Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rodzime prezenty dla Chorwatów?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002
Rodzime prezenty dla Chorwatów?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 09.07.2005 10:08

Zwracam się do Was z nietypowym pytaniem. W zasadzie wiemy już co można przywieźć z Cro do Polski aby "przedłużyć" sobie wakacje...
Ja mam problem "odwrotny" :)
Ponieważ jażdżę do pewnej zaprzyjaźnionej rodziny, więc kontakty są już baaaaardzo zacieśnione (jadąc do nich czuję się jakbym jechał do wujka na wieś :) ), tak bardzo że nasze żony (moja i Ante) zawsze na drugi dzień po powitaniu dręczą nas pokazując kefirek i zimniusią mineralną :wink: . Mladenka i jej rodzina zawsze wyposażają nas w spory bagaż prezentów przy wyjeździe, a my w ramach rewanżu zawsze przywozimy im "kawałek Polski". I z tym związane jest moje pytanko - konkurs.
Co mogę zawieźć im w tym roku ??????????
Oczywiście uprzedzam, że takie polskie specjały jak żubrówka czy dębowa już z nami były. Była też krakowska sucha, polskie owoce, bigosik z dziczyzny a nawet grafika wrocławskiego ratusza :)
Zatem otwieram konkurs na polskie prezenty dla Chorwatów (Leon może Ty coś podpowiesz)
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 09.07.2005 10:15

postaraj się krajanie o monetę z papieżem , które właśnie wyemitował NBP . Myślę , że to świetny prezent , szczególnie ta srebrna platerowana złotem ... cena emisji 55 zł , ale nie do dostania , może na allegro lub u numizmatyków
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 09.07.2005 10:19

tu się juz Leon wypowiadał w tej sprawie
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=4651&highlight=prezent
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 09.07.2005 12:15

Bazyl: to ciekawy pomysł, tylko trudny do zrealizowania
Prot: serdeczne dzięki za linka, już go czytałem i w zasadzie z wyjątkiem ryby zawoziłem (no i moze jeszcze tego obrusa z cepeli)
Jeszcze raz wielkie dzieki za szybką odpowiedź
Jackus
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 01.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackus » 09.07.2005 14:57

Ja np wiozę coś co jest charakterystyczne dla mojego regionu: małe agaty własnoręcznie wykopane w okolicach Nowego Kościoła + własnoręcznie zrobiona kartka. Wszystko razem w małym woreczku żyłkowym. Do tego pocztówki z regionu Gór Kaczawskich.
Tak wygląda moja kartka:
Obrazek
Pinia_Pinia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 14.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pinia_Pinia » 12.07.2005 11:03

nice :D

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rodzime prezenty dla Chorwatów?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone