hvar :) prawda Pani Kasiu ???
Szkoda tylko, że tak rzadko spotyka się pasjonatów rowerów :(((((((((
jade
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jade » 28.06.2011 15:44

a kiedy jedziecie? czy już pojechaliście? :roll:
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 28.06.2011 15:55

jednak rowery sobie odpuscimy (mamy rowery trekingowe więc odpadają) a jedziemy a właściwie bedziemy od 23 lipca -tydzień..
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rowerem po Pagu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone