Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

robienie zakupów w sklepie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kiur
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiur » 14.09.2006 14:44

A mnie w Cro jeden "dorobkiewicz" ostrzygł na bramkach na autostradzie.
Wg. jego przeliczników 1E to było 5,5 kuny. Nie zabiłem go, nie pobiłem, nie zbluzgałem. Zarobił biedaczysko ok. 20kun i wielki śmiech z mojej strony.

Tym dla których rola "baranów do strzyżenia" jest szczególnie bolesna zalecam odpowiednio wczesne zaopatrzenie się w ichniejszą walutę, unikanie płatnosci w Euro i zachowanie szczególnej czujności.

P.S. U nas też "strzygą" i to nie tylko baranów :lol:
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 14.09.2006 18:35

Hejka!
Jak poprzednicy i przedmówcy - pilnować sie trza w KERUM, KONZUM i na targowiskach ale po doświadczeniach zeszłorocznych w tym roku nie mieliśmy problemu z reszta czy dodatkowymi fantami na rachunku - poprostu zaraz patrzyliśmy na kwit z kasy albo z żona przed kasa próbowaliśmy zliczyć ile bedzie za wsio i spoko.... ale zawsze na pewno coś bedzie :) ot taki urok wakacji :) ....

Pozdrawiamy :)
magodr
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) magodr » 15.09.2006 09:11

W tym roku byłam w Cro po czteroletniej przerwie. Nigdy wcześniej (a był to mój 3 pobyt w Cro) nie miałam problemu z zawyżonymi rachunkami lub nie wydawaniem reszty. Niestety w tym roku parę razy zdarzyło nam się trafić na nieuczciwych handlarzy. Zwłaszcza trzeba zwracać uwagę na wydawaną resztę i na to jak i co ważą na targach warzywno-owocowych. Mi zdarzyło się zakupić psującego się melona. I to tylko dlatego, że interesowałam się raczkującym wśród skrzynek z owocami synkiem. Poprosiłam, żeby pan wybrał mi ładnego melona. No i wybrał, doskonale wiedział co mi pakuje do torby. Od tego momentu interesowałam się już tym co mi dają nie licząc na ich uczciwość.
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 16.09.2006 20:42

Kerum w Vela Luce (ten duży,za miastem) jest O.K. Dzień przed wyjazdem(a właściwie wypłynięciem :wink: ) kupiłem troszkę vrhuskiego winka i wszystko się zgadzało na paragonie :)
usycham_
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) usycham_ » 16.09.2006 22:54

No i nam sie zgadzalo wszystko na paragonie, ale pewnie dlatego ze zakupy czestsze :roll: i mniejsze.
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 17.09.2006 12:11

Zauważyłem, że drobni sprzedawcy chcą od nas wyciągnąć znacznie więcej, jeśli widzą nasze zauroczenie towarem.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 17.09.2006 22:32

Z góry przepraszam jezeli kogoś obrażę/nie celowo/. A tak w ogóle to wszyscy handlowcy to złodzieje są tylko czekaja. że klient się nie kapnie.żeby się dorobić majątku. Tylko. że ludzie tego pokroju nie mają pojęcia, że to jest bez sensu.Nikt nie wróci do takiego skl;epu czy straganu. Wiadomości tego typu rozchodzą się bardzo szybko i zakupy tam topnieją z dnia na dzień.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 17.09.2006 23:02

W tym roku byłem już poraz enty w cro (wczesniej bywałem w jugosławii) i w tym roku pierwszy raz mi sie trafiło ze kelner chciał mnie rąbnąć. Była to kolejna wizyta w knajpce nad morzem na kampie Boban w Zivogoscie Blato. Zamówiłem 2 piwa dla nas i 3 kugle lodów dla córy, i dostałem po chwili racun na dwa piwa i 3 x Slivovica! zwrociłem uwagę kelnerowi o i iscie włoskiej urodzie, a on dal mi do zrozumienia ze SIĘ STALO i trzeba zaplacic :))) w koncu w wymienił "nadwyzkę" na dodatkowe lody dla corki. I nie powiedział nawet przepraszam. No cóż swiat się zmienia ....
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 18.09.2006 08:54

A my właśnie wróciliśmy z Sv. Filip i Jakov (mieścinka pomiędzy Zadarem a Biogradem) i mamy pod względem zakupów miłe odczucia :D
W knajpkach czy na lodach ceny są równe więc nie było problemu z płaceniem i wydawaniem reszty w kunach,
ale w sklepie przy plaży przed naszym apartamentem Panie wydają końcówki zawsze na korzyść klienta :D
Myślę, że to kolejny plus takich miejsc - nie ma tu tłumów, każdy sprzedawca poznaje Cię i wita na odległość.
Jak w ostatni dzień kupowaliśmy winko i rakije nie chcieliśmy już reszty ( 20kun) to Pan się tak cieszył i żegnał nas, że naprawdę aż miło !
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2336
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 22.09.2006 12:06

Ja, podobnie jak większość Towarzystwa, nie miałem nigdy problemów z nieuczciwością w sklepach w Chorwacji :) Mało tego, w tym roku na Ciovo, w markecie Tommy raz tak się zakręciłem, ze nie wziąłem reszty i wyszedłem ze sklepu. Wyskoczyła za mną taka "kobylasta" kasierka Vladka (kto był, wie o czym mówię ;)) , oddała resztę i jeszcze mnie opierniczyła, że gamoń jestem ;)
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 22.09.2006 15:15

Wszędzie bywają nie uczciwi. Ale tak samo jest bezsensu twierdzenie mnie nie oszukali więc jest to nie możliwe. Ja akurat zostałem tylko raz oszukany przy kupnie lodów. Ale próbowano mnie nabrać na stacji benzynowej tyle, że bezskutecznie.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 22.09.2006 17:30

Ja, podobnie jak większość Towarzystwa, nie miałem nigdy problemów z nieuczciwością w sklepach w Chorwacji Mało tego, w tym roku na Ciovo, w markecie Tommy raz tak się zakręciłem, ze nie wziąłem reszty i wyszedłem ze sklepu. Wyskoczyła za mną taka "kobylasta" kasierka Vladka (kto był, wie o czym mówię ) , oddała resztę i jeszcze mnie opierniczyła, że gamoń jestem

:D :D :D
W zeszłym roku mąż z kolegą zaspiewali jej "kobiety są acha acha gorące" i jeszcze w tym roku śpiewała na męża widok "gorące, gorące"
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.09.2006 14:49

Czytam ten wątek .... czy w Polsce jest inaczej ???

Jeden wybiegnie za tobą ze sklepu dlatego, że nie zabrałeś 20 gr reszty a drugi doliczy ci fajki dla siebie jak będziesz robił zakupy za 50 zł.

Jedna generalna zasada "Kochajmy się jak bracia a liczmy się jak żydzi".

Czyli wszędzie trzeba uważać - nie tylko w Polsce czy w Chorwacji.

A jak ktoś kogoś "rąbnie" na 3 kuny to czy to jest powód żeby zepsuć sobie wakacje ???????? No pusty śmiech. Więcej dystansu i więcej luzu. A jak kogoś bolą te 3 kuny to niech ich pilnuje :)

Pozdrawiam ;)
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2336
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 26.09.2006 18:05

madzia1981 napisał(a):
Ja, podobnie jak większość Towarzystwa, nie miałem nigdy problemów z nieuczciwością w sklepach w Chorwacji Mało tego, w tym roku na Ciovo, w markecie Tommy raz tak się zakręciłem, ze nie wziąłem reszty i wyszedłem ze sklepu. Wyskoczyła za mną taka "kobylasta" kasierka Vladka (kto był, wie o czym mówię ) , oddała resztę i jeszcze mnie opierniczyła, że gamoń jestem

:D :D :D
W zeszłym roku mąż z kolegą zaspiewali jej "kobiety są acha acha gorące" i jeszcze w tym roku śpiewała na męża widok "gorące, gorące"


No to miej się Madzia na baczności ;) Z Vladką nie ma żartów :lol:
krystian.wawa
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian.wawa » 20.10.2006 16:53

Wow, powiem szczerze że pierwszy raz zdarzyło mi się przeczytać o tylu przypadkach prób robienia ludzi w balona w Chorwacji. Ale bądźmy szczrzy, w polsce również nie trudno znaleźć się w takiej sytuacji -jak już ktoś powiedział :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
robienie zakupów w sklepie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone