Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 12.04.2014
Re: Trudność w znalezieniu kwatery (np. facebook). Gdzie szu

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 01.07.2024 16:11

Dokładnie w tym roku szukanie apartamentu dosłownie palcem po mapie i kontakt bezpośrednio w właścicielem obiektu ,który nam odpowiadał ;) dokładnie wiedziałam co rezerwuje ,ile mam do zatoki itd .Miejscówka okazała się idealna :hearts:
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 398
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: Trudność w znalezieniu kwatery (np. facebook). Gdzie szu

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 01.07.2024 19:13

anthony1981
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 05.07.2024 10:20

Czy ktoś ma do polecenia konkurencję dla booking i airbnb, głównie chodzi o jakąś gwarancję/zabezpieczenie rezerwacji, bo mam niestety poważne obawy co do rezerwacji na „gębę”.. pozdrawiam
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.07.2024 11:48

anthony1981 napisał(a):Czy ktoś ma do polecenia konkurencję dla booking i airbnb, głównie chodzi o jakąś gwarancję/zabezpieczenie rezerwacji, bo mam niestety poważne obawy co do rezerwacji na „gębę”.. pozdrawiam


Agoda
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.07.2024 19:28

Proszę zerknąć na zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link :idea:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.07.2024 22:05

stachan napisał(a):Proszę zerknąć na zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link :idea:


Korzystałem z Agody 2 razy (raz we Włoszech i raz w Portugalii) i bardzo sobie chwalę.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 05.07.2024 23:38

stachan napisał(a):Proszę zerknąć na zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link :idea:

Co czwarty klient niezadowolony wg recenzji. Słabizna.
lanola
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.07.2024
Jak zarezerwować poza booking o ARBNB

Nieprzeczytany postnapisał(a) lanola » 15.07.2024 08:34

Cześć,

Przerażają mnie prowizje jakie w tym roku narzucają operatorzy jak booking lub ARBNB. Cena na tych portalach to czasem 2krotność ceny gospodarza!
W związku z tym zbieram prywatne namiary (telefon/mail), aby dokonać bezpośredniej rezerwacji na początek sierpnia. Niestety, miejsca, które już odwiedziałem są zarezerwowane. Będę wdzięczny za pomoc:)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2650
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 15.07.2024 20:04

Booking - korzystam od conajmniej 10 lat i nie miałam żadnych problemów.
Agoda - po raz pierwszy w tym roku. Na dwie rezerwacje, jedna bez problemów, cena atrakcyjna, druga już nie. Najbardziej stresującą sytuację podczas tegorocznych wakacji zafundowała mi właśnie Agoda.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 796
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Jak zarezerwować poza booking o ARBNB

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 17.07.2024 14:12

Staraj się znaleźć namiar bezpośrednio do właściciela obiektu. Nam udało się w tym roku zarezerwować nocleg w Czarnogórze prawie 3000zł taniej względem booking.com
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008
Re: Jak zarezerwować poza booking o ARBNB

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 17.07.2024 15:40

lanola napisał(a):Cześć,

Przerażają mnie prowizje jakie w tym roku narzucają operatorzy jak booking lub ARBNB. Cena na tych portalach to czasem 2krotność ceny gospodarza!
W związku z tym zbieram prywatne namiary (telefon/mail), aby dokonać bezpośredniej rezerwacji na początek sierpnia. Niestety, miejsca, które już odwiedziałem są zarezerwowane. Będę wdzięczny za pomoc:)


O jakich prowizjach piszesz? Mam rezerwację na sierpień z Airbnb gdzie opłata serwisowa wyniosła ok 380 zł, czyli niecałe 8% całej sumy na 9 dni dla 4 osób. Masz jakieś przykłady tych ofert z dużymi prowizjami?
aras519
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aras519 » 28.07.2024 08:06

Witam.
Mam w booking opłatę ustawioną na dzień. Ale jest jeszcze podatek miejski nie pobierany przy tej opłacie. Jak zapłacić ten podatek, jeśli nie będzie kontaktu bezpośredniego z właścicielem? Klucze w skrzynce, instrukcje na telefon.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2024 10:34

Ja dostałam wiadomość przez booking, abym przy self check-out zostawiła kasę za turist tax na stoliku wraz z kluczami.
W takiej sytuacji robię fotkę i po wyjściu wysyłam fotkę do hosta.
Ostatnio edytowano 28.07.2024 12:53 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jak zarezerwować poza booking o ARBNB

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2024 10:39

lanola napisał(a):Przerażają mnie prowizje jakie w tym roku narzucają operatorzy jak booking lub ARBNB. Cena na tych portalach to czasem 2krotność ceny gospodarza!
W tym roku korzystałam z booking w Chorwacji (pierwszy raz w tym kraju), cena dużo niższa niż bezpośrednio (inne obiekty).
W przeszłości ten sam obiekt sprawdzałam i przez booking i bezpośrednio i bezpośrednio i czasami zniżka była symboliczna, przez booking korzystając ze statutu Genius+ linki/kody refundacyjne było taniej niż ze zniżką od właściciela.

Nie ma jednej zasady.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.07.2024 10:55

aras519 napisał(a):Witam.
Mam w booking opłatę ustawioną na dzień. Ale jest jeszcze podatek miejski nie pobierany przy tej opłacie. Jak zapłacić ten podatek, jeśli nie będzie kontaktu bezpośredniego z właścicielem? Klucze w skrzynce, instrukcje na telefon.


To raczej problem właściciela, a nie twój - niech on kombinuje. A bardzo możliwe, że w ogóle odpuści tą opłatę, bo ma ją wliczoną w koszt wynajmu.

Ja tak miałem w tym roku w Zagrzebiu. Płatność automatyczna przez booking, zakwaterowanie przez skrytkę, zero kontaktu fizycznego z właścicielem - nie było mowy o taksie klimatycznej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone