Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5016
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.07.2024 11:41

aras519 napisał(a):Witam.
Mam w booking opłatę ustawioną na dzień. Ale jest jeszcze podatek miejski nie pobierany przy tej opłacie. Jak zapłacić ten podatek, jeśli nie będzie kontaktu bezpośredniego z właścicielem? Klucze w skrzynce, instrukcje na telefon.
Mieliśmy tak w Barcelonie. Kolega dostał jakąś wiadomość (ale teraz nie pamięta, czy przez Booking, czy na e-mail, czy sms), że trzeba zapłacić i zrobił przelew na podane konto.

piekara114 napisał(a):Ja dostałem wiadomość przez booking anum przy self chęci lut dostawić kasę na tax na stoliku.
Beata, przetłumacz, bo nic nie rozumiem :oczko_usmiech:.
Domyślam się, że mieliście zostawić kasę na stoliku, ale co znaczy "anum przy self lut".
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2024 12:18

Poprawiłam. Przepraszam :oops: Wysyłałam na szybko jak zadzwonił mi tel. i potem już nie sprawdziłam :oops:
azrael
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.07.2021
Re: Jak zarezerwować poza booking o ARBNB

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 31.07.2024 15:23

piekara114 napisał(a):
lanola napisał(a):Przerażają mnie prowizje jakie w tym roku narzucają operatorzy jak booking lub ARBNB. Cena na tych portalach to czasem 2krotność ceny gospodarza!
W tym roku korzystałam z booking w Chorwacji (pierwszy raz w tym kraju), cena dużo niższa niż bezpośrednio (inne obiekty).
W przeszłości ten sam obiekt sprawdzałam i przez booking i bezpośrednio i bezpośrednio i czasami zniżka była symboliczna, przez booking korzystając ze statutu Genius+ linki/kody refundacyjne było taniej niż ze zniżką od właściciela.

Nie ma jednej zasady.


zgadza się, wiele razy rezerwowałem przez booking, zero problemów i czasami można było postawić właściciela do pionu, jak zachciało mu się kłopotów
new1984
Croentuzjasta
Posty: 262
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 02.08.2024 09:06

Też mogę potwierdzić, że najlepszą ofertę znaleźliśmy na booking w tym roku.
Np. śpimy z niedzieli na poniedziałek w Bośni, przy plitvickich jeziorach. Dom z 3 sypialniami na 8 osób wynająłem za 85 EUR.

Airbnb wydaje się teraz droższe.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.08.2024 09:11

new1984 napisał(a):Airbnb wydaje się teraz droższe.

Airbnb ma wysokie koszty stałe obsługi transakcji. Przy krótkich pobytach bardzo windują cenę.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 02.08.2024 09:31

Obecnie zarówno booking.com, jak i AirBnB pobierają prowizję od zrealizowanej rezerwacji. Nie mogę napisać konkretnie jakiej wysokości gdyż obowiązuje mnie tajemnica handlowa, ale zapewniam, że są one bardzo podobne. Ceny ustala zawsze hotelarz, choć możecie rzeczywiście znaleźć tańszą opcję na booking.com. jest to spowodowane 3 aspektami:
1. booking.com zaciąga tańsze ceny od pośredników. Często są to hurtownie, które nie powinny umieszczać tych cen online a offline. A jednak je wypuszczają i hotel sprzedaje się w zaniżonej stawce. Jest to bardzo nieuczciwa praktyka względem hotelarzy, którzy starają się implementować u wszystkich pośredników taką samą cenę.
2. booking.com sam zaniża cenę noclegu pozbawiając się części swojej prowizji, gdyż hotelarzowi płaci cenę, za jaką wystawił pokój. W ten sposób wyprzedza konkurencję i wzbudza lojalność swoich użytkowników.
3. zniżka Genius oraz inne programy, które oferuje booking.com powoduje, że cena jest niższa.

Nie zmienia to faktu, że najlepiej jest podjąć kontakt bezpośrednio z właścicielem apartamentu, recepcją hotelu etc. i z nimi negocjować cenę oraz warunki. Zawsze można liczyć na fajniejszy pokój, z lepszym widokiem itp.
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone