Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rekiny atakują

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004
Rekiny atakują

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 06.12.2010 13:04

Ciekawe czy ostatnie ataki rekinów w Egipcie to początek trendu czy raczej odosobniony przypadek (przypadki) ? No i czy dalej równie ochoczo będziemy chcieli oglądać kolorowe rybki na tamtejszych plażach. Moja miła powiedziała od razu. Egipt, rafa ? zapomnij.

Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 06.12.2010 13:05

No i zostaje Chorwacja.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.12.2010 13:07

Znajoma wróciła z Egiptu.
Przywiozła jakieś 300 zdjęć.
Z czego ok.200 swoich na....... basenie hotelowym. :roll:
Chyba czyszczą (te baseny) więc jak dla mnie można nadal śmiało walić do Egiptu!!! :lool:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 06.12.2010 15:43

Na temat tych "ataków" rekinów był kilka dni temu ciekawy program w TV.
W programie wypowiadał się fachowiec od rekinów i podkreślał b. dobitnie, że z reguły rekiny (w tym żarłacze) po pierwsze: nie lubią ludzkiego mięsa i raczej atakują tylko sprowokowane.... ale oczywiście mogą być też różne okoliczności nieprzewidziane..
:sm: :sm: :sm:

PS
Najpierw napisałem, że byli to turyści z Rosji, ale towarzysze od razu się zbuntowali i od Rusofobów mnie wyzwali... więc skruszony wykasowałem..
:( :papa: :sm: :sm:
Ostatnio edytowano 06.12.2010 16:02 przez janniko, łącznie edytowano 1 raz
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.12.2010 15:58

janniko napisał(a): z pewnością ci turyści nie przestrzegali albo jakichś zakazów albo zaleceń, co w przypadku akurat tych turystów było wielce prawdopodobne, bo wszyscy zaatakowani byli turystami z Rosji.. a wiadomo, że Ruscy znani się ze "szczególnego" stosunku do przestrzegania wszelkich przepisów...


Nie dość, że malkontent, to jeszcze rusofob.


Jakież szczęście w życiu miałem, że nie byłeś moim nauczycielem, panie pedagogu.
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 06.12.2010 16:12

Janniko słuchaj takich pożal się boże ekspertów, a skończysz jak karma dla rekina.
Po pierwsze skąd ten ekspert wie, że rekiny nie lubią ludzkiego mięsa karmił ich tym specjałem ?
Pewnie te co zjadły większość załogi USS Indianopolis to były jakieś wyjątkowe rekiny.
Po wtóre rekiny nie uczą się w szkole , że człowiek jest niesmaczny i żeby się o tym przekonać muszą ugryźć.
Piąta ofiara nie była niezdyscyplinowaną jak to podkreśliłeś osobą z dzikiej Rosji tylko 70 –letnią kobietą z Niemiec która od lat przyjeżdżała w te strony i do tego samego hotelu Hyatt żeby pływając rekreacyjne wzdłuż plaży szlifować formę. Została zabita przez rekina w niedzielę
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 06.12.2010 16:26

realista2 napisał(a):... Piąta ofiara była 70-cio letnią kobietą z Niemiec...

wiem wiem.. już czytałem...
rekin okazał się nie takim ksenofobem jak ja...

no cóż... przykra sprawa...

:(
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 07.12.2010 01:08

.....czesc Wam, obejzale ten film na You tube i powiem wam ze tam panuje calkowity brak wiobrazni....mozna to nazwac i glupotom...
....ze tam rekin, ale ludkowie wchodza do laby w pletwach 8O 8O , ze ich sie tam wiencej nie polamie i zabije. Lina jest w wodzie a on zapuszcza silnik i srube 8O 8O
Ciaganie ludzi (w kapokach) na lince za ludka, nie do pomislenia....
I wiele inich uwag bim mial
To ze rekinom nie smakuje mieso ludskie niema nic wspolnego z atakamy. Tutaj poprostu chodzi o zachowanie top-predatora. Namnozilo sie wiele fachowcow od ruznich spraw, a wachowcami sa najbardziej ci ktorich lubi kamera. Niewitumaczelnich zachowan drapierzcow i nie tylko (swinia domowa tez stwor grozni jest) jest wiele. Czy szczupak lubi plastik, a rzuci sie na wobler plastikowi. Czy lubi silikon a rzuca sie na przinenty z silikonu, czy lubi stal a rzuca sie na blachi stalowe.....
Czy psi co atakuja ludzi i nieraz pogriza dzieci to robia ze bysie najesc??
Czy ABS-i wpiepsza w ryj Bogu ducha winemu przechodniowi w Nowej soli dlatego ze go chca zjesc...
Jaz zobaczile bezmislosc na tym filmie, to sie szczerze dziwie ze wipadkow jest tak malo. Sliszale ze gospodarzi nawet wabia rekini jako atrakcje turistyczna
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.12.2010 09:05

Pobobno wyrzucono do morza martwe owce i to przywabiło rekiny...ale zaraz...zainteresowały się padliną? Leonie - czy to możliwe?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.12.2010 09:19

Jacek S napisał(a):Pobobno wyrzucono do morza martwe owce i to przywabiło rekiny...ale zaraz...zainteresowały się padliną? Leonie - czy to możliwe?

Pewnie jeszcze siarką były faszerowane ...
Czyżbyś sugerował jakieś koligacje tych co wabili rekiny z ... Jankiem? 8O



:lol:
ikar
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikar » 07.12.2010 09:53

Leon rozwaliłeś mnie tekstem o ABS-ie w Nowej Soli :)
Nie wiem czy złapałeś kontakt ale kiedyś wspominałem o Robercie z Głogowa który studiował z tobą w Szczecinie (jeśli nic nie pomieszałem). Kazał pozdrowić wiec pozdrawiam :)
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 07.12.2010 10:02

Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 10.12.2010 19:29

To w przyszłym roku może być więcej gości w Chorwacji i większa konkurencja .
A my się nie damy wysłać do Egiptu . :lol: :lol: :lol:
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 10.12.2010 19:35

Ja uważam, że prawdopodobieństwo zginięcia w wypadku na polskich drogach czy w inny przypadkowy sposób jest znacznie większe niż bycie zjedzonym przez rekina. Ja do Egiptu nie wybieram się, bo nie ciągnie mnie ten kraj zupełnie, rekiny nie mają tu żadnego znaczenia. Jednym z powodów jest to o czym Leon napisał... turystyczne getto.
Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.12.2010 20:21

piter83pl napisał(a):Ja do Egiptu nie wybieram się, bo nie ciągnie mnie ten kraj zupełnie, rekiny nie mają tu żadnego znaczenia. Jednym z powodów jest to o czym Leon napisał... turystyczne getto.
Pozdrawiam


A płynąłeś kiedyś Nilem :?:
Następna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rekiny atakują
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone