Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gosciuwa
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 13.09.2019
Trudność w znalezieniu kwatery (np. facebook). Gdzie szukać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciuwa » 30.06.2024 20:51

Hej.
Gdzie szukacie swoich miejsc na wyjazd? Wiadomo - jest booking, airbnb -> ale tam miejsca wydają mi się takie sztuczne, hotelowe, takie nie do końca prawdziwe. Do tej pory wszystkie moje noclegi znalazłem przez facebooka, a jeden przez polecajkę tutaj na forum. Nie wiem czy ja już mam za duże wymagania, czy szukam za późno (na wrzesień), czy ceny tak wzrosły. W każdym razie na facebooku jest pełno grup, ale jak piszę jakiegoś posta, to ludzie z CRO wrzucają po jednym zdaniu, trzech zdjęciach i liczą, że wydam kilkaset euro na coś tak niepewnego. Macie jakieś sprawdzone sposoby albo miejsca? Czy tylko ja w tym roku widzę jakieś mniejsze "przyłożenie" z ich strony?
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 06.02.2015
Re: Trudność w znalezieniu kwatery (np. facebook). Gdzie szu

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 30.06.2024 21:24

Spróbuj tu: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
aras519
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aras519 » 30.06.2024 21:56

Witam.
Zarezerwowałem nocleg tranzytowy. Jest to mieszkanie w bloku mocno komercyjny wynajem bez kontaktu z właścicielem. Przyszła do mnie wiadomość, że w dniu przyjazdu dostanę informację na aplikację jak dostać się do mieszkania. Pytanie do praktyków, czy muszę instalować aplikację booking na telefonie czy wystarczy, że przez przeglądarkę się zaloguję bez instalacji aplikacji? Może dziwne pytanie, ale stronię od instalacji różnych aplikacji.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 30.06.2024 22:04

Raczej spodziewaj się link do serwisu, sms/e-mail z kodem do skrytki w którym jest klucz, albo kodami do domofonu i apartamentu.
Ale to troszkę jak wróżenie z fusów. Booking raczej dba o sensowne rozwiązania.
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Trudność w znalezieniu kwatery (np. facebook). Gdzie szu

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 30.06.2024 23:25

W poprzednim roku jechaliśmy w sprawdzone miejsce więc kontaktowałem się bezpośrednio na maila (aktualnie nie wystawiają pokoi na booking). W tym roku nowe miejsce i ceny gdzieniegdzie kosmos więc po znalezieniu na bookingu napisałem bezpośrednio na maila i dostałem lepszą ofertę. Mam nadzieję, że nie będziemy żałować ;) ale jeśli chodzi o pobyt "po drodze" na dwie noce to booking.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2024 07:39

aras519 napisał(a):Witam.
Zarezerwowałem nocleg tranzytowy. Jest to mieszkanie w bloku mocno komercyjny wynajem bez kontaktu z właścicielem. Przyszła do mnie wiadomość, że w dniu przyjazdu dostanę informację na aplikację jak dostać się do mieszkania. Pytanie do praktyków, czy muszę instalować aplikację booking na telefonie czy wystarczy, że przez przeglądarkę się zaloguję bez instalacji aplikacji? Może dziwne pytanie, ale stronię od instalacji różnych aplikacji.

Do odebrania info nie trzeba instalować apki, to samo przychodzi na Twoje konto po zalogowaniu przez przeglądarkę.
Tak jak napisał @BartNS zapewne dostaniesz info w Wiadomości przez Booking oraz maila, że obiekt wysłał Ci wiadomość, z instrukcją do wejścia.
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 17.02.2017
Re: Trudność w znalezieniu kwatery (np. facebook). Gdzie szu

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 01.07.2024 07:44

Jeśli byście szukali coś w Tucepi to polecam stronę zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024
Re: Trudność w znalezieniu kwatery (np. facebook). Gdzie szu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 01.07.2024 07:57

Można spokojnie wpisać privatni smještaj i nazwa miasta lub regionu. I będą wyniki, często booking ale i inne stronki. Przy namiarach telefonicznych na prywatnych właścicieli można zadzwonić lub wysłać sms.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Trudność w znalezieniu kwatery (np. facebook). Gdzie szu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.07.2024 09:21

Przez booking i airbnb póki co znalazłem najlepsze miejsca np. we Włoszech.
W czeskiej Pradze, na Pelješcu również. Nie były bynajmniej sztuczne.
Ot chyba troszkę pobieżnie sprawdziłaś.
Jeszcze szukam przez google maps...po prostu przybliżam interesujący mnie fragment np. wybrzeża i tam też tego sporo się odkrywa.
Na Hvarze można szukać apartamentów poprzez stronę visit-hvar.com
Podstawowa zasada szukania lokum na wczasy to SPĘDŹ PRZY TYM NIECO CZASU. Nagle po nitce do kłębka znajdziesz tyle opcji, że oszaleć można.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008
Re: Trudność w znalezieniu kwatery (np. facebook). Gdzie szu

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 01.07.2024 11:06

jeśli ktoś chciałby spędzić urlop w okolicach Breli niedaleko miejscowości Baśka Voda polecam stronę :
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
można wybierać lokalizację i rodzaj noclegu......... :mg: :mg: :mg:
jednak mamy początek lipca i czy jest coś wolne to nie jestem w stanie zagwarantować.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trudność w znalezieniu kwatery (np. facebook). Gdzie szu

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.07.2024 12:10

Jeśli chodzi o Chorwację, to ja korzystam z 3 stron:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

A najlepszym sposobem dla mnie jest powiększenie mapy wybranego miejsca w GM i pisanie/dzwonienie bezpośrednio do właścicieli. W ten sposób znalazłem najwięcej apartmanów.

W pozostałych krajach tylko booking, agora lub airbnb. Szczególnie booking, bo w większości przypadków zależy mi na bliskości centrum lub metra/tramwaju, a w airbnb jak wiemy nie ma podanej dokładnej lokalizacji.

Z Facebooka nie korzystam w ogóle, nawet nie mam tam konta, ale z tego, co mówią i pokazują mi znajomi, jest tam wielu oszustów w kwestii wynajmu w Chorwacji. Zresztą cały facebook to jedno wielkie szambo, więc się nie dziwię.
aras519
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aras519 » 01.07.2024 12:24

Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008
Re: Trudność w znalezieniu kwatery (np. facebook). Gdzie szu

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 01.07.2024 12:44

dokładnie TAK jak pisze Marek :spoko:
Google Maps i dzwonienie do właścicieli osobiście a dodatkowo jak jest możliwe od razu wejść na stronę internetową obiektu i wiadomo co to za "ptica"...... :mg: :mg: :mg:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.07.2024 14:43

Ja mam pytanie o bezpieczeństwo.
Przez booking ryzyko wtopy jest niewielkie. Jeśli jednak coś by się wydarzyło to booking zapewni nam inny nocleg.
Jak to wygląda z innymi stronami?
Na forum znalazłem takie strony z kwaterami.

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link (orebic com pl - link się nie wyświetla :/)
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2024 15:33

Odnośnie tych linków co znam...

empire13 napisał(a):https://visitbrac.com/
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
To są strony miejskie/regionów z wykazem noclegów, żaden pośrednik, kontakt jest bezpośrednio z wynajmującym. Brak ochrony/pomocy.

empire13 napisał(a):http://zakwaterowaniewchorwacji.pl/
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
To strona zbiorcza, kontakt bezpośrednio z wynajmującym. Brak ochrony/pomocy.


empire13 napisał(a):https://adria-tour.eu/
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Pośrednicy, jak booking, ale w warunki trzeba się indywidualnie wczytać co oferują.

Pomoc podobną do bookingu ma hotels.com.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone