Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rodzinny wyjazd do Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rroberrt
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.01.2008
Rodzinny wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rroberrt » 19.01.2008 01:13

Witam.

Tego roku w wakacje planujemy rodzinny wyjazd samochodami do Chorwacji. W skład ekipy wchodzą: 4 osoby dorosłe i 3 dzieci (5, 3 i 1 rok). Przeszukujemy oferty dostępne w internecie i znaleźliśmy bardzo ciekawą ofertę pod adresem: Put Stare Duće - Omiś.
Jestem ciekawy Waszej opinii o tej lokalizacji.
Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie związane z tą lokalizacją, gdyż w internecie można spotkać opinie zarówno pozytywne jak i negatywne (jakaś fabryka w pobliżu).

Jestem nowy na tym forum więc proszę o wszelkie rady aby móc jak najlepiej spędzić ten urlop.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2008 09:03

bosc
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosc » 18.02.2008 21:52

byłem tam w 2006 roku - bardzo polecam!!!!
Trochę informacji o miejscowości zebrałem na stronie:
http://www.bosc.republika.pl/omis.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.02.2008 22:07

Okolice Omiś ok.Samo miasteczko trochę jak nasz nadmorskie miejscowości,pełno turystów,kafejek i miejscowa atrakcja tzw."gwizdki"(dziewczyny kierujące ruchem na skrzyżowaniu,gwizdają cały dzień) :wink:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 19.02.2008 09:40

Piotrek_B napisał(a):Temat był dość często omawiany na forum. Poniżej masz kilka przykładowych linków:


Dzięki Piotrek :D Przyda mi się do "Regionów i miejscowości" :)
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 26.02.2008 10:53

Dokladnie sprawdź plaże, o ile pamiętam ta w Omicu do najładnieszych nie należy, ale widok z plaży na gory fajny. Omis to wieczny korek na ulicach. Ale w sumie patrząc na wiek dzieci z jakimi jedziesz będzie bezpieczna bo nie ma wielkich kamieni i spokojnie moga się pobawić bez ryzyka wpadnięcia do wody z wysokości. Jeżeli chodzi o kamping w Omisu to kolos, dyskoteki i nie za czysto.
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 06.03.2008 16:22

dla "rroberrt":

W minionym roku zanisło nas (dwoje dorosłych + 2 dzieci; wtedy 3 i 4 lata) na Ciovo, choć w pierwszym podejściu był to apartament w okolicach Trogiru.
Najwazniejsze, że tak faktycznie było. Serdecznie polecam tę lokalizację:
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... nts-tonka/

trochę własnych wrażeń na
http://robert.zelinski.edu.oeiizk.waw.p ... rogir.html

pozdrawiam
butterfly007
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) butterfly007 » 14.03.2008 20:26

Hej :lol: Do Cro wybraliśmy się w lipcu 2007. Jechaliśmy (3 osoby) samochodem zupełnie w ciemno. A plany były baaardzo ambitne. Najpierw był oczywiście przepiękny Dubrownik, następnie miał być właśnie Trogir. jednak, podobnie jak Rob Zel, polecam Ciovo. Trafiliśmy tam przez przypadek(a właściwie przez most na wyspę) i już zostaliśmy na kilka dni. Do Trogiru było blisko, można było płynąć łodzią lub dojechać autem (trochę trzeba się najeździć, by znaleźć miejsce do parkowania), a jak ktoś lubi spacery, to pieszo też z naszej kwatery można było dojść :lol: :lol: :lol: Dlaczego polecam pobyt na wyspie? Wszędzie było bardzo blisko, a najbliżej do morza (tylko przez ulicę) i do sklepu (parę domów dalej). I jeszcze jedna, istotna sprawa, mieszkaliśmy tu najtaniej (a byliśmy jeszcze w Roviniu). :lol:
kotruszka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotruszka » 15.03.2008 00:18

Hej :)

Jestem nowa na forum i przede wszystkim chciałam się przywitać :)

Wybieramy sie w tym roku pierwszy raz do Chorwacji, zachęciły nas pozytywne opinie o Trogirze i Ciovo i chcielibyśmy tam spędzić urlop.

Butterfly - czy mógłbys sie podzielić namiarem na tę tanią kwaterę na Ciovo? Byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.
butterfly007
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) butterfly007 » 15.03.2008 18:25

Hej! Podobnie, jak Ty, jestem nowa. Właściwie zaczęłam tu (na forum) zaglądać wiosną 2006, kiedy postanowiłam zrealizować swoje marzenia turystyczne. Przyznam się, że pod uwagę brałam początkowo Włochy lub Grecję. Dopiero Wasze (forumowiczów)porady, opowieści, zwierzenia,..., skierowały moje myśli do Cro. Muszę przyznać, że wróciliśmy zachwyceni i oszołomieni pięknymi miejscami i wspaniałymi mieszkańcami. Na pewno tam wrócimy. To dzięki poradom zdecydowaliśmy się na jazdę w ciemno, mimo pełni sezonu. Bardzo ta forma nam odpowiada, ponieważ można obejrzeć mieszkanie i jego okolicę i zaakceptować lub szukać dalej. A wolnych kwater jest pod dostatkiem (także na Ciovo), nawet w lipcu/ sierpniu. Dla orientacji podam, że w Dubrowniku za hotel (1 noc) płaciliśmy(3osoby) 195, potem w domku na wzgórzu (przepiękne widoki)- 50, na Ciovo - 40 (za pokój z łazienką), a w Rovinju -75(za apartament)-ceny za dobę w euro (lato 2006).
butterfly007
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) butterfly007 » 15.03.2008 18:35

Przepraszam wszystkich, ale byłam tak podekscytowana moim zaistnieniem na forum, że popełniłam błąd merytoryczny. Prostuję datę naszego pobytu w Cro - rok 2006, a nie jak podałam wczoraj 2007. Sorki.
jupi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.04.2008
Pierwszy raz w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jupi » 20.04.2008 12:00

Witam! W tym roku poraz pierwszy jedziemy do chorwacji w ciemno27.06.08 ok. 10 dni , czy jest szansa na znalezienie apartamentu dla 4 osób dorosłych i 2 dzieci (11 i 2 lata)okolice Makarska. Z góry dziękuję za odpowiedzi. :D
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 11.06.2008 08:35

[quote="butterfly007"]A wolnych kwater jest pod dostatkiem (także na Ciovo), nawet w lipcu/ sierpniu. quote]
Potwierdzam z własnych obserwacji w drugiej połowie sierpnia na Ciovo - niemal co dom to wywieszka o wolnych pokojach/apartamentach

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Rodzinny wyjazd do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone