Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja pod wpływem Piotrka B - Izrael 2010 ;-)

Izrael to jedyny kraj na świecie, w którym klej na znaczkach pocztowych jest koszerny. Osoby przestrzegające Szabatu mogą w Izraelu kupić tańsze ubezpieczenie samochodu, które nie obejmuje sobót. W parku narodowym w miejscowości Aszkelon odkryto największy na świecie, znany w starożytności, cmentarz dla psów. Pochówek czworonogów odbywał się tam od V do III wieku przed naszą erą.
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004
Relacja pod wpływem Piotrka B - Izrael 2010 ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 18.10.2010 22:17

Wstęp - skąd ja się tam wziąłem?

Cytat z Polski Lokalnej:
Kraków: Diecezjalna Pielgrzymka do Ziemi Świętej
Piątek, 5 marca 2010

W Diecezjalnej Pielgrzymce do Ziemi Świętej, która w poniedziałek wyruszy z Krakowa, weźmie udział prawie 700 wiernych z Małopolski.
Pielgrzymka ma być pierwszym z wyjazdów do miejsc, które odwiedzał Jan Paweł II, a pielgrzymi będą modlić się m.in. o jego beatyfikację.

Zainteresowanie wyjazdem przerosło oczekiwania organizatorów. Dwa wyczarterowane izraelskie samoloty wylecą z lotniska w Balicach, jeden dodatkowy samolot zabierze pielgrzymów z Ostrawy.

- Będą to rekolekcje wielkopostne dla wiernych podążających śladami Jezusa Chrystusa w Ziemi Świętej i jednocześnie modlitwa w intencjach Archidiecezji Krakowskiej oraz rychłej beatyfikacji Jana Pawła II - mówił Adam Mazurkiewicz, dyrektor Katolickiego Centrum Kultury, które organizuje wyjazd. - My nie podróżujemy, my pielgrzymujemy - podkreślił.

W każdej z grup, na które podzielono uczestników wyjazdu, będzie kapłan prowadzący rekolekcje, a w programie codziennie przewidziano mszę św. W Ziemi Świętej wierni zobaczą najważniejsze miejsca związane z życiem Chrystusa: Betlejem, Nazaret, Pustynię Judzką, Kanę Galilejską, Górę Tabor, Jerycho i oczywiście Jerozolimę. W programie pielgrzymki jest także wizyta w Kafarnaum - w domu św. Piotra i w Betanii przy grobie Łazarza. "Odwiedzimy też Instytut Yad Vashem" - zapowiada Mazurkiewicz.

Pielgrzymi będą zakwaterowani po stronie palestyńskiej, w hotelu w Betlejem. Po Ziemi Świętej będą podróżować autokarami. Ze względów bezpieczeństwa i logistyki program przygotowano w trzech wersjach - grupy odwiedzą te same miejsca, ale w różnym czasie. Wierni wspólnie będą uczestniczyć w mszach św. z kard. Stanisławem Dziwiszem odprawionych w Betlejem, Getsemani i w Tabdze nad Jeziorem Genezaret.

Metropolita krakowski ma się spotkać w Izraelu m.in. z wiceministrem ds. religii rządu izraelskiego, z burmistrzem Jerozolimy i dyrekcją Instytutu Yad Vashem.

Większość uczestników ma 55-60 lat. Pielgrzymi będą mieć zapewnioną opiekę lekarza i pielęgniarki. Każdy otrzyma na pamiątkę świadectwo pielgrzymowania podpisane przez kard. Dziwisza.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107993
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.10.2010 23:02

Byłem w Izraelu z Piotrusiem, teraz wybiorę się z Krzysiem :wink: :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.10.2010 06:50

A ja już byłem z obydwoma, ale Piotrka do Rygi wywiało :wink:

Lecę z Wami ... :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.10.2010 07:55

Na początku myślałam, że to relacja Piotrka, a tu tylko tytuł podobny ;)
Na pewno będzie ciekawie, więc melduję się na posterunku :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.10.2010 08:01

Bardzo ciekawy program zwiedzania. W ten sposób niedopowiedziane u Piotra zostanie dopełnione i nastanie harmonia :) :wink: .
Oczywiście czytam.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 19.10.2010 08:17

Znaczy się ... jeszcze raz przez ten Israeli Border Check !

8O :D
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 19.10.2010 10:38

mariusz-w napisał(a):Znaczy się ... jeszcze raz przez ten Israeli Border Check !

8O :D

A to już opisałem, na stronie 7 relacji Piotra.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.10.2010 10:41

Nie ma to jak siąść po drugiej stronie czyli na widowni :P
Czekam na cedeena a przede wszystkim na to czego nie dane mi było zobaczyć :wink:
Ostatnio edytowano 19.10.2010 10:42 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.10.2010 10:42

kw napisał(a):
mariusz-w napisał(a):Znaczy się ... jeszcze raz przez ten Israeli Border Check !

8O :D

A to już opisałem, na stronie 7 relacji Piotra.


A mówiłem, że będziemy od środka czytali ... :lol:

Podlinkuj może tak na początku swoje wpisy, bo potem się Piotrka relacja zgubi
i ciężko będzie komuś nowemu szukać o co biega.
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 19.10.2010 10:48

Zastanawiałem się jak tę relację zrobić.
Wyszło na to, że będzie wycieczka pod tytułem "Tam gdzie nie byli twoi znajomi". Spróbuję z tych miejsc, które nie zostały jeszcze opisane, zrobić jedną spójną relację.
To co zostało wstawione do relacji Piotra niech tam zostanie.
Piotrek tak znakomicie opisał o obfotografował wszystkie miejsca, że nie ma sensu tego powtarzać.

Krzysztof
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 19.10.2010 11:12

kw napisał(a):
mariusz-w napisał(a):Znaczy się ... jeszcze raz przez ten Israeli Border Check !

8O :D

A to już opisałem, na stronie 7 relacji Piotra.


Żartuję ... pamiętam ... że było inaczej ! :wink: :)
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 19.10.2010 11:33

Rozdział 1 - różnice
Bo to były dwa różne wyjazdy - Piotrka i nasz.

1.Organizacja
Piotrek był w grupie 4-osobowej
My - w grupie 50-osobowej, a chwilami w 700-osobowej.
Muszę wyrazić podziw dla biura za sprawność organizacyjną i logistyczną.
Pielgrzymka leciała do Izraela trzema samolotami, a na miejscu przemieszczała się 15 autokarami.
Trasy były tak zorganizowane, że nie deptaliśmy sobie po piętach, a kiedy trzeba - spotykaliśmy się w jednym miejscu.
Szczytem była wspólna kolacja na 800 osób w hotelu w Betlejem. Wydawanie posiłków było tak sprawne, że po pół godziny wszyscy już jedli.

2.Przewodnik
Piotr korzystał z przewodnika drukowanego
My - z żywego
Jacek Urbanowicz jest nie tylko z wykształcenia biblistą, ale jest też zakochany w Bliskim Wschodzie. W ciągu roku więcej czasu spędza w Izraelu niż w Warszawie. To Jemu zawdzięczamy wszystkie informacje, szczególnie te niedostępne na stronach przewodników papierowych czy internetowych.

3. Towarzystwo
Piotr był w towarzystwie rodziny
My - zdecydowaliśmy się na ten wyjazd z sąsiadami z ulicy. Razem było nas pięcioro. Na lotnisku w Krakowie okazało się, że z naszych Michałowic jest w sumie ponad 20 osób i to wszyscy w naszej grupie. Byliśmy więc cały czas otoczeni znajomymi.
Ksiądz, który nas skaperował i był duszpasterzem naszej grupy, to też znajomy. Jego rodzice to koledzy szkolni mojej żony, a sam ksiądz Jarek był na naszym ślubie... ministrantem (co nam do tej pory wypomina).

4. Pogoda
Piotr był w środku lata, w największe upały
My- na wiosnę.
Izrael był jeszcze zielony po zimowych deszczach. Temperatura była idealna - 25 do 30 stopni i słonecznie. Odbieraliśmy to z podwójną przyjemnością czytając wiadomości z kraju, gdzie wtedy wróciła zima.


Różnice można by mnożyć, ale myślę, że na początek tyle wystarczy.


Krzysztof
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.10.2010 21:17

Izraela ci u nas dostatek. :lol: Ale skoro się nie wybieram, to chętnie poczytam.

Jeśli Ojcem Chrzestnym, jak wspomniełeś w tytule jest Piotrek, to należałoby wspomnieć o Babci Chrzestnej, ale trochę się boję, bo nie wiem, jak Ona sie z tym poczuje. :wink:

Droga Tymono! Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - każdy zostaje kiedyś babcią (czasem nawet dziadkiem). :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107993
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.10.2010 21:34

Rozdział I jeszcze ciekawszy niż Wstęp, to co będzie dalej :D :D :D
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 19.10.2010 21:40


widzę, że jest jeszcze trochę miejsc na widowni ( czytelni ) więc się przysiadam...
choć czasami mam wrażenie, że obydwie relacje złączone wstępnie u Piotra_B zlały mi się w jedną...
a skoro tam zasygnalizowano jeszcze kilka "tomów", to i jesienne wieczory nie będą tak dokuczliwe...
:wink: :wink:
Następna strona

Powrót do Izrael - שְרָאֵל

cron
Relacja pod wpływem Piotrka B - Izrael 2010 ;-)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone