Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rekiny atakują

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 10.12.2010 20:26

Nie :) nigdy tam nie byłem, ja nie mówię że Egipt nie jest atrakcyjny turystycznie, bo jest i to bardzo. Ze świecą szukać takich krajów, ale mnie póki co tam nie ciągnie :) Zrobiłem kiedyś tramping po Tunezji i oprócz chwil gdy byliśmy w kurortach było całkiem fajnie. Jeżeli chciałbym jechać do Egiptu to absolutnie bym się rekinami nie przejmował
Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.12.2010 20:38

Ja byłem w Egipcie na objazdówce łączonej z byczeniem. W sumie 18 dni na miejscu. Owszem akcentów typu getto kilka było, bo niestety samemu po przedmieściach Kairu nam łazić nie pozwolono, wystarczyło jednak wejść w przyjacielski układ z jednym z 2 naszych przewodników i kiedy większość układała się w hotelowych pieleszach do snu, my przemierzaliśmy "zakazane" dla turystów dzielnice :)
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 10.12.2010 20:44

Fajnie, że trafiliście na takiego przewodnika. Byłem w dziwnych miejscach np. spałem w hotelach z kratami czy na godziny (USA) ale mam stereotyp Egiptu jako kraju gdzie się jedzie i jest się zamkniętym w hotelu i wolność jest ograniczona... do tego głupie pomysły miejscowych o których wspomniał np. Leon byle tylko zabawić niewybrednych turystów siedzących w gettach turystycznych all-in. Choć zwiedzić zobaczyć chcę, ale to jest daleko na liście :)
Pozdrawiam
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 17.12.2010 16:10

http://www.tvn24.pl/0,1686489,0,1,pijan ... omosc.html

Czyli wystarczy wypić właściwe płyny i skoczyć do wody w odpowiednim czasie :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.12.2010 16:22

maciek1956 napisał(a):http://www.tvn24.pl/0,1686489,0,1,pijany-pogromca-rekina-ludojada,wiadomosc.html

Czyli wystarczy wypić właściwe płyny i skoczyć do wody w odpowiednim czasie :)

Powaliło mnie :lool: :lool: :lool:

Z drugiej strony, nie ma się z czego cieszyć,
"A gdyby tamtędy staruszka ... przepływała? (...) O! A gdyby tu wasz synek z grupą stuosobową ... :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.12.2010 21:59

Dzisiaj w samochodzie w drodze na narty mąż mnie zagaduje, czy słyszałam o tym rekinie z Egiptu...?
-Co za pytanie, oczywiście, że słyszałam. Pogryzł kogoś itd., itp.
- Ale nieeee, czy słyszałaś o tym, że osobnik serbskiej narodowości upił się dosyć konkretnie, skoczył z pomostu i trafił akurat w rekina :lol:

Nie wierzyłam, dopuki nie wyczytałam o tym przed momentem w sieci 8O

I niech mi ktoś powie, że alkohol szkodzi... :lol: :twisted:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.12.2010 00:29

Roxi napisał(a):Dzisiaj w samochodzie w drodze na narty mąż mnie zagaduje, czy słyszałam o tym rekinie z Egiptu...?
Nie wierzyłam, dopuki nie wyczytałam o tym przed momentem w sieci 8O
I niech mi ktoś powie, że alkohol szkodzi... :lol: :twisted:


Tak, tak dopóki panujesz nad sytuacją wydawałoby się, że nie ma obawy; jednym słowem Serb został bohaterem?
Kilkanaście dni temu jeszcze w październiku planowałam wylot na ferie do Egiptu i pomyśleć, że aktualne informacje w mediach skutecznie mnie odstraszyły... :papa:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 19.12.2010 22:25

,,Egipt zdecydował, że ponownie otworzy dla turystów plaże Szarm el-Szejk, kurortu, który co roku odwiedzają 4 miliony turystów z całego świata. Kąpieliska zamknięto do odwołania w niedzielę 5 grudnia.

Powodem zamknięcia plaż były ataki rekinów - w ich wyniku ciężko ranne zostały cztery osoby, trzech Rosjan i Ukrainiec. Śmierć poniosła 70-letnia turystka z Niemiec, która nurkowała przy plaży. Kobieta miała odgryzione ramię i wyrwane udo. Atak nastąpił w rejonie Middle Garden.

Wówczas egipski minister turystyki ogłosił tymczasowy zakaz nurkowania, surfowania i pływania w pobliżu plaż w Szarm el-Szejk.

W niedzielę gubernator Południowego Synaju Mohammed Shosha zapowiedział jednak, że plaże będą ponownie otwarte, po tym gdy hotele w kurorcie wprowadzą wymagane środki bezpieczeństwa. Kiedy dokładnie ma to nastąpić, nie wiadomo.

Brzegi przy plażach w Szarm będą monitorować patrole, zamieszczone będą tablice ostrzegające przed rekinami i przestrzegające przed karmierniem ryb.

Wcześniej bardzo rzadko dochodziło w tej miejscowości do ataku rekinów.''
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 20.12.2010 11:45

Roxi napisał(a):Dzisiaj w samochodzie w drodze na narty mąż mnie zagaduje, czy słyszałam o tym rekinie z Egiptu...?
-Co za pytanie, oczywiście, że słyszałam. Pogryzł kogoś itd., itp.
- Ale nieeee, czy słyszałaś o tym, że osobnik serbskiej narodowości upił się dosyć konkretnie, skoczył z pomostu i trafił akurat w rekina :lol:

Nie wierzyłam, dopuki nie wyczytałam o tym przed momentem w sieci 8O

I niech mi ktoś powie, że alkohol szkodzi... :lol: :twisted:


mówiłem - bracia Serbowie :!: (Albaniec by tak nie skoczył !)

http://www.fakt.pl/Pijany-Serb-zabil-rekina-w-Egipcie-Skoczyl-mu-na-leb,galeria-artykulu,90774,1.html

pozdrav.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108003
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.12.2010 11:52

adamk3 napisał(a):mówiłem - bracia Serbowie :!: (Albaniec by tak nie skoczył !)

http://www.fakt.pl/Pijany-Serb-zabil-rekina-w-Egipcie-Skoczyl-mu-na-leb,galeria-artykulu,90774,1.html

pozdrav.


O tym pijanym bracie Serbie to PLOTKA :D

pozdrav
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.12.2010 12:18

W każdej plotce jest ziarnko prawdy, więc może go nie zabił ale go osłabił :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108003
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.12.2010 12:26

Rysio napisał(a):W każdej plotce jest ziarnko prawdy, więc może go nie zabił ale go osłabił :wink:


Albo zabił śmiechem:wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.12.2010 22:30

Zabił śmiechem, czy osłabił........ Interesuje mnie jednak kto chciałby tam teraz, ewentualnie wkrótce pojechać? :lol:
Fuzi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fuzi » 23.12.2010 12:00

Tego typu "incydenty" nigdy nie zniechęcały i nie będą zniechęcać ludzi do nurkowania zwłaszcza w takim miejscu jak morze czerwone. Na świecie są tylko 3 miejsca które mają bogatszą faunę od tej żyjącej nad brzegiem Egiptu. To co wyrabiają turyści za wschodniej granicy na rafach nie mieści się w żadnych ramach bezpiecznego nurkowania. Cudem jest to że dochodzi do tak nielicznych wypadków. To prawda że można się poczuć w hotelu jak w turystycznym getcie, ale dla nurków i fotografów podwodnej przyrody to pikuś.
Jak co roku na pewno i w 2011 wybiorę się na nurkowanie do Egiptu. I proszę was nie porównujcie Egiptu do Chorwacji, nie ma to najmniejszego sensu.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.12.2010 12:33

Fuzi napisał(a):Tego typu "incydenty" nigdy nie zniechęcały i nie będą zniechęcać ludzi do nurkowania ...

Przecież trąbią wszędzie, że rekin nurków nie atakuje, bo ich, po prostu, nie widzi.

Problem mają ci kąpiący się i pływający na materacach itp.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rekiny atakują - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone