Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

robienie zakupów w sklepie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 19.11.2006 22:58

i ceny są bardzo niewyraźnie napisane
boybondek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 22.02.2006
Temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) boybondek » 07.01.2007 10:47

Witam, będąc w Vela Luce przed wyjazdem zrobiliśmy duże zakupy w Kerum w tym poza miastem, było wszystko O.K. A tak na marginesie najlepiej jest gdzie można płacić kartą.

pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.01.2007 11:32

adam_cro napisał(a):W tym roku byłem już poraz enty w cro (wczesniej bywałem w jugosławii) i w tym roku pierwszy raz mi sie trafiło ze kelner chciał mnie rąbnąć. Była to kolejna wizyta w knajpce nad morzem na kampie Boban w Zivogoscie Blato. Zamówiłem 2 piwa dla nas i 3 kugle lodów dla córy, i dostałem po chwili racun na dwa piwa i 3 x Slivovica! zwrociłem uwagę kelnerowi o i iscie włoskiej urodzie, a on dal mi do zrozumienia ze SIĘ STALO i trzeba zaplacic :))) w koncu w wymienił "nadwyzkę" na dodatkowe lody dla corki. I nie powiedział nawet przepraszam. No cóż swiat się zmienia ....


No! I zamiast Karlovačko leją jakiegoś swojego pilznera przemyconego w autokarze... A ten kelner jest Czechem:) Knajpka fajna, nad morzem - szkoda, że pepsi bez lodu podają nawet w największy upał... I nawet nie z lodówki...
Dementuję jeszcze! Ten camp to jest już nie w Blato, a Dole...
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 16.03.2006
Re: Temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 07.01.2007 17:13

boybondek napisał(a):Witam, będąc w Vela Luce przed wyjazdem zrobiliśmy duże zakupy w Kerum w tym poza miastem, było wszystko O.K.


Potwierdzam,sklep jest w porządku.
boybondek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 22.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) boybondek » 07.01.2007 17:31

W Korculi w kawiarence nie dosyć, że zamówione lody były duże i smaczne, to jeszcze otrzymałem od obsługi do mojej kolekcji dwie szklanki z reklamą piwa Karlovacko i Ożujsko gratis. :lol:
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 14.02.2007 20:39

W Omisu dają wręcz nieziemską pizzę. Jest wprost ogromna i pyszna:)
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 15.02.2007 19:53

Torcida1 napisał(a):W Omisu dają wręcz nieziemską pizzę. Jest wprost ogromna i pyszna:)


Na szczęście nie tylko w Omiszu :D
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 15.02.2007 21:58

slapol napisał(a):Jak na 10 zakupów spróbują mnie orżnąć w sześciu (czyli przekroczą 50 %)...to zmienię kraj wakacji. Na tej zasadzie nieprędko zobaczą mnie w Grecji na Riwierze Olimpijskiej, gdzie "współczynnik lecenia w h...." przekroczył 70 % :wink: :lol: i jakoś mi się tam już nie spieszy....


Super txt,usmialem sie do lez!!! BRAWO!!! Tez nigdzie mnie nie oszukano.Pzdr.
boybondek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 22.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) boybondek » 21.02.2007 00:33

saturn_18 napisał(a):
Torcida1 napisał(a):W Omisu dają wręcz nieziemską pizzę. Jest wprost ogromna i pyszna:)


Na szczęście nie tylko w Omiszu :D


Masz rację w Vela Luce też jest dają super pizzę :D .
bartek 2007
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek 2007 » 26.02.2007 01:56

krystian.wawa napisał(a):Wow, powiem szczerze że pierwszy raz zdarzyło mi się przeczytać o tylu przypadkach prób robienia ludzi w balona w Chorwacji:wink:


Witam wszystkich! To ciekawy temat :)
Poniewaz mysle o 1-szym wyjezdzie tam. czytam sobie wszystkie uwagi :)
Wniosek czytelnika - i w Chorwacji rąbią jak się da.
Jestem wyczulony po pobycie we Włoszech parę lat temu, gdzie wiecej nigdy nie pojade, bo NA KAZDYM KROKU ktos próbował mnie oszukać. Zwiedziłem ostatnimi laty prawie całą Europę i ciut więcej, ale tylko Włosi okazali się tak chamsko pazerni na kasę turystów :/ :)
Po za tym tylko głupi kelnerzy w Tunezji mnie wnerwili parę razy nie wracając z resztą w postaci kilku dolców. Jako prawdziwy Polak :), zawsze szedłem wyjaśnić sprawę i nie było lekko odebrać co swoje :)))
Najgorsze jest to, że oszust jeszcze się obraża... bo takiemu co się uśmiechnie i odda prędzej wybaczysz...
Pocieszenie - codziennie omijam jeden "warzywniak" obok w Łodzi bo dziad z niego waży warzywa "na okrągło" - 5-10-15....razem 30 zł... płakac czy smiać się z tego ?:)))) selawi, złodzieje cholerni :) i nie mówcie, że to prawo wolnego rynku :) ...
Udanych wakacji !!! :)
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 26.02.2007 21:35

Polecam pizzę jumbo w Rakovicy k. Plitvic. Pizza olbrzym, ale cena nie...
Spakojny
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spakojny » 27.02.2007 15:42

romko napisał(a):Chciałbym ostrzec wszystkich, którzy będą robić zakupy w sklepach w Chorwacji przed "uczciwością" chorwackich sprzedawców. Sprawdzajcie paragony przy kasie czy czasami ekspedientka nie dopisała czegoś więcej do rachunku. Mnie to spotkało w Hvarze w sklepie KONZUM gdzie na paragonie widnieją rzeczy, których nie kupiłem. Na stacjach paliwowych też należy uważac przy płaceniu euro, czasami wydają za mało kun

Wiele lat temu wybierajac sie pierwszy raz na zagle do HR przeczytalismy w przewodniku Pascala ze Chorwaci maja jakby zakodowane oszukiwanie obcokrajowcow i zeczywiscie spotkalismy sie wtedy z takimi przypadkami ale mysle ze teraz to jest juz zupelnie marginalne a ja przynajmniej spotykam sie z sytuacja ze w knajpkach placimy normalne ceny i czesto dostajemy wiele bonusow np dodatkowa Rajije , wino czy ryby.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
robienie zakupów w sklepie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone